Справа № 752/8771/21
Провадження №: 3/752/4763/21
19.04.2021 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли
відГоловного управління Державної податкової служби у місті Києві
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП
відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання - АДРЕСА_1 , адреса реєстрації - АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1
за участю ОСОБА_1
15.03.2021 Головним управління Державної податкової служби у м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення № 542 (надалі по тексту - протокол від 15.03.2020), де зафіксовано, що ОСОБА_1 15.03.2021 о 15:50 вчинив порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків, адже виконуючи обов'язки директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ-ГРУП", допустив проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму найменування програмування для підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (найменування, ціни товарів та обігу їх кількості), а саме: при реалізації підакцизних товарів із застосуванням реєстратора розрахункових операцій не було зазначеного найменування підакцизних товарів та допустив бездіяльність в частині ведення у встановленому порядку обліку запасів за місцем їх реалізації, чим порушив п. 11 та п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
До зазначеного протоколу приєднано у засвідчених копіях акт (довідку) фактичної перевірки від 11.03.2021 № 000478, роздруківку офіційного веб-ресурсу Державної фіскальної служби України з відомостями моніторингового центру про касові операції Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ-ГРУП" з використанням реєстратора розрахункових операцій, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копія паспорта ОСОБА_1 , копія картки платника податків, рішення № 5 учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ-ГРУП", наказ № 1 про призначення ОСОБА_1 директором ТОВ "ЕМ-ГРУП", супровідний лист про направлення протоколу про адміністративне правопорушення від 24.03.2021 та додатків до нього до Голосіївського районного суду м. Києва.
19.04.2021 в судовому засіданні ОСОБА_1 погодився з обставинами, зафіксованими у протоколі від 15.03.2021, заперечень щодо його змісту та форми не навів, повідомив, що підприємство не оскаржувало дії працівників Головного управління Державної податкової служби у місті Києві щодо проведення перевірки від 15.03.2021, порушення усунуто, вчинено не навмисно.
Жодних заяви чи клопотань або ж пояснень станом на час розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП установлено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у виді штрафу в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , уважно дослідивши наявні матеріали, суддя вважає наявними подію та склад адміністративного правопорушення та, відповідно, вбачає достатніми підстави для визнання ОСОБА_1 - керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ-ГРУП", яке здійснює підприємницьку діяльність у сфері громадського харчування у м. Києві по вул. Велика Васильківська, буд. 76-А, винним у вчиненні 15.03.2021 адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, адже факт порушення відповідного законодавства щодо правил здійснення розрахунків у сфері громадського харчування, який мав місце 15.03.2021, задокументовано належним доказом - актом (довідкою) фактичної перевірки від 15.03.2021 № 542. За наслідками встановлення таких фактів уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення № 542 від 15.03.2021 відносно ОСОБА_1 з дотриманням вимог щодо його форми і змісту за ст. 256 КУпАП.
Зазначений протокол ОСОБА_1 підписав, з його змістом вона ознайомлений.
Оскільки ОСОБА_1 підлягає визнанню винним у порушенні порядку проведення розрахунків, до неї слід застосувати передбачене законодавством адміністративне стягнення, при накладенні якого суддею враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан.
Обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність, за ст. 34, 35 КУпАП України не встановлено.
Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.
На переконання судді така міра відповідальності співвідноситься з вчиненим правопорушенням та цілком відповідає меті адміністративного стягнення, передбаченій у ст. 23 КУпАП, обмежується санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП щодо посадових осіб.
Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
В порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454,00 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021).
На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 40-1, ч. 1 ст. 155-1, 283, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса проживання - АДРЕСА_1 , адреса реєстрації - АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у дохід держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Бушеленко