55213, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. І. Виговського, 18, тел./факс (05161) 4-26-20
21 квітня 2021 року м. Первомайськ
Справа :484/1412/21
Номер провадження : 3/484/550/21
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Фортуна Т.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122-2 КУпАП
установив:
До Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №209499 від 19 березня 2021 року.
З протоколу вбачається, що 18.03.2021 року о 23:55 год. в Миколаївській області м. Первомайськ по вул. Коротченко, поблизу буд. №1, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ2106, державний номерний знак НОМЕР_1 , не виконав законну вимогу працівників поліції про зупинення транспортного засобу яка подавалась за допомогою спеціальних сигналів червоного та синього кольорів та через гучномовний пристрій, чим порушив вимоги 2.4 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до таких висновків.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.
Згідно зі ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З аналізу наведеної вище норми вбачається, що оцінці підлягає як кожний окремий доказ, так і всі зібрані докази в цілому, на підставі чого суддя повинен зробити обґрунтований висновок про їх належність і допустимість, достовірність та достатність фактичних даних, що встановлюються цими доказами, та мають значення для справи.
До вищезазначеного протоколу на підтвердження винуватості ОСОБА_1 ксерокопії докази неналежної якості, які є нечитабельними, що позбавляє суд оцінити надані докази та зробити обґрунтований висновок про їх належність і допустимість,достовірність та достатність фактичних даних, що встановлюються цими доказами, та мають значення для справи.
Викладені недоліки унеможливлюють своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, та матеріали, додані до протоколу, підлягають поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суд
постановив:
- протокол про адміністративне правопорушення серії правопорушення ДПР18 №209499 від 19 березня 2021 року та додані до нього матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, повернути до Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Ю. Фортуна