22 квітня 2021 р.Справа № 440/7532/20
Другий апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Присяжнюк О.В.,
Суддів: Спаскіна О.А.
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 року по справі № 440/7532/20
за позовом ОСОБА_1
до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 року залишено без задоволення позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду позивачем подано апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі заявником заявлено клопотання про звільнення або відстрочення сплати судового збору на підставі пп. г п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", як члену малозабезпеченої сім'ї.
Дослідивши клопотання та докази по справі, суд вважає, що подане клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір", апелянт зобов'язаний сплачувати судовий збір.
Згідно із ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати якщо, зокрема, позивачами є члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї.
Як вбачається зі змісту клопотання апелянтки, вона просить звільнити або відстрочити сплату судового збору, на підставі пп. г п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", як члену малозабезпеченої сім'ї, проте, заявником не надано будь-яких доказів на підтвердження вказаних обставин і не надано довідки про розмір його доходу за попередній календарний рік.
Для відстрочення сплати судового збору повинні бути в наявності відповідні правові підстави, в іншому ж випадку, як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 року у справі "Креуз проти Польщі", вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.
Таким чином, дослідивши доводи клопотання ОСОБА_1 про звільнення або відстрочення сплати судового збору, суд не вбачає підстав для його задоволення.
Керуючись ст. ст. 133, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення або відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 року по справі № 440/7532/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Присяжнюк О.В.
Судді Спаскін О.А.