Справа № 352/749/21
Провадження № 3/352/572/21
21.04.2021м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Гриньків Д.В., розглянувши об'єднані матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
ОСОБА_1 , будучи до 18.12.2019 депутатом Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 та 2019 роки, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому визнав, пояснив, що дійсно не подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 та 2019 рік, однак їх подав відповідно аж 15.12.2019 та 25.08.2020. Розкаявся у вчиненому та просив суворо його не карати.
Прокурор Неміш В.Р. вважає доведеним факт вчинення корупційних діянь ОСОБА_1 будучи депутатом Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області. Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої вищевказаною нормою та з урахуванням ст.36 КУпАП накласти стягнення в розмірі 50 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази та надавши їм належну оцінку, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до рішення Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області «Про визнання повноважень депутатів сільської ради, обраних на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільського голови 25 жовтня 2015 року» від 03.11.2015, вважалось обраними депутати Підпечерівської сільської ради до числа яких входив ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до п .п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Так, положеннями ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України від 17.03.2020 року №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (СOVID-19), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 01 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 01 червня.
Оскільки ОСОБА_1 до 18.12.2019 був депутатом Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаних декларацій є відповідно 31.03.2019 року та 31.05.2020 року.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік - 15 грудня 2019 року та за 2019 рік - 25 серпня 2020 року.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 33/1 і № 34/1 від 08.04.2021 року; рапортах старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції В.Михайлюка від 25.01.2021; скріншотах інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копіях декларацій з Єдиного державного реєстру декларацій; копії рішення Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області «Про визнання повноважень депутатів сільської ради, обраних на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільського голови 25 жовтня 2015 року» від 03.11.2015.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційні адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Суд враховує також дані про особу винної, а саме те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання та негативно ставиться до вчиненого.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, зокрема у виді штрафу у відповідності з вимогами ст.36 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.36, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст.ст.283,284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу:
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок;
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.
На підставі ст.36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету України судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.В. Гриньків