13 квітня 2021 рокуЛьвівСправа № 500/2224/20 пров. № А/857/5598/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Пліша М.А.,
суддів Ніколіна В.В., Гінди О.М.,
за участю секретаря судового засідання Юник А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Тернопільській області на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2020 року (головуючий суддя Мандзій О.П., м. Тернопіль, повний текст складено 24.11.2020) по справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Агро-Ленд» до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення,-
Приватне підприємство «Агро-Ленд» звернулось в суд першої інстанції з позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення голови комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.07.2020 року №1682117/40891391.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2020 року позов задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області від 01.07.2020 №1682117/40891391 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020; зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 07.02.2020, подану приватним підприємством «Агро-Ленд». Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України в користь приватного підприємства «Агро-Ленд» сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 1051 (одна тисяча п'ятдесят одна) гривня 00 (нуль) копійок відповідно до платіжного доручення №112 від 17.08.2020. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Тернопільській області в користь приватного підприємства «Агро-Ленд» сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 1051 (одна тисяча п'ятдесят одна) гривня 00 (нуль) копійок відповідно до платіжного доручення №112 від 17.08.2020.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Головного управління ДПС у Тернопільській області оскаржило його в апеляційному порядку і просить скасувати рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2020 року та прийняти постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
В апеляційній скарзі зазначає, що відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Згідно матеріалів справи відомо, що ПП «Агро-Ленд» надано для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних: податкову накладну №4 від 07.02.2020 виписану на ТОВ «ОВАЛ» з номенклатурою господарської операції «кукурудза 3-кл.» на загальну суму обсягів постачання - 531 657,00 грн., з них ПДВ - 88 609,50 грн.
Частиною 201.16 статтею 201 Податкового кодексу України встановлено: реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.22.2019 №1165 затверджено «Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Постанова №1165).
Відповідно до пункту 4 Постанови КМУ №1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Відповідно до вимог пункту 7 Постанови КМУ №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (п. 10 КМУ Постанови №1165).
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, (п. 11 КМУ Постанови №1165)
Відповідно до Додатку 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, критеріями ризиковості здійснення операції є:
1. Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній / розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.
3. Відсутність на дату складення податкової накладної / розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб'єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.
4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), за умови відсутності такого/такої товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування, поданому для реєстрації в Реєстрі, у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (надається).
5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних / розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.
6. Складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.
Відповідно до Квитанції 1 від 28.02.2020 про зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 04.02.2020 року виписаної ПП «Агро-Ленд» вказано, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг « 1005», який не зазначено позивачем у графі 3.3 оскаржуваної податкової накладної відповідають визначеному Постановою КМУ №1165 критерію ризиковості здійснюваної господарської операції вказаному у п.1, а саме: «коди УКТЗЕД/ДКПП 1005 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання».
Запропоновано платнику податків надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також, апелянт зазначає, що наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), яким передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Письмові пояснення та копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначені в Переліку, платник податку подає до ДПС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДПС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством (п.5 Порядку №520).
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Комісією Головного управління ДПС у Тернопільській області прийнято рішення від 01.07.2020 №1682117/40891391 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням ПП «Агро-Ленд» усіх підтверджуючих документів щодо здійснення господарської операції по зберіганню та якості товару, (протокол додається)
Позивачем надано наступні первинні документи:
1. Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції;
2. Довідка виконкому Башуківської сільської ради про те, що ПП «Агро-Ленд» орендує 360,4328 га сільгоспугідь;
3. Довідка виконкому Залозецької сільської ради про те, що ПП «Агро-Ленд» орендує 88,242 га сільгоспугідь;
4. Довідка виконкому Загірянської сільської ради про те, що ПП «Агро-Ленд» орендує 3,0536 га сільгоспугідь;
5. Договір №ІТ оренди техніки від 02.01.2019;
6. Угода №08/01-2 складського зберігання зерна від 01.08.2019;
7. Платіжне доручення №17 від 02.04.2019 року на суму 344 158,28 грн. Одержувач ПрАТ «Галтафтохім»
5. Звіт форми №29-сг про площі валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019;
6. Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року форми №4-сг;
7. Довідка про список працівників ПП «Агро-Ленд»;
8. Платіжне доручення від 29.11.2019 року на суму 60 180,00 грн. Одержувач ПрАТ «Галтафтохім»(селітра)
9 Видаткова накладна № 1586 від 16.06.2019 на суму 256 884,32 грн. Одержувач ТОВ «Магістр -Д» (дизпаливо)
10. Видаткова накладна № 4352 від 05.12.2019 на суму 103 920,00 грн. Одержувач ТОВ «Магістр -Д» (дизпаливо)
11. Акт приймання-передачі №172 з ПП «Техніка» на 910 мішків насіння кукурудзи від 12.11.2019;
12. Акт №4 витрати насіння і садибного матеріалу за 2019 рік;
13. Акт №2 про використання цих мінеральних добрив;
14. Видаткова накладна №172 від 12.11.2019 року складена на ПП «Техніка» на суму 2 434 614,00 (насіння кукурудзи)
15. Видаткова накладна від 16.04.2020 року на суму 363 532,67 грн., складена на ТОВ «Агросем» (мінеральні добрива)
16. Договір купівлі-продажу № 187 від 12.11.2019 року між ТОВ «Агро-Ленд» та ПП «Техніка» (насіння кукурудзи)
17. Платіжне доручення №24 від 17.04.2019 року на суму 358 699,88 одержувач ТОВ «Агросем» (мінеральні добрива)
18. Видаткова накладна №173 від 12.11.2019 року на суму 107 016,00 грн. складена на ПП «Техніка» (насіння кукурудзи)
19. Акт приймання-передачі №173 з ПП «Техніка» на 40 мішків насіння кукурудзи від 12.11.2019;
20. товаро-транспортні накладні, ТОВ «Овал»
21. Платіжне доручення №72 від 12.11.2019 на суму 200 000, 00 грн. одержувач ПП «Техніка» (насіння кукурудзи);
22. Видаткова накладна від 04.02.2020 року на суму 500 184,00 складена на ТОВ «Овал» (кукурудза)
23. оборотно-сальдова відомість №631 за 2019 рік по контрагентам
24. Платіжне доручення №140 від 02.12.2019 на суму 200 000, 00 грн. одержувач ТОВ «Магістр Д» (дизпаливо);
25. Пояснення платника №2 від 25.06.2020 року;
26. Договір поставки від 03.02.2020 року на поставку кукурудзи, укладений між ТОВ «Агро Ленд» та ТОВ «Овал»;
27. Платіжне доручення №504 від 05.02.2020 на суму 1000 000, 00 грн. одержувач ТОВ «Овал» (кукурудза).
Згідно вказаного обсягу документів, всіх первинних документу на підтвердження господарської операції не надано.
Як зазначено в протоколі №86 від 01.07.2020 засідання Комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної платником не додано підтверджуючих складських документів та лабораторного аналізу на зерно. Також не надано договорів, підтвердження оплати по використанню с/г техніки, акти прийому-передачі техніки, тощо.
Однак, Головне управління ДПС у Тернопільській області вважає, що надані позивачем документи не були достатніми для прийняття Комісією рішення про реєстрацію спірних податкових накладних та правомірно прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.
Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У відповідності до вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи, та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що 03.02.2020 між ПП «Агро-Ленд», як постачальником, та ТОВ «Овал», як покупцем, укладено договір поставки №141-ТР-2020-К, строком дії до 31.12.2020.
Пунктом 1.1 договору визначено, що постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, поставити і передати у власність покупця кукурудзу 3-го класу, врожаю 2019 року, насипом, а покупець зобов'язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, прийняти товар та оплатити його вартість.
Згідно з п.2.1 договору ціна за одну тону товару без ПДВ складає 3625,00 грн., ПДВ - 725,00 грн., всього з ПДВ - 4350,00 грн.
Відповідно до п.3.1.1, 3.1.2 договору покупець оплачує постачальнику 80% вартості партії товару протягом 3 банківських днів з дати отримання:
а) рахунку-фактури постачальника, із зазначенням кількості товару, ціни без ПДВ, загальної суми без ПДВ, суми ПДВ, всього до сплати. В рахунку повинні бути зазначені банківські реквізити, вказані в цьому договорі;
б) оригіналу або належним чином оформленої копії видаткової накладної на товар на повну суму його вартості;
в) реєстр завантажених автомобілів.
20% решти суми оплачується покупцем після надання податкової накладної, складеної в електронній формі з дотримання умов щодо реєстрації у порядку, визначеному чинним законодавством України та за умови надання покупцю оригіналу видаткової накладної.
Пунктом 4.1. договору визначено, що загальна кількість товару, що постачається по цьому договору складає 1120 метричних тон +/-10% (по вибору покупця), та може бути змінена за взаємною письмовою згодою сторін, шляхом укладення відповідної додаткової угоди до цього договору.
Згідно з п.5.1, 5.2 договору постачальник зобов'язаний поставити покупцю загальну кількість товару по цьому договору в строк до 28.02.2020 року. Поставка товару по цьому договору здійснюється на умовах FCA (франко-перевізник), завантаженого постачальником в транспортний засіб, поданий покупцем, за адресою: Тернопільська область, Теребовлянський район, селище міського типу Дружба (надалі - «Зерновий склад»), відповідно до правил Інкотермс (в редакції 2010 року) та положень цього договору.
На виконання умов вказаного договору, ПП «Агро-Ленд» виписано видаткову накладну №12 від 07.02.2020 на товар - кукурудза 3-го класу, в кількості 122,22 т, на суму 531657,00 грн, поставлений перевізником на замовлення ТОВ «Овал» на підставі товарно-транспортних накладних від 07.02.2020 №35, 36, 37, 38, 155. Факт часткової оплати ТОВ «Овал» за отримання товару ПП «Агро-Ленд» на підставі договору №141-ТР-2020-К від 03.02.2020 підтверджується платіжним дорученням №516 від 07.02.2020 на суму 900000,00грн.
По даній господарській операції, 07.02.2020 ПП «Агро-Ленд» складено податкову накладну №4 на суму 531657,00 грн, в тому числі ПДВ - 88609,50 грн.
Як з'ясовано судом першої інстанції, попередньо ПП «Агро-Ленд» придбано: гібридне насіння кукурудзи у приватного підприємства «Техніка» відповідно до видаткових накладних від 12.11.2019 №172, №173, актів приймання-передачі від 12.11.2019 №172, №173; мінеральні добрива в товариства з обмеженою відповідальністю «Агросем» відповідно до видаткової накладної від 16.04.2019 №АГ-04425 та в приватного акціонерного товариства «Галнафтохім» відповідно до видаткової накладної від 29.11.2019 №ДР100004119; паливо дизельне в товариства з обмеженою відповідальністю «Магістр-Д» відповідно до видаткових накладних від 12.06.2019 №1586, від 05.12.2019 №4352, товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 12.06.2019 №190612/7, від 05.12.2019 191205/13, №191205/14.
За наслідками використання ПП «Агро-Ленд» насіння кукурудзи та мінеральних добрив у виробництві власної сільськогосподарської продукції складено акт №4 витрати насіння і садивного матеріалу за 2019 рік, форми №ВЗСГ-4, та акт №2 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за 2019 рік, форми №ВЗСГ-3.
На праві оренди в ПП «Агро-Ленд» перебувають сільськогосподарські угіддя на території Башуківської сільської ради Кременецького району Тернопільської області площею 341,92 га, Залозецької селищної ради Зборівського району - 78,5067 га, Загірянської сільської ради Зборівського району Тернопільської області - 2,2283 га, що також відображені у звіті про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року, форми №4-сг.
У відповідності до звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019, форми №29-сг, обсяги виробництва після доробки кукурудзи ПП «Агро-Ленд» становили 28710,00 ц.
Згідно списку працівників ПП «Агро-Ленд» в позивача працюють три трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва та два підсобних робітника, а сільськогосподарська техніка перебуває у тимчасовому володінні на підставі договору №1Т, укладеного 02.01.2019 з приватним агропромисловим підприємством «Поділля-Агро».
Зберігання продукції здійснювалося відповідно до угоди №08/01-02 складського зберігання зерна, укладеної 01.08.2019 з приватним підприємством «Агропромислове підприємство» Агро-Дружба».
За наслідками подання ПП «Агро-Ленд» до реєстрації в ЄРПН податкової накладної №4 від 07.02.2020, через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України позивачу було направлено квитанцію, згідно якої реєстрація податкової накладної зупинена.
Відповідно до протоколу засідання Комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №56 від 05.05.2020, підставою включення ПП «Агро-Ленд» до переліку ризикових на підставі п.8 стала інформація, отримана у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування, а саме наявність об'єктивних ознак неможливості здійснення господарської діяльності через недостатню забезпеченість трудовими ресурсами та основними засобами.
На виконання вимог контролюючого органу, ПП «Агро-Ленд» по вказаній податковій накладні 26.06.2020 надано повідомлення №1 з, в підтвердження реальності здійснення господарської операції, наступними документами: договір поставки №141-ТР-2020-К від 03.02.2020 кукурудзи 3-го класу, врожаю 2019 року ТОВ «Овал», з видатковою накладною, товарно-транспортними накладними, платіжним дорученням; видаткові накладні, акти приймання-передачі про придбання гібридне насіння кукурудзи у приватного підприємства «Техніка»; видаткові накладні про придбання мінеральних добрив в товариства з обмеженою відповідальністю «Агросем» та в приватного акціонерного товариства «Галнафтохім»; видаткові накладні, товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (нафти) про придбання палива дизельного в товариства з обмеженою відповідальністю «Магістр-Д»; довідки про оренди угідь; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року, форми №4-сг; звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019, форми №29-сг, список працівників ПП «Агро-Ленд»; договір №1Т від 02.01.2019 оренди техніки з приватним агропромисловим підприємством «Поділля-Агро»; угода №08/01-02 від 01.08.2019 складського зберігання зерна з приватним підприємством «Агропромислове підприємство» Агро-Дружба», оборотно-сальдова відомість по рахунку: 631 контрагенти за 2019 рік.
Головним управлінням ДПС у Тернопільській області 01.07.2020 прийнято рішення №1682117/40891391, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020, зробивши висновок про ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).
Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно врахував, згідно з пп. «а» п.185.1ст.185 ПК об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;.
Відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно п.12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Пунктом 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, на виконання вказаної норми, 11.12.2019 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», зокрема Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).
За правилами п.3 Порядку №1165, Податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації): 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно виконуються такі умови: загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень; значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D = S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4, де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування. Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку; 4) у податковій накладній / розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.
Згідно п.6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Критерії ризиковості платника податку на додану вартість наведені у додатку 1 до Порядку №1165:
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.
Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У п.11 Порядку №1165 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (п.26 Порядку №1165).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), згідно з п.10 якого комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Відповідно до п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування (п.6 Порядку №520).
За приписами п.11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Згідно протоколу засідання Комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №56 від 05.05.2020, підставою включення ПП «Агро-Ленд» до переліку ризикових на підставі п.8 стала інформація, отримана у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування, а саме наявність об'єктивних ознак неможливості здійснення господарської діяльності через недостатню забезпеченість трудовими ресурсами та основними засобами.
Позивачу в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020 запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначений у п.5 Порядку №520, та це не означає, що платник податку повинен подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій. Даний перелік є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами п.185.1 ст.185 ПК України.
Згідно матеріалів справи, відповідно до пропозиції надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної №4 від 07.02.2020 в ЄРПН позивачем було надіслано пояснення з документами, в підтвердження реальності здійснення господарської операції. Комісією Головного управління ДПС України у Тернопільській області прийнято оскаржуване рішення №1682117/40891391 від 01.07.2020 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020 в ЄРПН.
Як підставу відмови, зазначено про ненадання платником податку первинних документів щодо постачання/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).
Проте, як вірно зазначено судом першої інстанції, зазначений висновок відповідача спростовується наявними у матеріалах справи доказами, що підтверджуються реальність господарської операції ПП «Агро-Ленд» поставки ТОВ «Овал» кукурудзи 3-го класу, врожаю 2019 року, згідно якої видано податкову накладну №4 від 07.02.2020, та її належне оформлення первинними документами.
Позивачем представлено первинні документи циклу господарської операції, що передував реалізації кукурудзи ТОВ «Овал», а саме: видаткові накладні, акти приймання-передачі про придбання гібридне насіння кукурудзи у приватного підприємства «Техніка»; видаткові накладні про придбання мінеральних добрив в товариства з обмеженою відповідальністю «Агросем» та в приватного акціонерного товариства «Галнафтохім»; видаткові накладні, товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (нафти) про придбання палива дизельного в товариства з обмеженою відповідальністю «Магістр-Д»; довідки про оренди угідь; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року, форми №4-сг; звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019, форми №29-сг, список працівників ПП «Агро-Ленд»; договір №1Т від 02.01.2019 оренди техніки з приватним агропромисловим підприємством «Поділля-Агро»; угода №08/01-02 від 01.08.2019 складського зберігання зерна з приватним підприємством «Агропромислове підприємство» Агро-Дружба», оборотно-сальдова відомість по рахунку: 631 контрагенти за 2019 рік, зазначені вище.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що в оскаржуваному рішенні №1682117/40891391 від 01.07.2020 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 07.02.2020 в ЄРПН відсутня конкретна інформації щодо причин та підстав для прийняття такого, а лише загальна інформація.
У той же час, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Натомість, оскаржуване рішення контролюючого органу не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов'язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Серед іншого, аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому, в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.
Як вірно вважав суд першої інстанції, що посилання контролюючого органу на недостатню забезпеченість трудовими ресурсами та основними засобами, є безпідставним, оскільки згідно з списку працівників ПП «Агро-Ленд» в позивача працюють три трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва та два підсобних робітника, а сільськогосподарська техніка перебуває у тимчасовому володінні на підставі договору №1Т, укладеного 02.01.2019 з приватним агропромисловим підприємством «Поділля-Агро».
При цьому, на праві оренди в ПП «Агро-Ленд» перебувають сільськогосподарські угіддя на території Башуківської сільської ради Кременецького району Тернопільської області площею 341,92 га, Залозецької селищної ради Зборівського району - 78,5067 га, Загірянської сільської ради Зборівського району Тернопільської області - 2,2283 га, що також відображені у звіті про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року, форми №4-сг.
Зберігання ж продукції здійснювалося відповідно до угоди №08/01-02 складського зберігання зерна, укладеної 01.08.2019 з приватним підприємством «Агропромислове підприємство» Агро-Дружба».
Також, в даній спірній ситуації суд врахував, що згідно п.19, 20 Порядку№1246, згідно якими податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необхідність для належного захисту порушеного права позивача зобов'язати ДПС України зареєструвати податкову накладну №4 від 07.02.2020 в ЄРПН.
З огляду на зазначене суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ч. 3 ст. 243, ст. 308, ст. 310, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 329 КАС України, суд, -
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Тернопільській області залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2020 року по справі № 500/2224/20 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя М.А. Пліш
Судді В.В. Ніколін
О.М. Гінда
повний текст складено 19.04.2021