Справа № 946/2704/21 Провадження № 3/946/1026/21
про направлення протоколу для належного оформлення
19 квітня 2021 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Волков Ю.Р. розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу з організації несення служби в місті Ізмаїл Управління патрульної поліції в Одеській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення, 05.04.2021 року о 01:20 годині у мі Ізмаїл по проспекту Миру, 24, громадянин ОСОБА_1 перебував на вулиці без документів, що підтверджують особу чи підтверджують громадянство чи спеціальний статус, чим порушив правила карантину, а саме п. п. 2 п. 2 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 44- 3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, про що в самому протоколі про адміністративне правопорушення мається відповідний розпис, жодних заяв чи клопотань до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , по факту інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частина 1 ст. 256 КУпАП вказує, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно п. 9 р. 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС № 1376 від 06.11.2015 року (далі Інструкція) при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в його графі "назва документа, серія, №, ким і коли виданий" зазначаються, зокрема, документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
Разом з тим, відповідно до ст. 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" наведено перелік документів, які посвідчують особу. За змістом вказаної норми закону до документів, які посвідчують особу, відносяться: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця.
Однак, з наданих до суду матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, вбачається, що при складанні протоколу серії АПР 18 №270088 від 05.04.2021 року уповноваженою на те особою, в порушення вимог п. 9 р. 2 Інструкції, а відтак і ч. 1 ст. 256 КУпАП, надані суду матеріали не містять: копії паспорту або іншого документа, який засвідчує особу, що притягається до адміністративної відповідальності, та на підставі якого було складено протокол про адміністративне правопорушення, окрім того до протоколу не долучено письмових пояснень притягуваного ОСОБА_1 .
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р., Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Вказані недоліки унеможливить суд встановити всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, а відтак розглянути справу у точній відповідності вимогам чинного законодавства.
За такого, суддя приходить до висновку щодо необхідності повернення адміністративних матеріалів за вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, повернути для дооформлення до Відділу з організації несення служби в місті Ізмаїл Управління патрульної поліції в Одеській області.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Адміністративні матеріали за вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - повернути для дооформлення до Відділу з організації несення служби в місті Ізмаїл Управління патрульної поліції в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Ізмаїльського міськрайонного суду Ю.Р. Волков