Справа № 159/1558/21
Провадження № 3/159/1097/21
19 квітня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт НОМЕР_1 виданий 05.05.1998 року Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , пенсіонера,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП,
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії АПР18 №685809 від 05.03.2021 року, серії АПР18 №685814 та серії АПР18 №685815 від 11.03.2021 року, ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він 04.03.2021 року приблизно о 16.00 годині, 08.03.2021 року приблизно об 13.30 годині та 11.03.2021 року о 12 годині в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство по відношенню до дочки ОСОБА_2 , а саме, виражався нецензурною лайкою в її адресу та виганяв з будинку.
Усі протоколи суд розглядає одночасно за правилами ст.36 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді факт вчинення домашнього насильсьва заперечив та пояснив, що між ним та дочкою тривалий час існують неприязні стосунки з приводу житла, в результаті чого між ними постійно виникають сварки та конфлікти, які супроводжуються нецензурними словами в адресу один одного.
Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справ, приходить до наступного висновку.
У відповідності до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'зку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно вищевказаних протоколів про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковані поліцейським за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Разом з тим, дана норма Закону передбачає адміністративну відповідальність за вчинення особою, яку протягом року було піддано адмінстягненню за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Матеріали справи не містять доказів наявності в діях ОСОБА_1 ознак домашнього насильства.
Домашнє насильство передбачає домінування кривдника над постраждалою особою.
В ході дослідження письмових доказів судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 тривалий час існують неприязні стосунки, які спровоковані неможливістю спільно проживати в одному помешканні.
Ковельським міськрайонним судом Волинської області 29.10.2020 року ухвалені рішення про видачу обмежувальних приписів відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 із забороною в будь-який спосіб спілкуватись один з одним та не чинити перешкод один одному у користуванні спільним помешканням.
Проте, вказані обмеження не дали позитивних результатів, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 продовжують виникати конфлікти та лунають взаємні образи.
З огляду на недієвість адміністративних стягнень потрібно шукати інші превентивні заходи, а не покладатись на правоохоронні органи.
Провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247 ч.1 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч.2 ст. 173-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного судуТ. В. Денисюк