Рішення від 20.04.2021 по справі 540/371/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/371/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком, як матері інваліда з дитинства;

- зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як матері інваліда з дитинства.

Ухвалою від 08.02.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернулася до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком як матері інваліда з дитинства відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV. 15.09.2020 відповідач листом № 2100-0301-8/38449 повідомив позивача, що за відсутності документів, які б підтверджували здійснення виховання дитини, ОСОБА_2 , 2004 року народження (інваліда з дитинства), до шестирічного віку, 10.09.2020 прийняте рішення № 211530004292 про відмову позивачу в призначені дострокової пенсії за віком відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV. Позивач із такою відмовою відповідача не погоджується, вважає її протиправною, оскільки при поданні заяви про призначення пенсії ОСОБА_1 долучила документи, які підтверджували виховання дитини інваліда до шестирічного віку. Із наведених підстав, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

24.02.2021 відповідач надіслав до суду відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог, з огляду на таке. 08.09.2020 ОСОБА_1 звернулась до Управління із заявою про призначення пенсії на підставі п. 3 п. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV, додавши до заяви свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; свідоцтво про народження дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV, жінки, які народили п'ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому, до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років. Відповідач зауважує, що позивачем не дотримані вимоги п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV, а саме не надано доказів виховання дитини до шестирічного віку, а тому відсутні правові підстави для призначення позивачці пенсії достроково. Таким чином, при вирішенні питання щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, як матері інваліда з дитинства, Управління діяло в порядку та у спосіб, що передбачені законодавством України. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

19.03.2021 позивач надіслала відповідь на відзив, в якій ОСОБА_1 заперечує проти доводів відповідача, викладених у відзиві, та зазначає, що згідно із довідкою від 31.08.2020 № 09/02-561 виконавчий комітет Новокаховської міської ради, орган опіки та піклування підтверджує ту обставину, що в період з 1994 року по 01.09.2020 позивач не була позбавлена батьківських прав по відношенню своїх дітей. Таким чином, позивач вважає, що має право на призначення пенсії за віком як матері інваліда з дитинства, відповідно до п. 3 ч. 1 сг. 115 Закону № 1058-IV. Просить задовольнити позовні вимоги повністю.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Заявами по суті справи є позов та відзив.

Таким чином, суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , має загальний страховий стаж - 24 роки 2 місяці 14 днів, що не заперечується відповідачем та підтверджується наявним в матеріалах пенсійної справи протоколом ГУ ПФУ в Херсонській області від 08.09.2020.

Відповідно до свідоцтва про народження від 20.07.2004 Серія НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася ОСОБА_2 , матір'ю якого є ОСОБА_1 .

Згідно з посвідченням від 16.11.2017 Серія НОМЕР_2 , ОСОБА_2 , 2004 року народження має статус "дитини-інваліда до 18 років", законним представником (опікун) є ОСОБА_1 (1970 р.н.).

Як слідує зі змісту довідки від 21.07.2020 № 137/9-1552, виданої КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" м. Нова Каховка, ОСОБА_4 , 2004 року народження, встановлений діагноз "В 20.7 клінічна стадія 2., хронічний гепатит, анемія, тромбоципотенія" та з 21.04.2006 у віці 1 рік 9 місяців встановлена інвалідність терміном до 18 років до 21.06.2022.

Згідно з медичним висновком від 21.04.2006 № 1173 на дитину (підлітка) - інваліда з дитинства віком до 18 років, захворювання та патологічний стан ОСОБА_4 відповідає розділу ІІ пункту 2 підпнкту 3.1 "Переліку медичних показань, які дають право на отримання соціальної пенсії дітям-інвалідам віком до 18 років", затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.11.2001 № 454/471/516.

Рішенням Новокаховської міської ради Херсонської області від 24.11.2009 № 439 ОСОБА_5 , 1998 року народження, ОСОБА_2 , 2004 року народження, встановлений статус дітей позбавлених батьківського піклування у зв'язку із позбавленням волі матері ОСОБА_1 .

Рішенням Новокаховської міської ради Херсонської області від 22.10.2013 № 390 ОСОБА_5 , 1998 року народження, ОСОБА_2 , 2004 року народження, знятий статус дітей позбавлених батьківського піклування. Діти повернуті біологічній матері ОСОБА_1 на виховання.

08.09.2020 позивач звернулася до ГУ ПФУ у Херсонській області про призначення пенсії за віком, як матері інваліда з дитинства, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з розпискою-повідомленням від 08.09.2020 № 2944, пенсійний орган прийняв від ОСОБА_1 заяву та додані до неї документи: трудову книжку НОМЕР_3 ; свідоцтво про народження дитини НОМЕР_1 , НОМЕР_4, НОМЕР_5; свідоцтво про шлюб НОМЕР_5 ; медичний висновок від 21.04.2006 № 1173; довідку лікарсько-консультативної комісії № 137/9-1552 від 21.07.2020; довідки МСЕК від 25.06.2007, 09.06.2008, 03.06.2009,27.03.2014; довідку Новокаховського політехнічного коледжу від 20.08.2020 № 30; довідка з ДПІ про облік як суб'єкт підприємницької діяльності; довідку КУ "Трудовий архів м. Нова Каховка" від 07.08.2020 № 03-01/С-924; довідки відділу реєстрації Новокавською МР від 04.09.2020 № 04-04/6683, 04-04/6726; довідку Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради від 28.08.2020 № 4000; рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 24.11.2009 № 439; рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 22.10.2013 № 390; довідку служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 31.08.2020 № 09/02-561.

10.09.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області прийняло рішення № 211530004292 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 відповідно до п.. 3 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", про що позивача повідомлено листом від 15.09.2020 № 2100-0301-8/38449, із зазначенням підстави - за відсутності документів, які б підтверджували здійснення виховання дитини ОСОБА_2 , 2004 р.н. (інваліда з дитинства), до шестирічного віку.

Не погоджуючись із відмовою у призначенні пенсії, позивач звернулася до суду із даним позовом.

Надаючи оцінку законності відмови у призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії за віком, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Право громадянина на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом закріплене у статті 46 Конституції України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Частиною 1 ст. 44 Закону № 1058-IV встановлено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Правління Пенсійного фонду України постановою від 25.11.2005 № 22-1 затвердило Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій (далі - Порядок № 22-1).

Так, пунктом 1.2 Порядку № 22-1 визначено, що заява про призначення пенсії працюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку (п. 1.6 Порядку № 22-1).

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви (п. 1.7 Порядку № 22-1).

До заяви про призначення пенсії за віком додаються, в тому числі, документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема, документи про народження дитини, виховання її до шестирічного віку, про визнання дитини заявника особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю (при призначенні пенсії згідно з абз. 1 п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону) (п.п. 5 п. 2.1 Порядку № 22-1).

При призначенні пенсій жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матерям осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, а також, у разі відсутності матері або за її згодою, чоловікам, які здійснювали виховання п'ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку - на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини. У разі смерті дитини подається свідоцтво про смерть (п. 2.17 Порядку № 22-1).

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (ч. 5 ст. 45 Закону № 1058-IV).

Як зазначено вище, предметом спору у даній справі є рішення відповідача про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком, як матері інваліда з дитинства, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV, з підстав відсутності документів, які б підтверджували виховання позивачем дитини ОСОБА_2 , 2004 р.н. (інваліда з дитинства), до шестирічного віку.

Суд вважає необґрунтованим рішення відповідача про відмову у призначенні позивачу пенсії з вищевказаних підстав, з огляду на таке.

Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 115 Розділу XIV "Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян" Закону № 1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п'ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

Водночас, ч. 1 ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) передбачено, що жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти "є" і "ж" статті 56). При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Отже, із аналізу п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV та ч. 1 ст. 17 Закону № 1788-XII слідує, що право на призначення дострокової пенсії мають матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку та восьмирічного віку. До осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

Відповідно до п. 2.18 Порядку № 22-1 визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, та/або висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років (висновок про час настання інвалідності).

Отже, право на призначення дострокової пенсії у матерів дитини інваліда або інваліда з дитинства виникає у разі наявності таких умов: виховання дитини інваліда або інваліда з дитинства до шестирічного віку; досягнення 50-річного віку жінкою, яка виховувала дитину інваліда або інваліда з дитинства; наявність страхового стажу роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дитиною (дітьми).

Суд зауважує, що до числа осіб інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Варто відмітити, що згідно із п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV однією з необхідних умов для набуття права на дострокову пенсію матерями дітей інвалідів є виховання дитини інваліда або інваліда з дитинства до шестирічного віку.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в ухвалі від 05.09.2018 у справі № 330/2181/16-а (№ К/9901/16153/18).

У свою чергу, пункт 2.18 Порядку № 22-1 передбачає, що визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується, зокрема, випискою з акта огляду в МСЕК, посвідченням одержувача допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку надається висновок ЛКК про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення вказаного віку. У разі визнання інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років.

Так, п. 2.17. Порядку № 22-1 передбачено, що при призначенні пенсій жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матерям осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, а також, у разі відсутності матері або за її згодою, чоловікам, які здійснювали виховання п'ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку - на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини. У разі смерті дитини подається свідоцтво про смерть.

Так, суд встановив, що інвалідність ОСОБА_4 встановлена у віці 1 рік і 9 місяців, що підтверджується довідкою ЛКК від 21.07.2020 № 137/9-1552. Також, ОСОБА_4 має статус "дитини-інваліда до 18 років", про що 16.11.2017 видане посвідчення від Серія НОМЕР_2 . Згідно медичного висновку від 21.04.2006 № 1173 захворювання та патологічний стан ОСОБА_4 відповідали розділу ІІ пункту 2 підпункту 3.1. "Переліку медичних показань, які дають право на отримання соціальної пенсії дітям-інвалідам віком до 18 років".

Крім того, матеріали пенсійної справи містять рішення Новокаховської міської ради Херсонської області від 24.11.2009 № 439 про встановлення ОСОБА_6 та ОСОБА_4 статус дітей позбавлених батьківського піклування, у зв'язку із позбавленням волі матері ОСОБА_1 та рішення від 22.10.2013 № 390 про зняття такого статусу та повернення до біологічної матері ОСОБА_1 на виховання.

Також, відповідно до довідки служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області від 31.08.2020 № 09/02-561, ОСОБА_1 в період з 1994 року по 01.09.2020 не позбавялася батьківських прав відносно малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Зазначено, що в період з 24.11.2009 по 22.10.2013 ОСОБА_4 перебувала під опікою громадянина ОСОБА_7 , на термін перебування матері дитини, ОСОБА_1 в місцях позбавлення волі.

У свою чергу, відповідно до посвідчення серія НОМЕР_2 законним представником (опікуном) ОСОБА_4 є її матір ОСОБА_1 , яка одержує державну соціальну допомогу призначену з 26.04.2006 до 21.06.2022.

Тобто, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у віці 1 рік і 9 місяців набула статусу інваліда з дитинства та отримувала соціальну пенсію, а її мати - ОСОБА_1 виховуває інваліда з дитинства по день звернення до суду із даним позовом.

Таким чином, судом встановлені такі обставини, що: у позивачки є донька ОСОБА_2 , яка має статус дитини-інваліда з дитинства; позивачка не була позбавлена батьківських прав, тобто виховувала доньку до шестирічного віку, в тому числі і до 16 річного віку; позивачка досягла 50-річного віку; має стаж роботи 24 повних років.

Відтак, на переконання суду, всі ці обставини у сукупності дають позивачці право на призначення їй пенсії, як матері особи з інвалідністю з дитинства, яка виховали її до шестирічного віку.

Суд вважає помилковим висновок відповідача про відсутність правових підстав для призначення позивачу дострокової пенсії у зв'язку із відсутністю документів, які б підтверджували виховання дитини до шестирічного віку, оскільки позивачка не була позбавлена батьківських прав відносно доньки ОСОБА_4 , відтак, твердження про неучасть у її вихованні є помилковим.

Отже, позивач дотримала всі умови, передбачені п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV та Порядком № 22-1 для призначення дострокової пенсії.

За таких обставин, суд дійшов висновку про протиправність рішення від 10.09.2020 №211530004292 про відмову ОСОБА_4 у призначенні дострокової пенсії за віком як матері дитини з інвалідністю.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Втім, на виконання цих вимог відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх доказів, які б спростовували твердження позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення у повному обсязі.

У свою чергу, матеріали справи містять заяву ОСОБА_1 від 08.09.2020 про призначення пенсії, що особисто складена та підписана позивачем за формою, встановленою Порядком № 22-1.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 10.09.2020 № 211530004292 та зобов'язання відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком як матері, що здійснювала виховання інваліда з дитинства до шестирічного віку, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV з дати звернення за призначенням пенсії - з 08.09.2020.

Ухвалою від 08.02.2021 позивач звільнена від сплати судового збору, тому суд не здійснює розподілу судових витрат.

Керуючись ст. ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) від 10.09.2020 № 211530004292 про відмову у призначенні ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_6 , АДРЕСА_1 ) пенсії за віком, як матері дитини-інваліда з дитинства.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) призначити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_6 ; АДРЕСА_1 ) пенсію за віком як матері дитини-інваліда з дитинства відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з дати звернення за призначенням пенсії - з 08.09.2020.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 112010200