Рішення від 13.04.2021 по справі 620/3897/19

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2021 року Чернігів Справа № 620/3897/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Житняк Л.О.

за участі секретаря Бородулі В.В.,

представників позивача Обуховського О.Г., Кокоші Д.Ю.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження у судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Малого приватного підприємства «Майстер» про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Малого приватного підприємства «Майстер» (далі - МПП «Майстер»), в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, експлуатації будівель ресторану, оздоровчого комплексу Ж-1 з прибудованою котельнею, котельні Л-1, літньої кухні К-1, будинку відпочинку Б-2, будинків відпочинку Е-1, Г-1, В-1, Д-1, М-1 Малого приватного підприємства «Майстер» за адресою: вул.Берегова, 30, м.Чернігів, Чернігівська область.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що виявлені під час проведення перевірки порушення, створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Суд ухвалою від 24.12.2019 суд відкрив скорочене провадження у даній справі, надавши відповідачу строк для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову та роз'яснив наслідки такого неподання.

19.02.2020 на адресу суду від МПП «Майстер» надійшов відзив на позов, в якому містилося клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та проведенням судового засідання з викликом сторін, в якому останній зазначив про необхідність надання йому можливості скористатися всіма правами, передбаченими ст.44 КАС України, зокрема ставити питання, скористатися можливістю вирішити спір шляхом примирення, тощо. Ухвалою суду від 20.02.2020 справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження.

05.03.2020 сторонами в судовому засіданні заявлено клопотання про зупинення провадження у справі з метою надання їм часу для примирення до 05.05.2020. Ухвалою суду від 05.03.2020 зупинено провадження у справі із встановленням строку до 05.05.2020 та призначено розгляд справи на 05.05.2020 о 11:00.

В подальшому, розгляд справи у зв'язку з поданням клопотань про відкладення неодноразово перенесено та ухвалою суду від 22.09.2020 зупинено провадження у справі із встановленням строку до 22.03.2021 у зв'язку з поданням сторонами клопотання для надання часу на примирення.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві з наданням додаткових пояснень.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Про розгляд справи неодноразово повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.

26.11.2019 головним інспектором Чернігівського MB Управління ДСНС України у Чернігівській області Храмцовою К.О. та головним інспектором Чернігівського MB Управління ДСНС України у Чернігівській області Шевченком В.М. за результатами позапланового заходу складено акт щодо дотримання Малим приватним підприємством «МАЙСТЕР» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки на об'єкті за адресою: вул. Берегова, 30, м. Чернігів, Чернігівська область.

В ході перевірки виявлені наступні порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей:

територія, будівлі підприємства не забезпечені вогнегасниками згідно норм належності, чим порушено п.п. 3.6., 3.9 глави 3 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні. Відсутність первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) не дозволить оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум'я на ранній стадії виникнення пожежі, сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації. Викладене вище створює загрозу життю та здоров'ю людей;

будівлі підприємства не захищені від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, чим порушено п. 1.21. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Блискавкозахист - сукупність заходів і технічних засобів для охорони будівель, споруд, обладнання та електричних пристроїв від дії блискавки. Прямий удар блискавки зумовлює миттєве нагрівання струмопровідних конструкцій до температури плавлення або навіть випару, вибуху чи розщеплення непровідних конструкцій, вибуху будинків і будівель. Відсутність пристроїв блискавкозахисту загрожує пожежній безпеці об'єкта. Пряме попадання блискавки по будівлі або вторинні її прояви загрожують виникненню пожежі внаслідок миттєвого нагрівання матеріалів та конструкцій, створюючи загрозу життю та/або здоров'ю людей;

на території підприємства відсутні спеціальні пожежні щити (стенди) з відповідними засобами пожежогасіння: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт., чим порушено п. 3.11. глави 3 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні. Відсутність первинних засобів пожежогасіння не дозволить оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум'я на ранній стадії виникнення пожежі, сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації. Викладене вище створює загрозу життю та здоров'ю людей;

електролічильник літнього майданчика будівлі ресторану встановлений на горючій основі (конструкції), чим порушено п. 1.17. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Встановлення електролічильника на горючій основі (конструкції) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

на літньому майданчику будівлі ресторану улаштовані та експлуатуються тимчасові електромережі, чим порушено п. 1.8. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Використання тимчасових електромереж може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

електророзетки та вимикачі у приміщеннях на другому поверсі та в приміщеннях мансарди будівлі ресторану встановлені на горючих основах (конструкціях), чим порушено п. 1.17. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Встановлення електророзеток та вимикачів на горючих основах (конструкціях) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

у приміщеннях на другому поверсі 1-202, 1-203, 1-210, 1-212 будівлі ресторану проводи прокладено по горючих основах (конструкціях), чим порушено п. 1.12. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Прокладання проводів по горючих основах (конструкціях) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

приміщення бойлерної на першому поверсі будівлі ресторану не відокремлено від приміщень іншого призначення протипожежними дверима з нормованим класом вогнестійкості, чим порушено п. 2.3. глави 2 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні, п. 6.2, 6.4, 6.17 ДБН В. 1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва». Протипожежні двері призначено для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах із метою запобігання розвитку пожежі до прилеглого приміщення протягом унормованого проміжку часу. Невідповідність конструктивних елементів протипожежним вимогам створює перешкоди під час евакуації людей та гасіння пожежі, а також сприяє інтенсивному розповсюдженню полум'я, оскільки вони не мають нормативно встановлених меж вогнестійкості та меж поширення вогню по ним. Все це створює загрозу життю та здоров'ю людей;

електророзетки та вимикачі в будинках відпочинку Е-1, Г-1, В-1, Д-1, М-1 встановлені на горючих основах (конструкціях), чим порушено п. 1.17. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Встановлення електророзеток та вимикачів на горючих основах (конструкціях) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

електророзетки та вимикачі в будівлі оздоровчого комплексу Ж-1 та в приміщенні прибудованої котельні встановлені на горючих основах (конструкціях), чим порушено п. 1.17. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Встановлення електророзеток та вимикачів на горючих основах (конструкціях) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

приміщення прибудованої котельні оздоровчого комплексу Ж-1 не обладнано системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації), чим порушено п. 1.2. глави 1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, п. 1.6 таблиці А.2 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту». Відсутність системи пожежної сигналізації не дає змоги оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум'я на ранній стадії виникнення пожежі, сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, створюючи загрозу життю та здоров'ю людей;

приміщення прибудованої котельні оздоровчого комплексу Ж-1 не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежогасіння), чим порушено п. 1.2. глави 1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, п. 1.6 таблиці А.2 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту». Відсутність автоматичної системи пожежогасіння не дає змоги оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум'я на ранній стадії виникнення пожежі, сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, створюючи загрозу життю та здоров'ю людей;

між димовою трубою прибудованої котельні та горючими конструкціями будівлі оздоровчого комплексу Ж-1 відсутні протипожежні розділки (відступки), чим порушено п. 2.6. глави 2 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Протипожежна розділка призначена для обмеження розповсюдження пожежі по будівельних конструкціях. Відсутність протипожежної розділки зумовлює перегрів до пожежонебезпечних температур горючих будівельних конструкцій, що в свою чергу призводить до їх спалахування, викликаючи нові осередки пожежі. Все це сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі (полум'я та токсичні продукти горіння), що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

піч в прибудованій котельні оздоровчого комплексу Ж-1 встановлено на відстані менше 1 м від конструкцій з матеріалів груп горючості ГЗ, Г4, чим порушено п. 2.12. глави 2 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Невідповідність конструктивних елементів протипожежним вимогам (відсутність нормованої відстані від печі до конструкцій з матеріалів груп горючості ГЗ, Г4) може призвести до перегріву до пожежонебезпечних температур горючих будівельних конструкцій, що в свою чергу призводить до їх спалахування, викликаючи нові осередки пожежі. Все це сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі (полум'я та токсичні продукти горіння), що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

електророзетки та вимикачі в будинку відпочинку Б-2 встановлені на горючих основах (конструкціях), чим порушено п. 1.17. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Встановлення електророзеток та

вимикачів на горючих основах (конструкціях) може призвести до виникнення пожежі та безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

другий поверх будинку відпочинку Б-2 не обладнано системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації), чим порушено п. 1.2. глави 1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, п. 3.2 таблиці А.1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту». Відсутність системи пожежної сигналізації не дає змоги оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум'я на ранній стадії виникнення пожежі, сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, створюючи загрозу життю та здоров'ю людей;

другий поверх будинку відпочинку Б-2 не обладнано системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей типу СО-2, чим порушено п. 1.2. глави 1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, п. 15 таблиці Б.1. додатку Б ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захист7». Відсутність системи оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей не дає змоги вчасно сповістити людей, які перебувають у будівлі про пожежу та небезпечні її фактори (полум'я, продукти горіння). Все це створює загрозу життю та здоров'ю людей;

відсутній другий евакуаційний вихід з другого поверху будинку відпочинку Б-2 безпосередньо назовні, чим порушено п. 2.23. глави 2 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні, п. 7.2.4 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва». Вимушеною евакуацією називають рух, який людина змушена здійснити аби покинути приміщення чи будівлю через виниклу небезпеку (пожежа, аварія тощо). Одним з етапів евакуації людей є рух людей з найбільш віддалених точок будівлі (приміщення) до евакуаційного виходу з нього. Найбільш небезпечним є рух по шляхах евакуації з приміщень з масовим перебуванням людей, оскільки в даному випадку вони знаходяться в безпосередній близькості до джерела небезпеки (полум'я, дим, продукти горіння). Вимушена евакуація призводить до збільшення щільності масових потоків та встановлення визначеного ритму руху по шляхах евакуації. Шляхами евакуації служать холи, проходи, коридори, площадки, сходи, які ведуть до евакуаційного виходу та забезпечують безпечний і досить швидкий рух людей. Кількість та розміри шляхів евакуації має відповідати чинним будівельним нормам. Невідповідність конструктивних елементів протипожежним вимогам створює перешкоди під час евакуації людей. Все це створює загрозу життю та здоров'ю людей;

не оброблено засобами вогнезахисту дерев'яні елементи горищного покриття будівлі котельні Л-1, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності, чим порушено п. 2.5. глави 2 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні. Невідповідність конструктивних елементів протипожежним вимогам, відсутність їх вогнезахисної обробки створює перешкоди під час евакуації людей та гасіння пожежі, а також сприяє інтенсивному розповсюдженню полум'я, оскільки вони не мають нормативно встановлених меж вогнестійкості та меж поширення вогню по ним. Все це сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі (полум'я та токсичні продукти горіння), що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей;

з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів зовнішнього світильника будівлі котельні Л-1 виконано не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів, чим порушено п. 1.6. глави 1 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. З'єднання жил проводів за допомогою скруток може призвести до короткого замикання електромережі. Короткі замикання здатні виникнути не тільки в проводах, айв інших частинах електроустановок. У точці короткого замикання утворюється іскріння, яке в залежності від електричних параметрів даної мережі може досягати значних розмірів і викликати пожежу і руйнування електроустановок та інших споруд. Пожежну небезпеку представляють всілякі нещільні контакти, наприклад, в місцях приєднання проводів між собою. Нещільні контакти окислюються і створюють великий опір. Вони надмірно нагріваються і нерідко викликають запалення ізоляції проводів. Нещільні з'єднання можуть приводити ще і до іскріння, що також є можливою причиною виникнення пожеж. Швидке розповсюдження вогню, продуктів горіння та руйнація будівельних конструкцій будівлі створює загрозу життю та здоров'ю людей;

димову трубу в будівлі котельні Л-1 не обладнано іскрогасником, чим порушено п. 2.9. глави 2 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні. Для захисту будівель і споруд від пожежі встановлюється іскрогасник на димохід. Він виконується з металевої сітки, над якою монтується кришка - дефлектор. Основною функцією іскрогасника є підвищення пожежобезпеки опалювальної системи. Іскрогасник монтується на прямолінійний димохід, коли печі використовуються для прогріву приміщень і кімнат до високих температур. Тяга високої температури сприяє вильоту палаючих іскор з димаря. Іскрогасник є пристроєм, що надійно захищає будівлі від виникнення пожежі;

не оброблено засобами вогнезахисту дерев'яні елементи горищного покриття будівлі літньої кухні К-1, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності, чим порушено п. 2.5. глави 2 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні. Невідповідність конструктивних елементів протипожежним вимогам, відсутність їх вогнезахисної обробки створює перешкоди під час евакуації людей та гасіння пожежі, а також сприяє інтенсивному розповсюдженню полум'я, оскільки вони не мають нормативно встановлених меж вогнестійкості та меж поширення вогню по ним. Все це сприяє беззахисності людини перед небезпечними факторами пожежі (полум'я та токсичні продукти горіння), що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей.

У зв'язку з тим, що відповідач намагався усунути зазначені вище порушення, позивачем повторно проведено заходи державного нагляду щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами яких складено акт від 26.03.2021 №139.

У відповідності до вищевказаного акту, позивачем виявлено 15 порушень, три з яких залишились не виконані з моменту проведення першого контрольного заходу (акт від 26.11.2019 №856) які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Надаючи правову оцінку зазначеним обставинам, суд зважає на таке.

Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052, визначено, що ДСНС України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності. Одним з основних завдань ДСНС України є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.

Відповідно до Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3 (в редакції наказу ДСНС України від 12.11.2018 № 661), Управління ДСНС України у Чернігівській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Відповідно до ст.64 Кодексу цивільного захисту України, центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Частиною 2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно з п.1 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами є підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів.

Застосування заходів реагування спрямоване на недопущення настання негативних наслідків порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у вигляді шкоди життю та здоров'ю людей.

Позивач вважає, з чим погоджується суд, що виявлені в ході проведення перевірки порушення, створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

При цьому, суд не приймає до уваги намагання відповідача усунути всі виявлені порушення, оскільки проведені відповідачем заходи, на що було витрачено значний час, не призвели до повного їх усунення, що підтверджується актом від 26.03.2021 №139.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів реагування у сфері державного нагляду та зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, експлуатації будівель ресторану, оздоровчого комплексу Ж-1 з прибудованою котельнею, котельні Л-1, літньої кухні К-1, будинку відпочинку Б-2, будинків відпочинку Е-1, Г-1, В-1, Д-1, М-1 Малого приватного підприємства «Майстер» за адресою: вул.Берегова, 30, м.Чернігів, Чернігівська область.

Керуючись ст. ст. 139, 227, 229, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Малого приватного підприємства «Майстер» про застосування заходів реагування задовольнити.

Застосувати заходи реагування у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, експлуатації будівель ресторану, оздоровчого комплексу Ж-1 з прибудованою котельнею, котельні Л-1, літньої кухні К-1, будинку відпочинку Б-2, будинків відпочинку Е-1, Г-1, В-1, Д-1, М-1 Малого приватного підприємства «Майстер» за адресою: вул.Берегова, 30, м.Чернігів, Чернігівська область.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Позивач - Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області (проспект Миру, 190-А, м.Чернігів, 14037, код ЄДРПОУ 38590042).

Відповідач - Мале приватне підприємство «Майстер» (вул.Мстиславська, 33, кв.29, м.Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 14221331).

Повне рішення суду складено 26 квітня 2021 року.

Суддя Л.О. Житняк