1Справа № 335/3642/21 3/335/933/2021
про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення
20 квітня 2021 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Шалагінова А.В., розглянув справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої адміністратором кафе «Банка», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 027936 ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), за таких обставин.
21.02.2021 о 23:14 год. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду адміністратора кафе «Банка», що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , не вжила заходів для розрахунку клієнтів після 23:00 год., чим порушила норми карантинних обмежень, передбачених пп. 10 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 до суду не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, направила до суду пояснення, за змістом яких більше року правила роботи кафе постійно змінюються, кожного дня диретор ТОВ «Сузір'я Нова» ОСОБА_2 , який веде діяльність у вказаному закладі, доводить до відома правила, за якими працюємо сьогодні. 21.02.2021 ним була надана вказівка відпускати продукцію закладу до 23:00 год., після чого надати можливість гостям вжити придбане, що і було зроблене. О 23:10 год. приїхали співробітники поліції та склали протокол про порушення карантинних правил і пояснили, що вона повинна була вигнати людей. Разом із тим, вона не є суб'єктом господарювання, який приймає рішення та повинен нести відповідальність. Аналогічний випадок мав місце на початку року, однак у справі № 335/11063/20 вона була визнана невинуватою. Просила закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення та розглянути справу за її відсутності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доходжу таких висновків.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, згідно зі ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» Кабінет Міністрів України відповідно до закону встановлює карантинно-обмежувальні заходи на території виникнення і поширення інфекційних хвороб та уражень людей.
Відповідно до підпункту 12 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції, яка діяла на час складання протоколу, на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 р. до 1-ї години 1 січня 2021 р.
Тобто, вказана норма Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 запроваджує, зокрема, правила поведінки для суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування.
Разом із тим, із сутності правопорушення, що зазначене у протоколі, випливає, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді адміністратора кафе «Банка», порушила правила карантину, встановлені пп. 10 п. 2 вищезазначеної Постанови, а саме не вжила заходів для розрахунку клієнтів після 23:00 год.
Пп. 10 п. 2 вищезазначеної Постанови в редакції, чинній станом на 21.02.2021, стосується правил перевезення пасажирів, а не роботи суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування. Отже, даний пункт застосований у протоколі про адміністративне правопорушення помилково.
Крім того, виходячи з доданих до протоколу фотографій чеків, офіціант ОСОБА_3 роздрукувала їх о 23:14 год. 21.02.2021, тобто після 23:00 год. У той же час, в протоколі стверджується, що вона не вжила заходів до розрахунку клієнтів після 23:00 год., що не відповідає дійсності.
Також слід звернути увагу, що протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали (рапорт про здійснення виклику до служби «102» щодо складання протоколу, протокол опитування ОСОБА_1 , копія паспорту на ім'я ОСОБА_1 , фотокопія чеків) не містять назви суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність з надання послуг громадського харчування у вказаному кафе та відповідних документів, що підтверджують вказаний факт. Також в матеріалах справи відсутні будь-які докази працевлаштування ОСОБА_1 у вказаному кафе на посаді адміністратора, а також її посадової інструкції чи іншого документа, з якого було б можливо встановити наявність у неї обов'язку з проведення розрахункових операцій, організації надання послуг громадського харчування, а також визначення виду і форми відповідальності за діяльність вказаного кафе.
Натомість, під час розгляду справи встановлено, що діяльність кафе «Банка» здійснює ТОВ «Сузір'я Нова», яке відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 55 Господарського кодексу України є суб'єктом господарювання. ОСОБА_3 працює адміністратором у вказаної юридичної особи. Відтак, ОСОБА_3 не є суб'єктом господарювання та, відповідно, суб'єктом відповідальності за порушення правил карантину людей, визначених пп. 12 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020.
Таким чином, проаналізувавши та дослідивши докази, що наявні в матеріалах цієї справи, суд доходить висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 27, 34, 35, 130, 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Шалагінова