21.04.2021 р. Справа № 914/1024/21
м. Львів
Суддя Господарського суду Львівської області Щигельська О.І., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард», м. Київ,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Онікс», м. Львів,
про стягнення 428980,42грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард» звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Онікс» про стягнення 428980,42грн.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.04.2021 позовну заяву передано на розгляд судді Щигельській О.І.
19.04.2021 в системі документообігу суду за вх.№1662/21 зареєстровано заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард» про відкликання позовної заяви, в якій позивач просить повернути вказану позовну заяву з доданими до неї документами
Відповідно до п.3 ч.5 ст.174 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи, якщо до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
У зв'язку із поданням позивачем до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі заяви про відкликання позовної заяви, такі документи слід повернути.
Крім того, у заяві про відкликання позовної заяви (вх. №1662/21 від 19.04.2021) позивач просить вирішити питання про повернення йому сплаченого судового збору у розмірі 6435,00грн.
Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Беручи до уваги викладене вище, клопотання про повернення судового збору, сплаченого за подання позовної заяви підлягає задоволенню, а тому з Державного бюджету України позивачу необхідно повернути сплачений згідно платіжного доручення №7760 від 07.04.2021 судовий збір у розмірі 6435,00грн..
Керуючись ст.7 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 123, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Онікс» про стягнення 428980,42грн - повернути позивачу.
2. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард» про повернення судового збору, сплаченого за подання позовної заяви, задовольнити.
3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Грейнсвард» з Державного бюджету України 6435,00грн. судового збору, сплаченого згідно з платіжним дорученням №7760 від 07.04.2021.
Строки та порядок набрання ухвалою законної сили, її апеляційного оскарження встановлено ст.ст. 235, 254-257 ГПК України.
Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Ухвалу підписано суддею 21.04.2021.
Суддя О.І. Щигельська