Справа № 752/7225/21
Провадження №: 3/752/4263/21
Іменем України
15 квітня 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в м. Києві ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний податковий номер в матеріалах справи відсутній,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч.1 КУпАП, суд, -
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 527501 від 25.02.2021 року, в якому зазначено, що 25.02.2021 року за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 порушив правила щодо карантинних людей, а саме: перебував на вулиці без документів, що посвідчує особу, підтверджують громадянство, чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, чим порушив підпункт 2 пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, що не перешкоджало розгляду справи по суті.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до наступного.
Згідно частини першої статті 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідеміологічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційним и хворобами.
Диспозиція цієї статті за своїм змістом є бланкетною адміністративно правовою нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Так, станом на дату складання протоколу пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року виключено на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 58 Конституції України ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 527501 від 25.02.2021 року, складеного інспектором УПП в м.Києві лейтенантом поліції Бинковським І.І., ОСОБА_1 за адресою: м. Київ, вул. Васильківській, буд.100-А, порушив правила щодо карантинних людей, а саме: перебував на вулиці без документів, що посвідчує особу, підтверджують громадянство, чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомних осіб.
Водночас, в рапорті від 25.02.2021р. на ім'я начальника Управління патрульної поліції в м.Києві ДПП, цим же інспектором зазначається, що при патрулюванні о 09 год. 45 хв. було помічено порушення Правил дорожнього руху водієм автомобіля ВАЗ, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 . Автомобіль рухався по проспекту Голосіївський, 132 в м.Києві та був зупинений по вул. Васильківській, 100-А. За кермом вказаного автомобіля знаходився водій ОСОБА_1 . На вимогу останній відмовився пред'являти будь-які документи, які б посвідчили особу. При цьому в рапорті зазначається, що ОСОБА_1 знаходився на вулиці, в громадському місці чим порушив п.п2. п.10 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 р.
Як зазначено в рапорті інспектора відносно ОСОБА_1 складено протоколи про адміністративне правопорушення як за ч.1 ст.44-3, так і за ч.3 ст.122 КУпАП (а.с.3).
У відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, незважаючи на вимоги ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язкові і для працівників органів Національної поліції України, протокол про адміністративне правопорушення, який визначає межі судового розгляду і є доказом по справі, всупереч вимог ст. 256 КУпАП, не містить відомостей стосовно об'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, щодо зазначення порушення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності нормативно-правового акту (вказано нечинну норму), яким передбачені правила карантину людей.
Згідно статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Проте вказаний обов'язок щодо належного зібрання доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП співробітниками поліції виконано не було.
Обставини вчинення правопорушення, відображені в протоколі про адміністративне правопорушення, щодо перебування ОСОБА_1 на вулиці під час вчинення адміністративного правопорушення, різняться від обставин, викладених в рапорту працівника патрульної поліції, зокрема щодо перебування ОСОБА_1 за кермом транспортного засобу під час зупинки автомобіля вказаними працівниками.
Крім того, як зазначено вище, станом на дату складання протоколу пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року виключено на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року.
З огляду на те, що матеріали справи не містять належних доказів та відсилають до нормативного акту, який скасовано, провадження по справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ст. 247, 248, 252, 283, п. 3 ст. 284 КУпАП, -
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду безпосередньо або через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя А.В. Слободянюк