Постанова від 02.04.2010 по справі 2а-16346/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02 квітня 2010 року 12:15 № 2а-16346/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шрамко Ю.Т.

при секретарі судового засідання Кузьменко Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві

до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув (клопотання від 02.04.2010 р. про розгляд справи без участі представника позивача

від відповідача: не прибув

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 02.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в м. Києві (надалі по тексту Позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до СПД ОСОБА_1 (надалі по тексту Відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач порушив ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР, а саме: під час перевірки встановлено, що на зберіганні у СПД ОСОБА_1 знаходилась пляшка горілки "Хлібний дар" об'ємом 0,2 л. міцністю 40%, дата виготовлення 23.06.2009 р., вартість 8,00 грн. без марки акцизного збору встановленого зразка, що є порушенням Закону від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР і тягне за собою застосування фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн., які були нараховані рішенням про накладення штрафних санкцій № 261231/32-112/0456 від 03.08.2009р.

В судове засідання 02.04.2010 р. не прибули представники сторін. Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відстуності.

Відповідач до суду не з'явилась, хоча була належним чином повідомлена про час, дату і місце судового розгляду, про свідчать матеріали справи. Відповідач надала суду письмові заперечення проти позову, в яких проти позову заперечувала, посилаючись на те, що перевірка Позивачем стану дотримання нею вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів проведена з порушеннями вимог чинного законодавства України, просила в задоволенні позову відмовити повністю.

В судовому засіданні 02.04.2010 р. третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 проти позову заперечив та пояснив, що він працює у Відповідача на посаді юриста та був присутній під час проведення перевірки у Відповідача стану дотримання нею вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. ОСОБА_2 зазначив, що перевірка посадовими особами була проведена з порушеннями вимог чинного законодавства України, а всі необхідні документи на пляшку горілки "Хлібний дар" об'ємом 0,2 л. міцністю 40%, дата виготовлення 23.06.2009 р., вартість 8,00 грн., а саме: податкова накладна № 860625 від 15.07.2009 р., копія якої наявна в матеріалах справи. На думку ОСОБА_2 ці обставини є належними підставами для відмови у задоволенні позовної заяви. ОСОБА_2 підтвердив, що отримані Відповідачем Акт перевірки № 261710/0726/32-112 від 29.07.2009 р. та рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2009 р. № 26123/32-112/0456 в порядку, встановленому чинним законодавством України, не оскаржувались.

Судом встановлено, що Позивачем на підставі направлення № 32-01/805 від 27.07.2009 р., Закону України «Про державну податкову службу»та Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»було проведено позапланову перевірку магазину за адресою м. Київ, вул. Ревуцького, 5, що використовується Відповідачем.

На підставі вищезазначеної перевірки посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві складено Акт N 261710/0726/32-112 від 29.07.2009 року, в якому зазначено, що у Відповідача на зберіганні знаходилась пляшка горілки "Хлібний дар" об'ємом 0,2 л. міцністю 40%, дата виготовлення 23.06.2009 р., вартість 8,00 грн. без марки акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2009 року № 261231/32-112/0456 за порушення Відповідачем вимог ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, накладено штраф у розмірі 1700 грн.

Як було встановлено в судовому засіданні, Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2009 року № 261231/32-112/0456 отримав, у встановленому чинним законодавством України порядку зазначене рішення Відповідачем оскаржено не було.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 12 постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. N 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" визначено, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до п. 20 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 р. N 567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.

У відповідності до п 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Викладене свідчить, що реалізація та зберігання алкогольних напоїв може здійснюватись лише за наявності марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог цього Закону застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Отже, в ході перевірки було виявлено і зафіксовано в Акті перевірки від 29.07.2009 р. факт зберігання відповідачем алкогольних напоїв без марки акцизного збору встановленого зразка, що свідчить про порушення вимоги ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за що, згідно з вимогами абзацу 13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.

Частиною 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлено, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Частинами 5 та 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідач доказів які б спростовували позовні вимоги не надав. Доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2009 року № 261231/32-112/0456 станом на день розгляду спору суду не надано.

Отже, твердження Відповідача, викладені у письмових запереченнях проти позову та пояснення третьої особи ОСОБА_2 щодо визнання судом належною підставою для відмови у задоволенні позовної заяви проведення у Відповідача перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушеннями вимог чинного законодавства України, спростовуються вищевикладеним.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 коп. штрафу на р/р 31113106700004, код платежу 21081100, Деснянський район УДК у м. Києві, МФО 820019, отримувач РВДК у Деснянському районі м. Києва, код 26077891.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено і підписано 06 квітня 2010 р.

Суддя Шрамко Ю.Т.