Справа №461/2910/21
20 квітня 2021 року м. Львів.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,
за участю представника митниці Лубоцького Б.І., захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Тимощука О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм у TARN TRANS SPZOO, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 від 11.05.2019 року, орган видачі 4690,
за ч.6 ст.481 Митного Кодексу України, -
01.04.2021 року о 21 год. 32 хв., в зону митного контролю митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби смугою руху «Зелений коридор» в напрямку «в'їзд в Україну», прибув транспортний засіб марки SKODA модель OCTAVIA, із реєстраційним номерним знаком НОМЕР_2 , яким ОСОБА_1 , слідував з Республіки Польща до України, в якості водія.
В ході митного контролю вказаного транспортного засобу та внесення даних про нього, в АСМО «Інспектор» спрацювало Орієнтування №7.4-28-18/33/760 від 15.03.2021 року, початкова дата дії 01.04.2021 про те, що ОСОБА_1 ввезено транспортний засіб комерційного призначення реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща, НОМЕР_4 .
Шляхом здійснення оперативного запиту до єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄАІС) та на підставі аналізу переміщень за даними ФМ «Пасажирського пункту пропуску» та ФМ «Диспетчер зони митного контролю» АСМО «Інспектор» встановлено, що ОСОБА_1 29.05.2020 року о 07:18:57 год. ввіз на територію України в зоні діяльності Галицької митниці Держмитслужби в митному режимі «Тимчасове ввезення до 20 днів» транспортний засіб (причеп) комерційного призначення реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща VIN НОМЕР_5 . Тобто, вказаний причепо повинно було вивезти з митної території України до 19.06.2020 року.
Відповідно ст. 103 МК України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання. Згідно ч. 2 ст. 108 МК України, строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути вивезені за межі митної території України після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.
Частиною 3 ст. 108 МК України передбачено, що з урахуванням мети ввезення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, особливостей транспортних операцій та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів відповідно до частини першої цієї статті та/або транспортних засобів комерційного призначення відповідно до частини другої цієї статті за письмовою заявою власника цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним митним органом.
Пунктом 2 ч. 4 ст. 108 МК України, якщо транспортні засоби комерційного призначення, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно вивезені за межі митної території України: внаслідок дії обставин, зазначених у статті 192 цього Кодексу; у разі зберігання таких транспортних засобів під митним контролем (за умови інформування митного органу, який контролює їх переміщення); у разі здійснення інших операцій з такими транспортними засобами у випадках, передбачених цим Кодексом (за умови інформування митного органу, який контролює їх переміщення); у разі накладення на них арешту (за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється на час дії таких обставин, зберігання, арешту (вилучення) або здійснення таких операцій.
У період з 19.06.2020 року по 01.04.2021 року документів, щодо продовження терміну доставки транспортного засобу - (причіп) комерційного призначення реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща, VIN НОМЕР_5 внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили, чи внаслідок протиправних дій третіх осіб, накладення арешту або вилучення зазначеного транспортного засобу ОСОБА_1 або уповноважена ним особа, не надали, в будь-яку митницю щодо продовження терміну доставки не звертались.
Інформація щодо вивезення за межі митної території України даного транспортного засобу станом на 01.04.2021 відсутня.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями порушив строк зворотного вивезення транспортного засобу комерційного призначення - причеп до вантажного автомобілю (р.н. НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща, VIN НОМЕР_5 ) більше ніж на тридцять діб.
Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачене ч.6 ст.481 МК України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Захисник особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Тимощук О.І. вину ОСОБА_1 та факт вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України заперечив. Просить закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю у діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, оскільки в матеріалах справи відсутні докази, які беззаперечно доводять факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення
Представник митниці в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване. До останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією частини 6 статті 481 МК України, оскільки факт вчинення ним правопорушення стверджується доказами наявними в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника митниці та захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Тимощука О.І., дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 6 ст.481 МК України відповідальність настає за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Зокрема, частиною другою статті 108 Митного кодексу України установлено, що строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути реекспортовані відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.
Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.
Одночасно, обставин, передбачених ст.460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ч.6 ст.481 Митного кодексу України,не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено.
Факт митного правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил №0613/20900/21 від 01.04.2021 року та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Таким чином, аналізуючи наведені докази у даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України доведена повністю.
Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд приймає до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу затриманого, вважаю необхідним ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накласти стягнення у виді конфіскації транспортного засобу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 454, 00 грн.
Керуючись ст.ст. 481, 526 МК України, ст.ст.40-1,283 КУпАП України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накласти стягнення - конфіскацію, в дохід держави, транспортного засобу - причепу комерційного призначення реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща, VIN НОМЕР_5 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 454, 00 грн.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя О.Р. Юрків.