Справа № 348/838/21
21 квітня 2021 року м.Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Грещук Р.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
Від Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 09.04.2021 року близько 12 год. 55 хв. в м.Надвірна по вул.Ю.Федьковича, Івано-Франківської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Nissan Terrano», номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу «Drager Alcotest» та від проходження огляду в закладі « … » відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги «п…» Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Вимоги ст.280 КУпАП передбачають, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 2 ст.7 та ст.245 КУпАП зазначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
У відповідності до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №460651 від 09.04.2021 року, в ньому працівником поліції нерозбірливо зазначено пункт Правил дорожнього руху, який порушено ОСОБА_1 , що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.130 КУпАП, а також міститься виправлення щодо дати народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.п.6, 7 розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року №1376, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Однак, як констатовано вище, вказаний протокол містить виправлення.
Таким чином, з метою дотримання передбачених ст.268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також вимог ст.ст.245, 251, 256 КУпАП, суддя вважає за необхідне повернути матеріали справи до Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.7, 221, 245, 251, 256, 268, 278, 280 КУпАП України, суддя, -
постановив:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП - повернути Надвірнянському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Грещук Р.П.