26 квітня 2021 року Справа 160/5194/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши заяву представника Криворізької міської ради про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, -
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою Приватного підприємства «Сармат» звернулось до із позовною заявою до Криворізької міської ради, в якій позивач просить:
- визнати незаконним та скасувати Рішення Криворізької міської ради № 320 від 24.02.2021 р. «Про використання частини земельної ділянки комунальної власності, що перебуває в оренді Приватного підприємства «Сармат», для створення майданчику відпочинку».
08.04.2021 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
23.04.2021 року Криворізька міська рада звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить розглядати справу №160/5194/21 за правилами загального позовного провадження.
В обгрунтування вказаної заяви відповідач зазначив, що дана справа носить суспільний інтерес для мешканців будинку АДРЕСА_1 . Також відповідач посилається на п.3 ч.4 ст.257 КАС України, відповідно до якого за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Окремо відповідач зауважив, що йому необхідно надати усні пояснення щодо суті спору безпосередньо у судовому засіданні.
Відповідно до ч.3,4 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Згідно ч.2,3,4 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Кодексом адміністративного судочинства України визначено перелік адміністративних справ, які належить розглядати за правилами загального позовного провадження. В свою чергу, дана адміністративна справа не віднесена до вказаного переліку.
Суд зауважує, що зазначення суспільного інтересу як однієї із причин розгляду справи за правилами загального позовного провадження повинно бути підтверджено належними доказами.
Щодо посилання відповідача на п.3 ч.4 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що рішенням, яке оскаржується позивачем, вилучено для суспільних потреб земельну ділянку, яка перебуває в оренді позивача. В свою чергу, за правилами спрощеного позовного провадження не може бути розглянуто справи у спорах про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Також суд зазначає, що розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, тобто передбачено проведення судового засідання, в якому відповідач може надати усні пояснення щодо суті спору.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що заява відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження є безпідставною та необґрунтованою, оскільки відповідачем не наведено доводів щодо необхідності та можливості розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні заяви представника Криворізької міської ради про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в строки передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Горбалінський