79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
20.05.2010 р. № 2а-2430/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Сакалош В.М.
при секретарі судового засідання Дак Т.П.
з участю представника позивача Кінь А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до ТзОВ СП «Макрополь»про стягнення заборгованості на суму 28617,46 грн.
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулась у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до ТзОВ СП «Макрополь»про стягнення заборгованості на суму 28617,46 грн. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що у відповідача заборгованість виникла внаслідок самостійно задекларованих сум та податкового повідомлення-рішення яким визнано зобов'язання по податку на додану вартість на суму 24448,47. Відповідачу було надіслано першу та другу податкові вимоги. На даний час нарахована сума є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, зсилаючись на обставини зазначені у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомляв суд про причини неявки, не заявляв клопотання про відкладення розгляду справи, хоча належним чином повідомлявся про судовий розгляду. Враховуючи наведене судом проведено розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши доводи представника позивача, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно із ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
ТзОВ СП «Макрополь», згідно довідки Львівського обласного управління статистики № 2450, включене до ЄДРПОУ та присвоєно ідентифікаційний код 33562843.
Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 27.01.2009 р. №123/29011 ТзОВ СП «Макрополь» 07.06.2005 р. узято на облік у ДПІ у Шевченківському районі м. Львова.
За результатами документальної перевірки за період 01.09.05 р., 01.01.2007 по 01.04.2007 р. складено акт від 16.01.2008 року № 33/23-1/33562843 на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 28.03.2008 року №0000072300/1/7462, яким визнано зобов'язання по податку на додану вартість на суму 24448,47 грн.
Відповідно до довідки про заборгованість перед бюджетом, станом на 22.01.2009 року ТзОВ СП «Макрополь», має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 28617,46 грн., зокрема податок на додану вартість - 28611,33 грн. та залишок несплаченої пені 6,13 грн.
Відповідачу було надіслано податкові вимоги: першу - 03.11.2008 р. № 1/1313 та другу від 11.12.2008 року № 2/1639.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СП»«Макрополь» до Державного бюджету податковий борг в сумі 28617 (двадцять вісім тисяч шістсот сімнадцять) грн. 46 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 25.05.2010 року.
Суддя ( підпис )
З оригіналом згідно.
Суддя Сакалош В.М.