Справа № 946/3001/21 Провадження № 3/946/1138/21
16 квітня 2021 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Смокіна Г.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ізмаїльським РВ ГУДМС України в Одеській області, РНОКПП - НОМЕР_2 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
16.04.2021 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 579276 від 05.04.2021 року, згідно якого 05.04.2021 року був встановлений факт, що ОСОБА_1 за місцем свого проживання, а саме в АДРЕСА_1 , вчиняла відносно своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , насильство в сім'ї психологічного характеру, а саме ображала неповнолітніх дітей з 2019 по 2021 рік нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкоди психічному здоров'ю.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину не визнала.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення від 05.04.2021 року та інші матеріали, суддя дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення не може бути розглянута та має бути повернута до Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській областіза таких підстав.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, в тому числі, протоколом про адміністративне правопорушення. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, час вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того, відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У протоколі про адміністративне правопорушення не вказаний час вчинення адміністративного правопорушення в розумінні ч. 1 ст. 256 КУпАП, що в свою чергу унеможливлює з'ясування питань, передбачених ст. 280 КУпАП, та обчислення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, суддя вважає, що за наявності вказаних порушень справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не можливо розглянути по суті та необхідно повернути для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення до Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 173-2 ч. 1, 251, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 124 КУпАП, повернути до Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області для належного оформлення, в ході якого усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Г.І.Смокіна