СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/7079/21
пр. № 3/759/3202/21
16 квітня 2021 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Косик Л.Г., розглянувши матеріали, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на Борщагівському хім. заводі, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, 124, 122-4 КУпАП,
19.03.2021 року о 22.30 год. ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки Audi 100, д.н.з НОМЕР_1 , не був уважний не слідкував за дорожньою обстановкою під час руху заднім ходом, здійснив наїзд на перешкоду, а саме електроопору. Внаслідок ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження.
Цього ж дня, ОСОБА_1 , будучи причетним до ДТП, залишив місце пригоди, чим порушив п.2.10 ПДР України.
Крім того, 19.03.2021 року о 22.50 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки Audi 100, д.н.з НОМЕР_1 , по автодорозі просп. Л. Курбаса 7А з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, нестійка хода. Від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку в присутності двох свідків водій відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав в повному обсязі та щиро розкаявся. Пояснив що випив 300 г горілки, сів за кермо, та поїхав по особистих справах.
Суд, оглянувши відеозапис з боді-камери на диску DVD-R, дослідивши письмові докази по справі, вислухавши пояснення особи яка притягається до відповідальності, надавши їм оцінку в сукупності, приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
В розумінні ст.280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколів про адміністративні правопорушення серії ААБ № 120724, 120725, 120726 від слідує, що 19.03.2021 року о 22.30 год. ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки Audi 100 д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Києві на просп. Л. Курбаса 9, вчинив ДТП; місце пригоди залишив та на вимогу поліцейських пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп'яніння відмовився.
Враховуючи встановлений механізм ДТП, умови дорожньої обстановки, в якій вона відбулася, а також характер дій учасника пригоди, суд приходить до висновку, що водій повинен був керуватись вимогами розділу п.п. 2.3б та 10.9 ПДР України.
Відповідно до п.2.3 «б» ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Як слідує з п. 10.9 ПДР України, під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки че перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
Таким чином, враховуючи механізм ДТП, характер отриманих транспортним засобом механічних ушкоджень, суд приходить до висновку, що виникнення ДТП є прямим наслідком допущення порушень п.п.2.3 «б», 10.9 ПДР України саме ОСОБА_1 .
В ході судового розгляду встановлено, що після зіткнення водій ОСОБА_1 мав намір залишити місце ДТП, оскільки безпосередньо після зіткнення не зупинився, а продовжив рух, що є очевидним зі схеми місця ДТП, на якій зафіксовано розташування керованого ним транспортного засобу. Доказів в їх спростування судом не встановлено.
Стосовно складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, суд виходить з наступного.
Так, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення ознаки алкогольного сп'яніння - запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, нестійка хода, виявлені працівниками поліції у ОСОБА_1 в розумінні п.3 розділу 1, п.1 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 року, є безпосередніми підставами для проведення огляду на стан сп'яніння, а у випадку відмови в проходженні огляду - визначають наявність в діях водія ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 КУпАП.
Підстави ставити під сумнів достовірність наявних у справі доказів відсутні, оскільки ці докази повністю узгоджуються між собою, доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, порушенні вимог п.2.5 ПДР, та не спростовують правомірності дій інспекторів ПП щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, які діяли у повній відповідності до вимог КУпАП на Інструкції.
Приймаючи до уваги викладене, дослідивши зібрані у справі про адміністративне правопорушення докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад наступних адміністративних правопорушень: за ст.124 КУпАП за ознаками: порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів; за ч.1 ст.130 КУпАП за ознаками: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння; за ст.122-4 КУпАП за ознаками - залишення водіями транспортних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обираючи вид і міру стягнення суд відповідно до ст.33 КУпАП враховує особу ОСОБА_2 , який фактично вину не визнав, від явок до суду ухилявся, а також з огляду на його явне зневажливе ставлення до встановленого порядку керування транспортними засобами, суспільну небезпечність вчинених ним адміністративних проступків, які створюють небезпеку і загрозу як його здоров'ю та життю, так і інших учасників дорожнього руху, легковажне ставлення до вчинених ним проступків, вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу з позбавленням права керуванням транспортними засобами, остаточно визначивши адміністративне стягнення за правилами ст.36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 27, 30, 33-36, 40-1, 122-4, 124, 130 ч.1, 245, 268, 280, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП суд,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, 124, 122-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за ст.124 КУпАП - у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. 00 коп. в дохід держави;
- за 122-4 КУпАП - у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн. 00 коп. в дохід держави;
- за ч.1 ст.130 КУпАП - у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
У відповідності до ст.36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно визначивши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Л.Г. Косик