Рішення від 20.04.2021 по справі 183/6816/20

Справа № 183/6816/20

(2-о/199/45/21)

РІШЕННЯ

іменем України

08.04.2021 Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Спаї В.В.,

секретар судового засідання Перетятько А.В.,

за участі заявника ОСОБА_1

та представника заявника адвоката Берест О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подану в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , де заінтересовані особи: Піщанська сільська рада Новомосковського району Дніпропетровської області та Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з поданою заявою в останній заявлено вимогу про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, що державний акт на право приватної власності на землю серії ДП №0307270, який виданий 13 грудня 2004 року Орлівщинською сільською радою ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 0,1003 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в межах згідно з планом, кадастровий номер 1223285000-02-016-0123, цільове призначення (використання) земельної ділянки - будівництво та обслуговування житлового будинку, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №01:04:126:02677, був фактично виданий на земельну ділянку площею 0,1003 га, в межах згідно з планом, для будівництва та обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 1223285000-02-016- 0123, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 . Даний факт необхідно встановити через допущення в державному акті на право власності на земельну ділянку описки при зазначенні адреси розташування земельної ділянки в АДРЕСА_1 , в той час, як земельна ділянка розташована за адресою в АДРЕСА_2 ; встановлення даного юридичного факту має значення для створення умов здійснення власником ділянки ОСОБА_1 особистих немайнових та майнових прав.

Заява обґрунтована тим, що 11 червня 2004 р. рішенням 12-ї сесії 24-го скликання Орлівщинської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 було виділено земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_2 для будівництва нового будинку. На підставі даного рішення сесії виконкому сільради ОСОБА_1 було видано паспорт на забудову садиби в сільському населеному пункті, місце забудови: АДРЕСА_2 .

13 грудня 2004 року головою Орлівщинської сільської ради Білим В.С. за підписом начальника відділу земельних ресурсів Бондарева М.М. ОСОБА_1 був виданий Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку серії ДП №0307270, цільове призначення (використання) земельної ділянки, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №01:04:126:02677 площею 0,1003 га в межах згідно з планом, кадастровий номер 1223285000-02-016-0123, в якому помилково зазначена адреса: АДРЕСА_1 замість правильної адреси: АДРЕСА_2 .

Згідно довідки в.о. старости Орлівщинського старостинського округу №3 від 19.10.2020 року за №247-3, (який підпорядкований Піщанській сільській об'єднаній громаді), земельна ділянка кадастровий номер 1223285000-02-0) 6-0123, знаходиться в приватній власності ОСОБА_1 , згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серія ДП №0307270 від 13.12.2004 року. В Державному акті допущена помилка стосовно адреси земельної ділянки, фактично земельна ділянка кадастровий номер 1223285000-02-016-0123, знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

На переконання заявника вказані обставини також підтверджуються:

-довідкою архітектора району Г.Прилепіної №295 від 08.12.2004 р. про те, що ОСОБА_1 дійсно є забудовником в АДРЕСА_2 , згідно рішення виконкому 12-ї сесії 24-го скликання Орлівщинської сільської ради від 11.06.2004 р.;

-довідкою архітектора району Г.Прилепіної №296 від 08.12.2004 р. про те, що ОСОБА_1 дозволяється проводити будівництво житлового будинку і господарських будівель на присадибній ділянці, яка знаходиться в її користуванні в АДРЕСА_2 , згідно плану забудови та рішення виконкому 12-ї сесії 24-го скликання Орлівщинської сільської ради від 11.06.2004 р.;

-договором №4201505 про користування електричною енергією від 25.03.2005 року за адресою: АДРЕСА_2 , укладеним мі ОСОБА_1 та ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»;

-довідкою старости Орлівщинського старостинського округу №3 від 25.11.2020 року за №2039, про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 .

У судовому засіданні заявник та представник заявника повністю підтримали вимоги заяви.

Представник заінтересованої особи у письмових поясненнях просив ухвалити законне рішення у вказаній справі, посилаючись на те, що на даний час у зв'язку з численними змінами земельного законодавства, зокрема, ст. 126 ЗК України, право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Згідно п. 4.1 наказу Держкомзему України №325 від 22.06.2009 р. «Про затвердження Інструкції про заповнення бланків державних актів про право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою» виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається; іншого способу, як вирішення вказаного питання в судовому порядку, не передбачено.

Як вставлено судом на підставі доказів, наданих у порядку ст.ст. 76-80 ЦПК України, 11 червня 2004 р. рішенням 12-ї сесії 24-го скликання Орлівщинської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 було виділено земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_2 для будівництва нового будинку, що підтверджується вказаним рішенням (а.с. 12).

13 грудня 2004 року головою Орлівщинської сільської ради ОСОБА_2 ОСОБА_1 був виданий Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку серії ДП №0307270, цільове призначення (використання) земельної ділянки.

Вказаний державний акт на право приватної власності на земельну ділянку зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №01:04:126:02677 площею 0,1003 га в межах згідно з планом, кадастровий номер 1223285000-02-016-0123, що підтверджується вказаним державним актом (а.с. 7), в якому допущено помилку при зазначенні адреси земельної ділянки. В акті зазначено: АДРЕСА_1 , тоді як правильна адреса наступна: АДРЕСА_2 .

22.10..2020 р. ОСОБА_1 зверталася із письмовою заявою про усунення помилки до відділу у Новомосковському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (а.с. 10), та отримала відповідь, згідно з якою необхідно звернутися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, оскільки з 01.01.2013 р. до повноважень територіальних органів Держгеокадастру виключено функції з реєстрації правна землю, державні акти на право власності на земельну ділянку не оформлюються, у Управління не має повноважень щодо внесення змін до державних актів (а.с. 11).

Дослідив докази, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви, виходячи з наступного.

Статтею 41 Конституції України проголошено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру регулюються Законом України "Про Державний земельний кадастр" від 07.07.2011 №3613-VI.

Частиною першою статті 1 Закону Законом України "Про Державний земельний кадастр" встановлено, що кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Статтею 6 Закону України "Про Державний земельний кадастр" врегульовано, що ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Адміністратором Державного земельного кадастру є державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Державного земельного кадастру, відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Згідно з ч. 1 ст. 37 Закону України "Про Державний земельний кадастр" у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України "Про Державний земельний кадастр" у разі виявлення технічної помилки, допущеної в записах Державного земельного кадастру органом, що здійснює його ведення, зазначений орган у п'ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересовану особу.

Частиною третьою статті 37 Закону України «Про Державний земельний кадастр" визначено, що виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.

Згідно з ч. 4 ст. 37 зазначеного вище закону виправлення інших помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою, оцінки земель, здійснюється після внесення змін до такої документації.

Положеннями частини п'ятої статті 37 Закону «Про Державний земельний кадастр" виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.

У відповідності до ч. 6 ст. 37 Закону «Про Державний земельний кадастр" інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.

Процедура та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру визначено постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" від 17 жовтня 2012 року №1051 (далі - Порядок №1051).

Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях (п.3 Порядку №1051).

Документи в паперовій формі, які створюються під час ведення Державного земельного кадастру, витяги з Державного земельного кадастру про об'єкт Державного земельного кадастру, довідки, що містять узагальнену інформацію про землі (території), викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану), кадастрові плани земельних ділянок та інші документи створюються шляхом роздрукування їх електронної (цифрової) форми за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях.

Відповідно до п. 138 Порядку №1051 помилками у Державному земельному кадастрі є:

1) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру;

2) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена не з вини органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру (в тому числі технічна помилка у документах, на підставі яких внесені відомості до Державного земельного кадастру);

3) помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою);

4) помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру, внесених до нього з інших кадастрів та інформаційних систем у порядку інформаційної взаємодії;

5) технічна помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку, яка не була зареєстрована в державному реєстрі земель;

6) помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру під час державної реєстрації земельної ділянки;

7) помилка у застосуванні систем координат для земельних ділянок, які були зареєстровані до 01 січня 2013 року та перенесені до Державного земельного кадастру.

Згідно з п. 139 Порядку №1051 у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної чи іншої помилки) заінтересована особа письмово повідомляє про це за формою згідно з додатком 29 територіальному органові Держгеокадастру у районі (місті) за місцезнаходженням земельної ділянки.

У повідомленні викладається суть виявлених помилок.

До повідомлення додаються документи, що містять зазначені у повідомленні технічні помилки, та документи, що підтверджують такі помилки і містять правильну редакцію відповідних відомостей.

Повідомлення у паперовій формі разом із доданими до нього документами подається заінтересованою особою особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення, а в електронній формі - подається через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держгеокадастру, представлену у формі Інтернет-сторінки.

Відповідно до п. 140 зазначеного вище Порядку повідомлення про виявлення технічних помилок обліковуються шляхом їх реєстрації у Державному земельному кадастрі з присвоєнням їм реєстраційного номера, фіксацією дати їх реєстрації та створенням їх електронних копій за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру (крім випадку надсилання повідомлення в електронній формі відповідно до пункту 139-1 цього Порядку).

Повідомлення про виявлення технічних помилок реєструються в день їх надходження в порядку черговості.

Дата реєстрації повідомлень про виявлення технічних помилок у Державному земельному кадастрі вважається датою їх прийняття.

Згідно з п. 141 зазначеного вище Порядку під час прийняття повідомлень про виявлення технічних помилок до Державного земельного кадастру вносяться такі дані:

1) реєстраційний номер повідомлення;

2) дата реєстрації повідомлення;

3) відомості про особу, яка звернулася з повідомленням, зазначені у підпункті 3 пункту 72 цього Порядку;

3-1) відомості про державного реєстратора прав на нерухоме майно - прізвище, ім'я, по батькові та найменування суб'єкта державної реєстрації прав або найменування нотаріальної контори, найменування нотаріального округу (в разі надсилання повідомлення в електронній формі відповідно до пункту 139-1 цього Порядку);

4) відомості про документ, в якому виявлено технічну помилку (витяг, довідку з Державного земельного кадастру, викопіювання з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру), а саме: назва, реєстраційний номер та дата видачі;

5) суть виявлених помилок;

6) відомості про Державного кадастрового реєстратора, який прийняв повідомлення.

Згідно з п. 142 Порядку розгляд повідомлення про виявлення технічної помилки та виконання за результатами його розгляду дій, передбачених пунктами 143-150 цього Порядку, здійснюються Державним кадастровим реєстратором у день надходження такого повідомлення.

На виконання п. 143 Порядку державний кадастровий реєстратор під час розгляду повідомлення про виявлення технічної помилки перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей.

Відповідно до п. 144 Порядку якщо факт невідповідності відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, підтверджено, Державний кадастровий реєстратор за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру:

1) складає в електронній та паперовій формі протокол виправлення помилки за формою згідно з додатком 30;

2) безоплатно виправляє допущену помилку (крім випадків, коли технічна помилка допущена не з вини органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру);

3) письмово повідомляє не пізніше наступного дня про виправлення помилки заінтересованим особам за формою згідно з додатком 31 (у тому числі власників, користувачів земельних ділянок, а також третіх осіб, інтересів яких стосувалося виправлення помилок);

3-1) надсилає державному реєстраторові прав на нерухоме майно повідомлення за формою згідно з додатком 31 в електронній формі;

4) безоплатно видає заявникові за його бажанням витяг, довідку з Державного земельного кадастру, викопіювання з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру на заміну документа, в якому виявлено помилку.

Технічний адміністратор Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в режимі реального часу забезпечує передачу повідомлення Державного кадастрового реєстратора до державного реєстратора прав на нерухоме майно, яким надсилалося повідомлення відповідно до пункту 139-1 цього Порядку.

Згідно з п. 145 Порядку у протоколі виправлення помилки зазначаються:

1) дата та номер протоколу;

2) реєстраційний номер повідомлення про виявлення технічних помилок (за наявності);

3) відомості про документ, в якому виявлено технічну помилку (витяг, довідку з Державного земельного кадастру, викопіювання з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру), а саме: назва, реєстраційний номер та дата видачі;

4) відомості про особу, яка звернулася з повідомленням про виявлення технічної помилки (за наявності), зазначені у підпункті 3 пункту 72 цього Порядку;

5) суть виявлених помилок;

6) відомості про Державного кадастрового реєстратора, який здійснив виправлення технічної помилки;

7) дані про об'єкт Державного земельного кадастру, у відомостях щодо якого виявлено технічну помилку.

Протокол виправлення помилки у паперовій формі підписується Державним кадастровим реєстратором та засвідчується його печаткою, а в електронній формі - власним кваліфікованим електронним підписом.

На виконання п. 146 Порядку виправлення технічної помилки здійснюється Державним кадастровим реєстратором у Державному земельному кадастрі, витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру та всіх документах, які створюються під час ведення Державного земельного кадастру (в електронній та паперовій формі) та містять відповідні відомості, шляхом повторного виготовлення (в електронній та паперовій формі) відповідних документів (їх аркушів).

Згідно з п. 147 Порядку на аркуші документа у паперовій формі, в якому виявлено технічну помилку, Державний кадастровий реєстратор робить позначку про наявність та виправлення помилки за формою згідно з додатком 32, в якій зазначаються:

1) дата та номер протоколу виправлення помилки;

2) дата та номер відповідного документа (за наявності), що містить виправлені відомості;

3) відомості про Державного кадастрового реєстратора, який зробив позначку.

Згідно з п. 148 Порядку документ у паперовій формі, що містить виправлені відомості, разом з протоколом виправлення помилки та повідомленням про виявлення технічної помилки (за наявності) долучається до документа, в якому виявлено технічну помилку, і зберігається разом з ним.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень визначені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пунктом другим частини першої статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном.

Частиною першою статті 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.

У разі зміни ідентифікаційних даних суб'єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб'єкта управління об'єктами державної власності, відомостей про об'єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.

У разі якщо помилка в реєстрі впливає на права третіх осіб, зміни до Державного реєстру прав вносяться на підставі відповідного рішення суду.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Як встановлено судом на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку, орган, який на той момент був уповноважений видавати державні акти, допустив описку та зазначив невірне найменування вулиці, по якій виділено земельну ділянку ОСОБА_1 .

Статтею 41 Конституції України проголошено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку за кадастровим номером 1223285000-02-016-0123 підтверджено сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів, однак, внаслідок допущення технічної помилки заявник фактично позбавлена реалізувати своє право, як її власник.

На звернення заявника вказані перешкоди у реалізації ним свого права власності, в позасудовому порядку не усунуті.

Заявник не змогла відновити порушене право в позасудовому порядку (а.с. 10-11).

Таким чином, вочевидь порушення прав ОСОБА_1 , які підлягають поновленню не шляхом звернення до суду в порядку окремого провадження із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а в судовому порядку шляхом звернення до суду адміністративної юрисдикції із вимогою про зобов'язання виправити технічну помилку у найменуванні вулиці земельної ділянки з кадастровим номером 1223285000-02-016- 0123, власником якої є заявник.

Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії, чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникла б необхідність повторного звернення до суду (Постанова Верховного Суду України від 16.09.2015 по справі №21-1465а15).

Доводи заінтересованої особи про те, що на даний час унеможливлено виправлення технічної помилки інакше, ніж у судовому порядку, з огляду на вищенаведене є неприйнятними.

При ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються (ч. 7 ст. 294 ЦПК України).

Керуючись п. 3 ч. 2 ст. 19, ст.ст. 23, 34, п. 2 ч. 1 ст. 258, ч. 3 ст. 258, ст.ст. 259, 264, 265, 267, 293, ч. 7 ст. 294, ч. 2 ст. 315 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 , де заінтересовані особи: Піщанська сільська рада Новомосковського району Дніпропетровської області та Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про встановлення факту, що має юридичне значення, відмовити повністю.

Судові витрати не відшкодовуються.

Дата складення повного судового рішення - 19.04.2021 р.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська або безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.В.Спаї