Справа № 292/298/21
Номер провадження 3/292/287/21
21 квітня 2021 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли із СПД № 1 Відділення поліції № 4 Житомирського районного управління НП України ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючої: АДРЕСА_1 ,
громадянки України, працюючої ФОП " ОСОБА_2 "
за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №512313 від 27.03.2021, вбачається, що 27 березня 2021 року, близько 14 год. 30 хв., ОСОБА_1 будучи ФОП " ОСОБА_2 ", у кафе " ІНФОРМАЦІЯ_2 " по АДРЕСА_2 , допустила проведення святкового заходу, а саме - святкування дня народження під час карантину, чим порушила вимоги постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, зі змінами згідно постанови КМУ № 104 від 17.02.2021, п.2 підп.9.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно вимог ч.1 ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частиною 1 ст.256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення в графах "Місце роботи (навчання), посада" та "Склад адміністративного правопорушення" вказано, що ОСОБА_1 є ФОП, однак до протоколу не додано доказів, які б підтверджували вказані обставини , а також докази того , що ОСОБА_1 є власником кафе, а саме- документи, що підтверджують реєстрацію вказаного закладу у відповідних установах .
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вказані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд даного адміністративного матеріалу та позбавляють суд можливості з"ясувати обґрунтовано та всебічно наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, правильної кваліфікації та вирішення справи по суті.
Вказані недоліки були зазначені в ухвалі суду від 02.04.2021 року, однак належним чином усунуті не були.
За таких обставин, вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до сектора поліцейської діяльності №1 відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів у відповідність до вимог КУпАП.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 278, 283 КУпАП суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП повернути сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Гуц