Постанова від 17.05.2010 по справі 2а-3907/09/0770

справа № 2а-3907/09/0770

рядок статзвіту -6.6.4

код - 01

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2010 року 09 год. 55 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.

за участі:

представника позивача - Барановської В.В. (довіреність № 31994/9/10 від 29 грудня 2009 року.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції в м. Ужгороді Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонкир" про стягнення заборгованості за рахунок майна у розмірі 415 332, 18 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонкир" про стягнення заборгованості за рахунок майна у сумі 415 332, 18 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримала та просила суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за уточненою адресою.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Матеріалами справи встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Лонкир" зареєстроване виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області 17 травня 2007 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 11).

У відповідності до Довідки № 13509 від 22 травня 2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю перебуває на обліку в Державній податкові інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області (а.с 10).

Так, 12 травня 2009 року на підставі направлення, у відповідності до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу", наказів та виконання Постанови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області працівниками Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонкир" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 липня 2007 року по 31 грудня 2008 року.

В результаті проведення даної перевірки виявлено порушення п. 4.1 ст.4, пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5, пп. 11.3.1 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", пп. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, пп. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6, п. 7.1 ст. 7, пп. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8, п. 9.10 ст. 9 пп. б) п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", п. 4, 6 Положення "Про порядок стягнення перерахування до бюджету комунального податку в м. Ужгороді", про що складено акт перевірки № 1062/23-1/35045862 від 12 травня 2009 року (а.с 12-30).

На основі вищевказаного акту Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області прийняті наступні податкові повідомлення - рішення: № 0001462341/0 від 25 травня 2009 року (а.с. 31), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму за основним платежем та за штрафними санкціями по комунальному податку у розмірі 406, 30 грн.; № 0001452341/0 від 25 травня 2009 року (а.с. 31), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму за основним платежем та за штрафними санкціями по податку на додану вартість у розмірі 51 414, 00 грн.; № 0001472341/0 від 25 травня 2009 року (а.с. 32), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму за основним платежем та за штрафними санкціями по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 96 839, 15 грн.; № 0001472341/0 від 25 травня 2009 (а.с. 32), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафних санкцій у розмірі 82 463, 18 грн.; № 0000821742/0 від 25 травня 2009 року (а.с. 33), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму за основним платежем та за штрафними санкціями по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 190 052, 62 грн., які отримані відповідачем особисто, про що свідчить його підпис.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області 22 червня 2006 року проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. В результаті даної перевірки виявлено порушення ст. 4 Закону України "про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме - порушення граничного терміну подання декларації по ПДВ за січень 2009 року, про що складено акт № 1530/15-2 від 22 червня 2009 року (а.с. 34).

На основі акту перевірки № 1530/15-2 від 22 червня 2009 року прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002931640/0 від 26 червня 2009 року (а.с. 34), яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму за штрафними санкціями по податку на додану вартість у розмірі 170, 00 грн., яке отримано відповідачем особисто.

Окрім того, відповідачем подано податковий розрахунок комунального податку, у відповідності до якого останній зобов'язується сплатити суму вказаного податку к розмірі 5,10 грн. (а.с. 35).

У відповідності до пп. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку, що передбачено п. 5.1 ст. 5 вищевказаного Закону.

Відповідно до ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач вищевказані суми не оскаржував ні в адміністративному ні в судовому порядку, а тому такі у відповідності до ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є узгодженими.

Згідно з вимогами пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вищевказаного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Податковий борг, у відповідності до ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

У відповідності до пп. 16.1.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання, що передбачено ст. 1 вищевказаного Закону.

Згідно з ч. 3.2 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені, нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні; в) у разі адміністративного оскарження суми податкового зобов'язання - від одинадцятого дня, наступного за днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.

Ч. 4.2 вказаної Інструкції передбачено, що погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.

Так, відповідач не сплатив вказані суми податкових зобов'язань своєчасно та в повному обсязі, у зв'язку з чим у нього виник податковий борг у загальній сумі 415 332, 28 грн., а саме - податок на додану вартість (в тому числі пеня) - 47 848, 28 грн.; комунальний податок - 380, 80 грн.; податок на прибуток приватних підприємств - 94 587, 40 грн.; податок з доходів фізичних осіб - 190 052, 62 грн.; штрафні санкції - 82 463, 18 грн.

Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області, на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонкир" було направлено податкові вимоги № 1/672 від 11 червня 2009 року та № 2/753 від 15 липня 2009 року (а.с. 36), які отримані ним особисто відповідно 15 червня 2009 року та 21 липня 2009 року, про що свідчить підпис посадової особи юридичної особи.

Згідно з пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області - задоволити повністю.

2. Присудити до стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонкир" (88000, вул. Чорновола, 9/103, м. Ужгород, Закарпатська область, ідентифікаційний код юридичної особи - 35045862) на користь державного бюджету заборгованість за рахунок активів майна в сумі 415 332 (чотириста п'ятнадцять тисяч триста тридцять дві) грн. 28 (двадцять вісім) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Андрійцьо В.Д.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 травня 2010 року

Суддя Андрійцьо В.Д.