Провадження №760/9561/21
Справа №1-кс/760/3321/21
19 квітня 2021 року слідчий суддя Солом'янського районного суд м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС 4-го ВРКП СУ ФР Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_3 , погоджене прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017000000000138 від 19.07.2017, ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України,-
слідчий за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів з відомостями (інформація у електронному та паперовому вигляді), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів щодо проведеного митницями Держмитслужби митного оформлення експортних операцій за період з 01.01.2016 по 15.04.2021, в яких відправником являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та та/або кінцевими одержувачами являються наступні компанії: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Литва; Geimex, France; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; « ІНФОРМАЦІЯ_6 » LTD Латвия; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_7 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_8 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_9 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_11 », Беларусь; ІНФОРМАЦІЯ_12 , Limited, « ІНФОРМАЦІЯ_13 .
Також, слідчий просив проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Від слідчого до суду надійшла заява про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Згідно ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 ст.131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
З матеріалів клопотання вбачається, що 4-м ВРКП СУ ФР Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017000000000138 від 19.07.2017, ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України.
Обґрунтовуючи своє клопотання, слідчий зазначив, що що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ( НОМЕР_5 ), ПП « ОСОБА_5 » ( НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » ( НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ( НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » ( НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » ( НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » ( НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » ( НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » ( НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » ( НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » ( НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » ( НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » ( НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » ( НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » ( НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ( НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » ( НОМЕР_23 ) у період 2015-2017 рр., у порушення вимог п.181.1 ст.181, п.185.1, п.183.1, 183.2 ст.183, ст.185, 187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 ПК України, шляхом приховування об'єкту оподаткування (не відображення и?ого у податковіи? звітності, не подання податкової звітності до контролюючого органу), ухилилися від сплати податку на додану вартість понад 662млн.грн., що є особливо великим розміром. До вказаного злочину можливо причетні ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 . Крім того ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , ОСОБА_15 та інші особи організували реєстрацію та незаконну діяльність підконтрольних їм підприємств, фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: СФГ « ОСОБА_16 » ( НОМЕР_24 ), ФГ « ОСОБА_17 » ( НОМЕР_25 ), СВК « ІНФОРМАЦІЯ_37 » ( НОМЕР_26 ), ФГ « ОСОБА_18 » ( НОМЕР_27 ), ФГ « ОСОБА_19 » ( НОМЕР_28 ), ФГ « ОСОБА_20 » ( НОМЕР_29 ), СФГ « ОСОБА_21 » ( НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » ( НОМЕР_31 ), ФГ « ОСОБА_22 » ( НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » ( НОМЕР_33 ), ПП « ОСОБА_23 » ( НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » ( НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ( НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » ( НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » ( НОМЕР_38 ), СФГ « ОСОБА_24 » ( НОМЕР_39 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » ( НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » ( НОМЕР_41 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » ( НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » ( НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » ( НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » ( НОМЕР_45 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_50 » ( НОМЕР_46 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » ( НОМЕР_47 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » ( НОМЕР_48 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » ( НОМЕР_49 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » ( НОМЕР_50 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » ( НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » ( НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » ( НОМЕР_53 ), ФГ « ОСОБА_25 » ( НОМЕР_54 ), ФГ « ОСОБА_26 » ( НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » ( НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 » ( НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 » ( НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » ( НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » ( НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_63 » ( НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_64 » ( НОМЕР_62 ) ОСОБА_11 , ОСОБА_14 ОСОБА_12 ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_65 , ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_66 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_67 , ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_68 , ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_69 , ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_70 , ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_71 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_72 , ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_73 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_74 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 та інших, реквізити, документи та банківські рахунки яких в подальшому використовували з метою прикриття незаконної діяльності та створення видимості проведення фінансово-господарських операцій з постачання с/г продукції в сторону підприємств реального сектору економіки в тому числі і з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_75 » ( НОМЕР_63 ) та іншими. Окрім того, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_76 » ( НОМЕР_64 ) у період листопада-грудня 2016р. документально відобразили придбання насіння соняшнику по ланцюгу постачання від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_77 » ( НОМЕР_65 ), ФГ « ОСОБА_40 » ( НОМЕР_66 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_78 » (кол.назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_79 ») ( НОМЕР_67 ) та ФГ «ТваринницькийКомплексNo1» ( НОМЕР_68 ) без фактичного руху активу, що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах на загальну суму понад 5,4млн.грн. Дане правопорушення підтверджено актом перевірки No205/11-28-14-01/39985879 від 09.06.2017.
Крім того, слідчий вказує, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_80 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_69 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_81 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_70 ) у період 2017 року умисно занизили податок на прибуток підприємства у сумі 39 106 407 грн., що призвело до ненадходження до Державного Бюджету України коштів у особливо великих розмірах, що підтверджується актом позапланової виїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 15.11.2019 No 455/28-10-42-03/31454383. Також, установлено юридичну особу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_82 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_71 ), яка документально надає послуги з перевезення для ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_83 " насіння соняшника, яке документально придбано у підприємств з ознаками фіктивнсоті та транзитності у податковій звітності яких наявні маніпуляції та підміна номенклатури товару, що ймовірно призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Серед іншого, слідчий зазначив, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при фінансово-господарських взаємовідносинах із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_84 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_85 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_86 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_74 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_87 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_75 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_88 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_76 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_89 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_77 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_90 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_78 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_91 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_79 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_92 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_80 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_93 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_81 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_94 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_82 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_95 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_83 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_96 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_84 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_97 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_85 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_98 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_86 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_99 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_87 ), ОСОБА_41 (код НОМЕР_88 ), ОСОБА_42 (код НОМЕР_89 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_100 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_90 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_101 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_91 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_102 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_92 ), ТОВ - ФІРМА " ІНФОРМАЦІЯ_103 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_93 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_104 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_94 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_105 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_95 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_106 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_96 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_107 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_97 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_108 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_98 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_109 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_99 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_110 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_100 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_111 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_101 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_112 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_102 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_113 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_103 ), ФГ " ОСОБА_43 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_104 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_114 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_105 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_115 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_106 ), ФГ " ОСОБА_44 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_107 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_116 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_108 ), ФГ " ОСОБА_45 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_109 ), ФГ " ОСОБА_46 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_110 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_117 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_111 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_118 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_112 ) в порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2 п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, неправомірно сформували податковий кредит з податку на додану вартість у сумі 401 603 924 грн.
Також слідчий зазначає, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при фінансово-господарських взаємовідносинах із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_84 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_85 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_86 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_74 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_87 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_75 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_88 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_76 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_119 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_77 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_90 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_78 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_91 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_79 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_92 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_80 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_93 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_81 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_94 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_82 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_95 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_83 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_96 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_84 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_97 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_85 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_98 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_86 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_99 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_87 ), ОСОБА_41 (код НОМЕР_88 ), ОСОБА_42 (код НОМЕР_89 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_100 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_90 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_101 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_91 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_102 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_92 ), ТОВ - ФІРМА " ІНФОРМАЦІЯ_103 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_93 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_104 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_94 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_120 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_95 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_106 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_96 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_107 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_97 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_108 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_98 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_109 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_99 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_110 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_100 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_121 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_101 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_112 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_102 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_113 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_103 ), ФГ " ОСОБА_43 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_104 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_114 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_105 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_115 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_106 ), ФГ " ОСОБА_44 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_107 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_116 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_108 ), ФГ " ОСОБА_45 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_109 ), ФГ " ОСОБА_47 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_110 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_117 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_111 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_118 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_112 ) в порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2 п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ по податковій декларації з ПДВ за травень 2020 року у розмірі 364 590 368 грн.
Окрім цього, слідчий вказує, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ухилилися від сплати податків шляхом відображення у податковій звітності за травень 2019 року придбання сільськогосподарської продукції у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_85 » (ЄДРПОУ НОМЕР_73 ) на суму 40,998 млн грн, у тому числі ПДВ 6,833 млн грн, податку на прибуток підприємств - 7,340 млн грн.
Крім того, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при фінансово-господарських взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_84 » (ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_101 " (ЄДРПОУ НОМЕР_91 ), ПП « ОСОБА_48 » (ЄДРПОУ НОМЕР_113 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_122 » (ЄДРПОУ НОМЕР_114 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_93 " (ЄДРПОУ НОМЕР_81 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_100 » (ЄДРПОУ НОМЕР_90 ), ІНФОРМАЦІЯ_123 » (ЄДРПОУ НОМЕР_115 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_92 » (ЄДРПОУ НОМЕР_80 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_124 » (ЄДРПОУ НОМЕР_116 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_125 » (ЄДРПОУ НОМЕР_117 ) із закупівлі сільськогосподарської продукції у порушення вимог п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6, ст. 198 Податкового кодексу України незаконно завищено податковий кредит з податку на додану вартість у 2018 році на суму 55 515 262,04 грн.
Окрім цього, слідчий зазначав, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при фінансово-господарських взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_84 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_126 » (ЄДРПОУ НОМЕР_118 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_127 » (ЄДРПОУ НОМЕР_119 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_101 " (ЄДРПОУ НОМЕР_91 ), ПП « ОСОБА_48 » (ЄДРПОУ НОМЕР_113 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_122 » (ЄДРПОУ НОМЕР_114 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_128 " (ЄДРПОУ НОМЕР_81 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_92 » (ЄДРПОУ НОМЕР_80 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_129 » (ЄДРПОУ НОМЕР_120 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_102 » (ЄДРПОУ НОМЕР_92 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_130 » (ЄДРПОУ НОМЕР_121 ) ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_113 " (ЄДРПОУ НОМЕР_103 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_131 » (ЄДРПОУ НОМЕР_122 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_132 » (ЄДРПОУ НОМЕР_123 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_133 » (ЄДРПОУ НОМЕР_124 ), ФГ « ОСОБА_49 » (ЄДРПОУ НОМЕР_125 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_134 » (ЄДРПОУ НОМЕР_126 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_135 » (ЄДРПОУ НОМЕР_127 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_136 » (ЄДРПОУ НОМЕР_128 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_137 » (ЄДРПОУ НОМЕР_129 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_138 » (ЄДРПОУ НОМЕР_130 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_139 » (ЄДРПОУ НОМЕР_131 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_140 » (ЄДРПОУ НОМЕР_132 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_99 » (ЄДРПОУ НОМЕР_87 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_85 » (ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_110 » (ЄДРПОУ НОМЕР_100 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_104 » (ЄДРПОУ НОМЕР_94 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_141 » (ЄДРПОУ НОМЕР_133 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_142 » (ЄДРПОУ НОМЕР_134 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_143 » (ЄДРПОУ НОМЕР_83 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_144 » (ЄДРПОУ НОМЕР_135 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_145 » (ЄДРПОУ НОМЕР_136 ) із закупівлі сільськогосподарської продукції у порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2 п. 198.3, п. 198.6, ст. 198 Податкового кодексу України незаконно завищено податковий кредит з податку на додану вартість у 2018 році на суму 70 122 807 грн.
Вказував, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) при фінансово-господарських взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_84 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_126 » (ЄДРПОУ НОМЕР_118 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_127 » (ЄДРПОУ НОМЕР_119 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_101 " (ЄДРПОУ НОМЕР_91 ), ПП « ОСОБА_48 » (ЄДРПОУ НОМЕР_113 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_122 » (ЄДРПОУ НОМЕР_114 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_128 " (ЄДРПОУ НОМЕР_81 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_92 » (ЄДРПОУ НОМЕР_80 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_129 » (ЄДРПОУ НОМЕР_120 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_102 » (ЄДРПОУ НОМЕР_92 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_130 » (ЄДРПОУ НОМЕР_121 ) ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_113 " (ЄДРПОУ НОМЕР_103 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_131 » (ЄДРПОУ НОМЕР_122 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_132 » (ЄДРПОУ НОМЕР_123 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_133 » (ЄДРПОУ НОМЕР_124 ), ФГ « ОСОБА_49 » (ЄДРПОУ НОМЕР_125 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_134 » (ЄДРПОУ НОМЕР_126 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_135 » (ЄДРПОУ НОМЕР_127 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_136 » (ЄДРПОУ НОМЕР_128 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_137 » (ЄДРПОУ НОМЕР_129 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_138 » (ЄДРПОУ НОМЕР_130 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_139 » (ЄДРПОУ НОМЕР_131 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_140 » (ЄДРПОУ НОМЕР_132 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_99 » (ЄДРПОУ НОМЕР_87 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_85 » (ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_110 » (ЄДРПОУ НОМЕР_100 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_104 » (ЄДРПОУ НОМЕР_94 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_141 » (ЄДРПОУ НОМЕР_133 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_142 » (ЄДРПОУ НОМЕР_134 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_143 » (ЄДРПОУ НОМЕР_83 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_144 » (ЄДРПОУ НОМЕР_135 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_145 » (ЄДРПОУ НОМЕР_136 ) із закупівлі сільськогосподарської продукції у порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2 п. 198.3, п. 198.6, ст. 198 Податкового кодексу України незаконно завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ у 2019 році на 91 388 874 грн.
Слідчий стверджував, що виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, що перебувають у володінні СП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_146 » (код НОМЕР_137 ), що являє собою зерно-перевалочний термінал, на якому зберігалась та з якого у подальшому навантажувалась для подальшого експорту сільськогосподарська продукція, відправником якої виступало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ).
разом з цим, слідчий зазначав, що на виконання доручення в порядку ст. 40, 41 КПК України, співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_147 проведено аналіз доступних джерел інформації, а також аналітичних баз даних ІНФОРМАЦІЯ_148 , в ході якого встановлені покупці (нерезиденти) продукції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Литва; Geimex, France; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; « ІНФОРМАЦІЯ_6 » LTD Латвия; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_7 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_8 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_9 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_11 », Беларусь; ІНФОРМАЦІЯ_12 , Limited, « ІНФОРМАЦІЯ_13 » INC.; ІНФОРМАЦІЯ_149 .
Таким чином, у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо проведеного митного оформлення експортних операцій, у яких одержувачами та/або кінцевими одержувачами являються вище перелічені іноземні компанії незалежно від відправника, а також у яких відправником є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » незалежно від одержувача.
Наголошував, що документи мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, всебічного та повного дослідження обставин кримінального провадження, зокрема: наявності чи відсутності фактів вчинення кримінального правопорушення, з'ясування та документального підтвердження фактів та обсягів експортних операцій, характеристики експортованої продукції; вартості експортованої продукції та як наслідок подальшого визначення розміру податків, що підлягали сплаті до державного бюджету; встановлення українських підприємств-експортерів сільськогосподарської продукції; відомостей про осіб, що задіяні у злочинній схемі - декларантів (чи уповноважених осіб, які подавали декларації), відправників, одержувачів, перевізників продукції, сторін зовнішньоекономічних договорів (контрактів), посередницьких договорів; способів та відомостей щодо транспортування продукції, встановлення перевізників; з'ясування походження експортованої продукції тощо. Крім того, вказані документи у подальшому необхідні стороні обвинувачення для проведення ряду експертиз, зокрема судово-економічної, а також проведення інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою перевірки фактичних даних, задекларованих під час проведення експортних операцій.
Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які становлять комерційну таємницю.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, слідчим було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Керуючись ст.ст. 27, 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
клопотання задовольнити.
Надати старшим слідчим з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , старшим слідчим з ОВС четвертого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ОСОБА_52 , ОСОБА_3 або/та за їх дорученням ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 старшим оперуповноваженим з ОВС першого відділу управління боротьби з фінансовими злочинами Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби тимчасовий доступ до документів з відомостями (інформація у електронному та паперовому вигляді), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів щодо проведеного митницями Держмитслужби митного оформлення експортних операцій за період з 01.01.2016 по 15.04.2021, в яких відправником являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (в розрізі дата, номер митної декларації, відправник, одержувач, товар, його УКТЗЕД, вид та вартість а також декларант, митний брокер (П.І.Б., тел.) та інспектор (П.І.Б., тел.), які проводили митне оформлення), а також: митних декларацій; документів, передбачених ч. 1 ст. 335 МК України відповідно до способу перевезення, зокрема транспортних (перевізних) документів на товар, які містять, зокрема відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки, документи на транспортний засіб (або генеральну декларацію), декларацію про вантаж; комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, із відомостями, зокрема про найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; документів, передбачених ч. 3 ст. 335 МК України, зокрема: документів, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію; зовнішньоекономічних договорів (контрактів) або інших документів, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами; транспортних (перевізних) документів; комерційних документів, наявних у особи, яка подає декларацію; документів, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; документів, що підтверджують країну походження товару; документів, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення.
- в яких одержувачами та/або кінцевими одержувачами являються наступні компанії: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Литва; Geimex, France; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; « ІНФОРМАЦІЯ_6 » LTD Латвия; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_7 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_8 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_9 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », Беларусь; ООО « ІНФОРМАЦІЯ_11 », Беларусь; ІНФОРМАЦІЯ_12 , Limited, «Sibkoimtrex» INC.; Fangoo B.V., ІНФОРМАЦІЯ_150 (в розрізі дата, номер митної декларації, відправник, одержувач, товар, його УКТЗЕД, вид та вартість а також декларант, митний брокер (П.І.Б., тел.) та інспектор (П.І.Б., тел.), які проводили митне оформлення), а також: митних декларацій; документів, передбачених ч. 1 ст. 335 МК України відповідно до способу перевезення, зокрема транспортних (перевізних) документів на товар, які містять, зокрема відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки, документи на транспортний засіб (або генеральну декларацію), декларацію про вантаж; комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, із відомостями, зокрема про найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; документів, передбачених ч. 3 ст. 335 МК України, зокрема: документів, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію; зовнішньоекономічних договорів (контрактів) або інших документів, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами; транспортних (перевізних) документів; комерційних документів, наявних у особи, яка подає декларацію; документів, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; документів, що підтверджують країну походження товару; документів, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1