Справа №333/5095/20
Провадження №3/333/12/21
19 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
судді Круглікової А.В.,
за участю секретаря судового засідання Іщенко А.О.,
прокурора Журавльової О.С.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Нивна, Дзержинського р-ну, Житомирської обл., останнє відоме місце роботи - УПП в Запорізькій області ДПП НП України, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
17.09.2020 року на адресу Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла справа №333/5095/20 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У зв'язку з неявкою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постановою суду від 30.11.2020 року зупинено строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у справі №333/5095/20 про притягнення останнього до відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою суду від 19.04.2021 року поновлено строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні 19.04.2021 року ОСОБА_1 , після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст.ст.55, 59, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не визнав та просив суд закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Прокурор Журавльова О.С. просила суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення прокурора Журавльової О.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення № 333/5095/20, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків та іншими документами.
Судом встановлено, що 16.09.2020 року посадовою особою органу Національної поліції виявлено, що ОСОБА_1 , звільняючись 09.01.2019 року з посади інспектора-чергового відділу чергової служби УПП в Запорізькій області ДПП НП України, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та будучи ознайомленим із вимогами вказаного закону, у тому числі в частині фінансового контролю, усупереч вимогам ст. 45 Закону України «Про запобіганню корупції», Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентство з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, несвоєчасно та без поважних причин подав 27.08.2020 року декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 16.09.2020 року №23/2020;
- рапортами ст. о/у в ОВС Запорізького управління ДВБ НП України від 16.09.2020 року;
- витягом з сайту НАЗК;
- декларацією ОСОБА_1 від 14.09.2020 року;
- присягою ОСОБА_1 від 12.04.2016 року;
- витягом з наказу ДПП НП України від 30.12.2016 року №370 о/с;
- витягом з наказу ДПП НП України від 09.01.2019 року №11 о/с;
- рекомендаціями для поліцейських;
- пам'яткою-застереженням від 26.06.2012 року;
- поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні 19.04.2021 року.
Відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п.п. 2 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року №2, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 звільнився зі служби в поліції по управлінню патрульної поліції в Запорізькій області 09.01.2019 року, що підтверджується витягом з наказу від 09.01.2019 року №11 о/с.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи та підтверджено в судовому засіданні, ОСОБА_1 , в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав електронну декларацію перед звільненням 27.08.2020 року.
Отже, в судовому засіданні судом встановлено порушення ОСОБА_1 вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п.п. 2 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року №2.
В діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір в розмірі 454 грн. покладається на ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 276-279, 280, 283 КУпАП, суд -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запорiжжя/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479 Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) в дохід держави (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.). Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001.Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України) - 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок судового збору.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного суду
м.Запоріжжя Алла Вікторівна Круглікова