Україна
Донецький окружний адміністративний суд
26 квітня 2021 р. Справа№200/3090/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області про визнання протиправною бездіяльності,
23 березня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому, вважаючи свої права порушеними, просив:
- визнати протиправною бездіяльність Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1611665867/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області.
Позов обґрунтовував тим, що відповідач всупереч вимогам законодавства вказане розпорядження оприлюднив у формі відкритих даних на своїй веб-сторінці лише 26 січня 2021 року, тобто через 33 дні після його видачі замість п'яти робочих днів, як передбачено ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», чим порушив право позивача на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке йому гарантоване Конституцією України.
Також позивач звернув увагу на те, що саме інформація може дати відповіді на такі типові питання, які цікавлять його як громадянина України, який хоче знати про події в тій чи іншій громаді, як: що відбувається в області/районі/місті/селі/селищі, наскільки ці процеси законні, чому вони відбуваються, яких наслідків потрібно очікувати, як використовуються спільні кошти/майно, наскільки результативною є влада, які плани у неї, яке ставлення територіальної громади до влади і таке інше.
Також позивач просив стягнути з відповідача на його користь судові витрати, які складаються з витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначав, що розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» було оприлюднено на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради 22 грудня 2020 року, що підтверджується завіреною копією (скріншотом) сторінки з веб-сайту.
Вважав, що вказане розпорядження могло не опубліковуватися на сайті сільської ради, так як воно є внутрішньоорганізаційним актом (не нормативним), адже не містить загальнообов'язкові правила поведінки, не є таким, що розрахований на невизначене коло осіб та багаторазове застосування (постанова Верховного Суду від 13 березня 2019 року № 712/8985/17).
Сам голова не є розпорядником публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Обов'язок оприлюднення інформації вказаним Законом покладений на орган місцевого самоврядування, а саме на сільську раду. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону розпорядник інформації (сільська рада) зобов'язаний оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Крім того, оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування було розміщено на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради 24 грудня 2020 року, а також у газеті «Вісті», яка визначена офіційним засобом масової інформації Андріївської сільської ради. Андріївською сільською радою вжито усі можливі заходи задля оприлюднення інформації про проведення конкурсу відповідно до ст. 23 Закону України «Про державну службу».
Вважав, що акти Андріївської сільської ради та сільського голови жодним чином не стосуються позивача, оскільки місцем його реєстрації є м. Краматорськ, тобто позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом.
Просив в задоволенні позову відмовити.
Позивач подав відповідь на відзив, якою підтримав доводи позовної заяви. Вважав неприйнятними посилання відповідача на скріншот веб-сторінки як доказ, оскільки це лише зовнішнє посилання на веб-сторінку, де відсутній сам документ (розпорядження). В той же час як наданими позивачем доказами повністю підтверджується факт створення та розміщення розпорядження на веб-сторінці сервісу Google Drive адміністратором веб-сайту Андріївської сільської ради Коноваловою І.В. саме 26 січня поточного року о 14 год. 40 хв. Докази позивачем подані до суду за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) - «Електронний суд»; формування позову та наданих до нього електронних доказів в ЄСІТС-«Електронний суд» здійснювалося з накладанням електронного цифрового підпису, якій за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису або печатки.
Також зазначав, що у рішенні Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 (у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) Конституційний Суд України, проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.
Відповідно до роз'яснень Комітету Верховної ради України від 01 вересня 2011 року №04-33/19/330 щодо деяких норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» під внутрішньоорганізаційними актами можна розуміти всі акти, що стосуються кадрових питань, у сфері трудових відносин тощо, якщо вони обмежуються внутрішньою організацією роботи органу місцевого самоврядування та відповідних посадових осіб (акти про прийняття на роботу; звільнення з роботи; переведення на іншу роботу; направлення у відрядження; направлення на навчання; встановлення надбавок, доплат, премій; надання та відкликання з відпустки; зарахування до кадрового резерву; виплату допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань тощо).
Таким чином, можливо дійти висновку, що внутрішньоорганізаційними є акти, які приймаються з метою організації та впорядкування роботи суб'єктів владних повноважень, тобто це акти, які стосуються кадрових питань, а також інші акти у тому разі, якщо вони обмежуються внутрішньою організацією роботи суб'єкта владних повноважень та відповідних посадових осіб.
Наведене узгоджується з висновками Верховного Суду, що викладені у постанові від 20 червня 2018 року у справі №804/16525/15 (№К/9901/12455/18, К/9901/12456/18).
Крім того, відповідно до вступної частини розпорядження від 22 грудня 2020 року № 131 його видано з метою забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг на території Андріївської сільської ради, згідно з відповідними рішеннями Андріївської сільської ради; розпорядженням затверджено Перелік питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідної вакантної посади.
Отже, з наведеного вбачається, що розпорядження, про яке йдеться в даній справі, не є внутрішньоорганізаційним, оскільки воно не вирішує кадрові питання, не обмежується внутрішньою організацією роботи суб'єкта владних повноважень та відповідних посадових осіб, а навпаки безпосередньо стосується громадян та реалізації їх конституційного права щодо рівного доступу до державної служби.
Щодо належного відповідача, то відповідач визначений з урахуванням вимог п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Щодо твердження відповідача про те, що в позові не зазначено в чому полягає суть порушеного права позивача, то підставою позову, з якою пов'язані матеріально-правові вимоги, є невиконання відповідачем обов'язку оприлюднювати у формі відкритих даних інформацію відповідно до ч. 2 ст. 15 вказаного Закону, в результаті чого, було порушено право позивача на своєчасне копіювання, публікування, поширювання, використовування, у тому числі в комерційних цілях інформації, що міститься у документі. Предметом спору є саме доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, якою володіє або повинен володіти її розпорядник (ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Судом встановлено, що 22 грудня 2020 року сільським головою Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області прийнято розпорядження від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад».
Вказаним розпорядженням з метою забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг на території Андріївської сільської ради, відповідно до рішення Андріївської сільської ради від 18 грудня 2020 року № VIII/ 2-20 «Про створення Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області», від 18 жовтня 2020 року № VІІ/27-792 «Про затвердження положення про конкурс на посаду керівників комунальних підприємств, організацій, установ, закладів Андріївської сільської ОТГ», керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області.
Пунктом 2 розпорядження затверджено Перелік питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень вищезазначеної вакантної посади (додаток №1 до розпорядження).
Пунктом 3 розпорядження керуючому справами (секретарю) виконавчого комітету Андріївської сільської ради ( Сищенко Г.П. ) наказано оприлюднити інформацію про проведення конкурсу через районну газету «Вісті» та умови проведення конкурсу на веб-сайті Андріївської сільської ради.
Пунктом 4 розпорядження конкурсній комісії виконавчого комітету Андріївської сільської ради (Самойленко) наказано: здійснювати приймання документів від претендентів на заміщення вакантної посади на протязі 20 днів після оприлюднення оголошення про проведення конкурсу через районну газету «Вісті» та на веб-сайті Андріївської сільської ради; провести конкурс на заміщення вищезазначеної вакантної посади 14 січня 2021 року о 10 год. 00 хв. в залі засідань Андріївської сільської ради.
22 грудня 2020 року на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області http://andriivska.gromada.org.ua/ в підрозділі «Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік» підрозділу «Розпорядження сільського голови» розділу «Доступ до публічної інформації» за посиланням: http://andriivska.gromada.org.ua/news/1611665867/ опубліковано заголовок: «Розпорядження № 131 від 22.12.2020 року "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад"», під яким написано: «Дата: 22.12.2020 14:34» (без додавання до нього тексту розпорядження).
24 грудня 2020 року оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування розміщено на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради, а також у газеті «Вісті», яка визначена офіційним засобом масової інформації Андріївської сільської ради.
26 січня 2021 року о 14 год. 40 хв. вказане розпорядження від 22.12.2020 року № 131 (з додатком №1 до нього, тобто текст розпорядження та цього додатку до нього) оприлюднено у формі відкритих даних на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області http://andriivska.gromada.org.ua/ в підрозділі «Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік» підрозділу «Розпорядження сільського голови» розділу «Доступ до публічної інформації» за посиланням: http://andriivska.gromada.org.ua/news/1611665867/.
Повний текст розпорядження (з додатком №1 до нього) на вказаній веб-сторінці відкривається в форматі файлу .pdf за допомогою сервісу Google Drive за посиланням https://drive.google.сom/file/d/17HVkNQCvXGHDsn9D3JlplsZNAfTT7xbA/view, де у розділі властивостей документа (розділ «Свойства» (російською мовою)) відображено, що його створено 26 січня 2021 року о 14 год. 40 хв., змінено 26 січня 2021 року о 14 год. 41 хв.
Вказані обставини додатково підтверджені відео-файлом, що наданий позивачем.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та до інформації, що становить суспільний інтерес, визначено Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Згідно зі ст. 1, п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
в офіційних друкованих виданнях;
на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;
на єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
на інформаційних стендах;
будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання (п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ч.ч. 8. та 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Питання публічної інформації у формі відкритих даних врегульовано ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Розпорядники інформації зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
Згідно з ч. 4 ст. 101 цього Закону перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов'язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.
Створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері електронного урядування.
Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Відповідно до п. 3 цього Положення розпорядники інформації згідно з цим Положенням завантажують у формі відкритих даних набір даних, визначений у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно з додатком, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних.
Додатком до вказаного Положення є Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, де в розділі «Усі розпорядники інформації (у межах компетенції)» зазначений певний набор даних.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами.
Відповідно до п.п. 2, 51, 12 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати:
- нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;
- перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;
- іншу інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.
Як вже зазначалося акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (ч. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування»).
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону України «Про державну службу» суб'єкт призначення або керівник державної служби забезпечує оприлюднення та передачу центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, наказу (розпорядження) про оголошення конкурсу та його умови в електронній формі не пізніше наступного робочого дня з дня підписання відповідного наказу (розпорядження).
З огляду на наведені положення законодавства неприйнятними є посилання відповідача про достатність опублікування оголошення про проведення конкурсу (ч. 1 ст. 23 Закону України «Про державну службу») та необов'язковість оприлюднення розпорядження про оголошення конкурсу (яке, як помилково вважав відповідач, є внутрішньоорганізаційним).
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» не передбачено додатком до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Разом з цим воно відповідає визначенню публічної інформації у формі відкритих даних (п. 3 вказаного Положення: «будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних») та відноситься до іншої інформації про діяльність суб'єктів владних повноважень, обов'язкове оприлюднення якої встановлено законом - в даному випадку Законом України «Про місцеве самоврядування», ч. 2 ст. 23 Закону України «Про державну службу» (п. 12 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Отже, на вказане розпорядження поширюються вимоги законодавства щодо його обов'язкового оприлюднення у формі відкритих даних (в електронній формі) відповідачем як розпорядником інформації та щодо строків такого оприлюднення.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи розпорядження від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» відповідачем як розпорядником інформації оприлюднено у формі відкритих даних на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області у форматі файлу .pdf 26 січня 2021 року о 14 год. 40 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку, а саме поза межами цього строку.
Посилання відповідача на іншу дату оприлюднення - 22 грудня 2020 року є неприйнятними, оскільки спростовано дослідженими судом доказами (в тому числі інформацією на офіційному веб-сайті відповідача), які підтверджують те, що у вказаний день на офіційному веб-сайті відповідача було лише опубліковано заголовок: «Розпорядження № 131 від 22.12.2020 року "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад"», під яким написано: «Дата: 22.12.2020 14:34», при цьому сам текст розпорядження до вказаного заголовку в цей день додано не було.
Отже, недотримання відповідачем як розпорядником інформації вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що стало підставою для звернення до суду з даним позовом, мало місце і призвело до порушення права позивача на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке включає право будь-якої особи вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації (ч. 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Враховуючи наведені положення ч. 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (право будь-якої особи) посилання відповідача на те, що позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом є неприйнятними.
З огляду на наведене порушені права позивача підлягають захисту та відновленню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області у встановлений законодавством строк (п. 10 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України).
Вирішуючи спір та обираючи спосіб захисту порушеного права судом враховані правові висновки, що викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 березня 2019 року в справі № 800/369/17, де зазначено, що право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання.
Згідно з вказаною постановою не вчинення розпорядником інформації у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк відповідних дій є протиправною бездіяльністю.
Посилання відповідача на постанову Верховного Суду від 13 березня 2019 року в справі № 712/8985/17 є безпідставними, оскільки в ній розглядалося питання процесуального строку звернення до суду з адміністративним позовом про оскарження нормативно-правового акту, а не питання застосування норм матеріального права, які є спірними в даній справі.
Щодо витрат на професійну правничу допомогу
Згідно з ч. 7 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Оскільки на час винесення судового рішення позивачем не подано доказів, необхідних для вирішення питання щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб'єкта владних повноважень витрат на професійну правничу допомогу (яке заявлялося позивачем), тому дане питання не вирішується. Однак воно може бути вирішено шляхом ухвалення додаткового рішення за умови подання позивачем відповідних доказів з цього питання протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду (ч. 7 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області (84192, Донецька обл., Слов'янський р-н, с. Андріївка, вул. Миру, 7 Б, код ЄДРПОУ 04342045) про визнання протиправною бездіяльності задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області щодо не оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області від 22 грудня 2020 року № 131 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад» на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов'янського району Донецької області у встановлений законодавством строк.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення судом складено 26 квітня 2021 року.
Суддя Т.В. Логойда