Справа № 749/226/21
Номер провадження 3/749/151/21
"20" квітня 2021 р. м.Сновськ
Щорський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Шаповал З.О.
за участю секретаря Мирошниченко А.М.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сновську матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , працюючої директором підприємства райспоживспілки «КООПЗАГОТПРОМ», раніше до адміністративної відповідальності неодноразово притягувалась,-
за ст. 44-3 КУпАП
В С Т А H О В И В:
До Щорського районного суду надійшов протокол №1 від 27.12.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу ОСОБА_1 будучи директором підприємства райспоживспілки «КООПЗАГОТПРОМ», 27.03.2021 року о 09.35 годині, в м. Сновськ, по вул.. Некрасова, 20, Чернігівської області порушила вимоги п.1,4 постанови Головного державного санітарного лікаря № 34 від 06.06.2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв'язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)», а саме не приділяла належної уваги за дотримуванням маскового режиму продавцями та відвідувачами на території ринку.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину не визнала та пояснила, що всіх карантинних заходів дотримується, проте інколи деякі відвідувачі на території ринку знімають маску.
Суд, вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення їх в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зазначена норма КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання. Тому в протоколі про адміністративне правопорушення, як в послідуючому і в постанові суду про адміністративне правопорушення, обов'язково має бути посилання на норму спеціального закону, за порушення якої настає відповідальність.
Згідно п. 4 Постанови Головного державного санітарного лікаря № 34 від 06.06.2020 року, допуск відвідувачів та перебування на території ринку дозволяється лише у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, так, щоб були покриті ніс та рот.
Згідно п. 1 Постанови Головного державного санітарного лікаря № 34 від 06.06.2020 року, допуск працівників ринку, суб'єктів господарювання та їх працівників, які здійснюють торгівлю на ринках, здійснюється виключно за наявності вдягнутого респіратора або захисної маски, у тому числі виготовленої самостійно, та проходження температурного скринінгу.
У протоколі та акті санітарно-епідемічного обстеження об'єкта від 27.03.2021 року не зазначено, хто саме з відвідувачів та продавців перебував на території ринку без захисної маски. Матеріали справи не містять жодних доказів перебування відвідувачів та продавців на території ринку без захисної маски.
Відповідно до статті 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення. Обвинувачення не може ґрунтуватися одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Пунктом 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи той факт, що притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе не інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом, звертаючи увагу на те, що до матеріалів справи не додано жодних доказів на підтвердження перебування відвідувачів та продавців на території ринку без захисної маски, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд вважає за необхідне відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про притягненняОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 КУпАП слід закрити, за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.40-1, 44-3, 247, 283-285 КУпАП, суд-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя З.О.Шаповал