вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
19.04.2021м. ДніпроСправа № 904/161/21
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АРАЗ ОІЛ", м. Київ
до Приватного акціонерного товариства "ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Холдинг", м. Маріуполь
про стягнення збитків у сумі 546 832,37 грн.
Суддя Назаренко Н.Г.
за участю секретаря судового засідання Головаха К.К.
Представники:
Від Позивача не з'явився
Від відповідача Муходінов М.Л. - адвокат
від третьої особи не з'явився
Товариство з обмеженою відповідальністю "АРАЗ ОІЛ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ" про стягнення збитків у сумі 546 832,37 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням Відповідачем умов Договору №1358/20 від 25 листопада 2019 року.
Ухвалою суду від 15.01.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Холдинг". Призначено підготовче засідання на 09.02.2021.
Ухвалою суду від 09.02.2021 підготовче засідання відкладено до 24.02.2021.
Ухвалою суду від 17.02.2021 виправлено допущену описку в ухвалі від 09.02.2021 по справі № 904/161/21.
Ухвалою суду від 24.02.2021 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів до 15.04.2021 та відкладено підготовче засідання на 22.03.2021.
Ухвалою суду від 22.03.2021 призначено підготовче засідання на 19.04.2021.
19.04.2021 представник позивача на електронну адресу направив клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із значною віддільністю суду, представник позивача немає можливості прибути в судове засідання.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового розгляду була повідомлена належним чином.
Представник відповідача надав усні пояснення по справі.
Відповідно до частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Слід також зауважити, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частина 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У зв'язку з закінченням строку підготовчого провадження, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду по суті.
Відповідно до пункту 18 частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України суд за результатами підготовчого засідання постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись статтею 177, пунктом 18 частини 2 статті 182, пунктом 3 частини 2 статті 185, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд-
1. В задоволенні клопотання Товариство з обмеженою відповідальністю "АРАЗ ОІЛ" про відкладення розгляду справи - відмовити.
2. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
3. Справу призначити до розгляду в засіданні по суті на 05.05.2021 о 10:45год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання (кабінеті) № 2-403 за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
Явку Позивача в судове засідання визнати обов'язковою!
Попередити Позивача, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Рекомендувати учасникам справи утриматись від безпосередньої присутності в залі суду, прийняти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв"язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196, надати клопотання про розгляд справи за їх відсутності;
У випадку безпосередньої участі учасників справи в судовому засіданні обов'язковою є наявність засобів особистого захисту (масок, рукавичок, тощо);
Звернути увагу учасників справи на необхідність надання cуду в письмовому порядку інформації про засоби зв'язку (електронна адреса, номер телефону, інші можливі засоби) для їх повідомлення щодо розгляду справи;
Обмежити на період дії карантину доступ до приміщення суду осіб, які не є представниками учасників справи (вільних слухачів).
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Суддя Н.Г. Назаренко