415/2359/21
3/415/586/21
21.04.21 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сєвєродонецька Луганської області, громадянина України, працюючого водієм «Автолайнкомпані», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 179980 від 31.03.2021 вбачається, що 05 квітня 2021 року о 09 годині 23 хвилини ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «Рута-20», державний номерний знак НОМЕР_1 , в районі будинку 282 по вулиці В. Сосюри міста Лисичанська, здійснював пасажирські перевезення за маршрутом «м.Сєвєродонецьк-Лисичанськ ГТВ», де перевозив пасажирів в кількості більше ніж місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою ТЗ (21 пасажир) замість дозволених 20 пасажирських місць для сидіння, чим порушив п.п. 10 п. 2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020, тим самим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні просив суд суворо його не карати.
Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність закриття провадження по справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складення адміністративних протоколів, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 256 КУпАП визначено вимоги до змісту протоколу, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення крім іншого, зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідеміологічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційним и хворобами.
Судом встановлено, що протокол складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у ньому не вірно зазначено нормативний акт, що передбачає відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, оскільки п. 2 постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 взагалі не має підпунктів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3, 245, 247 ч.1, 251, 252, 284, 285, 289, 294 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А.Г.Березін