Справа № 344/2335/21
Провадження № 3/344/1877/21
20 квітня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №226371 від 04.02.2021, 03.02.2021 близько 23 год 30 хв ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 , порушив правила щодо карантину людей, а саме перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, чи без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, чим порушив вимоги п.п.2. п.2 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, та чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча неодноразово належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю зазначити наступне.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ч.1 ст.44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Із рапорту працівника поліції від 04.02.2021, долученого до матеріалів справи, вбачається, що 03.02.2021 о 23 год 30 хв на вул. Коновальця, 247, що в м.Івано-Франківську, було зупинено транспортний засіб марки «ВАЗ 21063», н.з. НОМЕР_1 , за порушення ПДР України. Після чого водій даного транспортного засобу назвався ОСОБА_1 та під час спілкування з даним водієм було встановлено, що останній керував автомобілем без посвідчення водія та при собі не мав будь-якого документа, що посвідчує особу.
Також, із відеозаписів з нагрудних камер працівників поліції вбачається, що поліцейськими було зупинено автомобіль марки «ВАЗ» та запропоновано водію пред'явити документи. Однак, водій назвався ОСОБА_1 та вказав, що керував автомобілем без посвідчення водія, а також при собі не мав жодних документів, що посвідчують особу.
Слід зауважити, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а саме перебування останнього на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Таким чином, під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 , доказів на підтвердження вини останнього за ч.1 ст.44-3 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №226371 від 04.02.2021здобуто не було, тому відповідно до змісту п.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення слід закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 44-3, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко