Рішення від 16.04.2021 по справі 154/494/21

154/494/21

2/154/382/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2021 року м. Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді Вітера І.Р.,

за участю секретаря судового засідання Кравчук А.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

його представника - адвоката Лесика С.І.,

представника квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський - Бачинської О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 , третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог - квартирно-експлуатаційний відділ м. Володимир-Волинський, про визнання протиправним та скасування рішення житлової комісії і зобов'язання поновлення на квартирному обліку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до військової частини НОМЕР_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський (далі - КЕВ м. Володимир-Волинський) про визнання протиправним та скасування рішення житлової комісії та зобов'язання поновлення на квартирному обліку.

Позов обґрунтував тим, що він проходив військову службу у Збройних Силах України в період з 23.11.1992 року по 13.06.2018 року. Брав участь в антитерористичній операції у Донецькій і Луганській областей, має статус учасника бойових дій. У 2018 році був звільнений із військової служби у запас, відповідно до пункту «ж» пункту 1частини 8 статті 26 закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», тобто із закінченням строку військової служби за контрактом, що підтверджується витягом з наказу (по стройовій частині) №133 від 13.06.2018 року.

Згідно вищезазначеного наказу, календарна вислуга років позивача у Збройних Силах України на момент його звільнення становила 25 років 16 днів. Також зазначив, що він постійним або службовим житлом на момент звільнення не забезпечувався. Починаючи з 28.08.2000 року був зарахований на квартирний облік на загальну чергу, 14.07.2015 року на першочергову чергу отримання житла, а вже з 30.07.2020 року на позачергову чергу отримання приміщення. У січні 2020 року отримав повідомлення т. в. о командира військової частини НОМЕР_1 про зняття його з квартирного обліку. До листа було долучено копію витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №360 від 18.12.2020 року «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.11.2020 року №47» та копію витягу з протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.11.2020 року. Згідно зазначених документів його було знято з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання при військовій частині НОМЕР_1 із посиланням на Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Однак, із вищезазначеним рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 та наказом т.в.о. командира військової частини НОМЕР_1 він не погоджується, вважає дії відповідача протиправними.

Свою незгоду аргументував тим, що має на право на отримання житла, покликаючись на положення ст.47 Конституції України, за якими кожному гарантується мати право на житло, а громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Крім того, вказав на норми законодавства, за якими він як військовослужбовець, який брав безпосередню участь в АТО, має вислугу на військовій службі 25 років, перебуває на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов, повинен бути забезпеченим квартирою.

На підставі наведеного просив суд:

1. визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо зняття його з квартирного обліку відповідно до протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.11.2020 року та наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 р. № 360.

2. скасувати протокол засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 № 47 від 30.11.2020 року та наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 року № 360 в частині зняття його з квартирного обліку.

3. зобов'язати військову частину НОМЕР_1 поновити його на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в загальній черзі з 28.08.2000 року та першочерговій черзі з 14.07.2015 року та з 30.07.2020 року на позачерговій черзі за тим же номером у списку.

Ухвалою суду від 17.02.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у даній цивільній справі та призначено справу до розгляду з викликом сторін.

15.03.2021 року через канцелярію суду надійшов відзив представника відповідача військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 за змістом якого він позов заперечив. Вказав, що за ч.9 ст.12 Закону, військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла. Разом з тим, позивач звільнений з військової служби у запас згідно п.1 п.п «ж» ч.8 ст.26 Закону України « Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р.№2232-ХІІ, у зв'язку із закінченням строку контракту.

Оскільки підставою для звільнення в запас позивача було закінчення контракту, а не вік, стан здоров'я або скорочення штатів чи проведення інших організаційних заходів, тобто, на момент звільнення позивача з військової служби були відсутні підстави для залишення його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військовій частині, а тому дії відповідача щодо зняття позивача з квартирного обліку відповідно до протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.11.2020 року № 47 та наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 року № 360 правомірними. Просив в позові відмовити.

Представник квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський (третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, з боку відповідача) подав до суду пояснення щодо позову, згідно з яких позовні вимоги заперечив. Обгрунтував пояснення тим, що КЕВ м. Володимир-Волинський є складовою частиною Збройних Сил України, підпорядковується командувачу Сил логістики Збройних Сил України, є одним із структурних підрозділів Міністерства Оборони України і являється бюджетною організацією. Згідно п.2 Положення про квартирно-експлуатаційний відділ м. Володимир-Волинський, затвердженого наказом командувача Сил логістики Збройних Сил України від 17.12.20219 р. №278 ( далі - Положення) , КЕВ м. Володимир-Волинський у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства оборони України, директивами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, а також цим Положенням.

Зміст та методика забезпечення жилим приміщенням військовослужбовців Збройних Сил України ( крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених в запас або відставку, що залишилися перебувати після звільнення з військової служби на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, та членів їх сімей, у тому числі членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов регулюється положенням Інструкції їх організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилим приміщенням, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 р. №380( далі Інструкція).

З огляду на вищезазначене, ні Інструкція ні Порядок не визначають підстав перебування чи залишення військовослужбовців (звільнених осіб) на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов. Ними регулюються лише методика та механізм забезпечення жилими приміщеннями осіб, які перебувають на квартирному обліку.

У відповідності до преамбули Закону України «Про соціальний та правових захист військовослужбовців та членів їх сімей», цей Закон відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Статтею 12 Закону, визначається право військовослужбовців та членів їх сімей на забезпечення жилими приміщеннями, держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За ч.9 ст.12 Закону, військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

Даною нормою передбачений вичерпний перелік випадків, за якими військовослужбовці при звільненні мають право на залишення на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Позивач був звільнений у зв'язку із закінченням строку контракту, що не являється передумовою залишення його на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_1 . У зв'язку з цим вважають позовні вимоги безпідставними, незаконними та такими, що не підлягають до задоволення. Просить відмовити в задоволенні позову.

В судовому засіданні позивач та його представник -адвокат Лесик С.І. позовні вимоги підтримали повністю послались на обставини, викладені у тексті позовної заяви.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та дату судового розгляду, не повідомив суд про причину неявки, не подавав заяв про відкладення судового розгляду.

Представник квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимир-Волинський (третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, з боку відповідача) ОСОБА_3 в судовому засіданні послалась на письмові пояснення подані нею до суду 10.03.2021 року, вважає позовні вимоги безпідставними, незаконними та такими, що не підлягають до задоволення. Просить відмовити в задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали справи, розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно дослідивши і оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 23.11.1992 року по 13.06.2018 року проходив військову службу в Збройних Силах України за контрактом.

Із витягу з протоколу №8 засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 13.09.2017 року вбачається, що з 28.08.2000 року ОСОБА_1 зараховано на квартирний облік на загальну чергу, з 14.07.2015 року на першочергову чергу отримання житла.

Витягом із протоколу №43 засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.07.2020 року підтверджується, що ОСОБА_1 зарахований на квартирний облік при військовій частині НОМЕР_1 в загальну чергу з 28.08.2020 року, на першочергову чергу з 14.07.2015 року, з 30.07.2020 року на позачергову чергу отримання житлового приміщення .

Витягом з наказу командира військовї частини НОМЕР_1 від 13.06.2018 року підтверджується, що ОСОБА_1 за період проходження служби у військовій частині НОМЕР_1 житловою площею від Міністерства оборони України не забезпечувався.

Наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 133 від 13.06.2018 року ОСОБА_1 було звільнено з військової служби у запас на підставі пункту 1 підпункту «ж» частини 8 ст. 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу" у зв'язку із закінченням строку контракту та виключено зі списків особового складу частини.

Судом встановлено, що на момент звільнення ОСОБА_1 його вислуга років у Збройних Силах України становила 25 років 00 місяців16 днів.

Із витягу з протоколу № 47 засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 та витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 року встановлено, що старшого прапорщинка ОСОБА_1 знято з усіх черг квартирного обліку у зв"язку із виконанням ч.9 ст.12 Закону №2011-ХІІ.

Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Згідно з абзацом 1 частини першої статті 12 цього Закону держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу 4 частини першої статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.

На виконання приписів вищевказаної статті постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03 серпня 2006 року затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Відповідно до пункту 24 цього Порядку військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини; у рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Пунктом 9 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

Аналогічні приписи закріплені й в пункті 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Пунктом 30 вищевказаного Порядку передбачено, що військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.

При цьому, вказаний пункт Порядку не містить вичерпних підстав для зняття військовослужбовця з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, оскільки передбачає можливість зняття особи з обліку й в інших передбачених законодавством випадках.

Системний аналіз зазначених норм права свідчить про те, що військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а отже і на залишення на обліку до отримання ними житла, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених пунктом 30 Порядку.

Такий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 08.04.2020 р. (справа №683/2197/18), котрий відповідно до ст. 263 ЦПК України суд застосовує до спірних правовідносин.

Пунктом 3 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями встановлено, що військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання проводиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла.

При зарахуванні позивача у 2000 році (28.08.2000 року) на квартирний облік діяв Наказ Міністерства оборони України № 20 від 03 лютого 1995 року "Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України", який втратив чинність 10 листопада 2006 року, відповідно до пункту 13 якого військовослужбовці перебувають на квартирному обліку у військовій частині та квартирно-експлуатаційних частинах району до отримання житла, за винятком: поліпшення житлових умов, переміщення до нового місця служби, засудження до позбавлення волі на термін понад 6 місяців та надання відомостей, які не відповідають дійсності.

Позивач проходив військову службу та потребував поліпшення житлових умов. Винятків, встановлених пунктом 13 наведеного Положення, щодо позивача не встановлено.

Відповідно до статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Пунктом 1 частини другої статті 40 ЖК УРСР визначено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадку поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

Оскільки при зарахуванні ОСОБА_1 на квартирний облік на отримання житла та перебування його на квартирному обліку порушень житловою комісією та позивачем допущено не було, під час проходження військової служби та на момент звільнення перебував на обліку для поліпшення житлових умов, вислуга років у Збройних Силах України становить 25 років 00 місяців 16 днів, підстави, визначені законом для зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов відсутні, тому суд прийшов до висновку про протиправність дій відповідача про зняття позивача з квартирного обліку та про наявність правових підстав для задоволення позову.

Оскільки суд прийшов до висновку про протиправність дій відповідача про зняття позивача з квартирного обліку, тому на думку суду з метою ефективного захисту порушеного права позивача необхідно скасувати протокол засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 № 47 від 30.11.2020 року та наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 року № 360 в частині зняття старшого прапорщика ОСОБА_1 , зі складом сім'ї 1 особа, з квартирного обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, як незаконні, а також зобов'язати відповідача поновити позивача на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в загальній черзі з 28.08.2000 року та першочерговій черзі з 14.07.2015 року та з 30.07.2020 року на позачерговій черзі за тим же номером у списку.

Судом встановлено, що позивач заявив три вимоги немайнового характеру та при поданні позову не сплачував судовий збір, зазначивши, що відповідно до п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.

Відповідно до п. 13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.

Посвідченням серії НОМЕР_2 підтверджується, що ОСОБА_1 є учасник бойових дій, а тому відповідно до наведеної норми звільнений від сплати судового збору під час судового розгляду в усіх інстанціях.

Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», на 01.01.2021 року, тобто календарного року в якому подана позовна заява, прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 гривні.

Таким чином, у 2021 році 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 908,00 гривні.

Оскільки у позові заявлено три вимоги немайнового характеру, котрі судом повністю задоволені, тому розмір судового збору становить (908,00 грн х 3) 2724,00 гривні.

Беручи до уваги, що розмір судового збору становить 2724,00 грн, позов задоволений повністю і позивач звільнений від сплати судових витрат, тому ці витрати слід стягнути із відповідача на користь держави.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 89, 265 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 , третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог - Квартирно-експлуатаційний відділ м. Володимир-Волинський про визнання протиправним та скасування рішення житлової комісії і зобов'язання поновлення на квартирному обліку задовольнити.

Визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо зняття старшого прапорщика ОСОБА_1 , зі складом сім'ї одна особа, з квартирного обліку відповідно до протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30.11.2020 року та наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 р. № 360.

Скасувати протокол засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 № 47 від 30.11.2020 року та наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 18.12.2020 року № 360 в частині зняття старшого прапорщика ОСОБА_1 , зі складом сім'ї одна особа, з квартирного обліку.

Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 поновити старшого прапорщика ОСОБА_1 на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в загальній черзі з 28.08.2000 року та першочерговій черзі з 14.07.2015 року та з 30.07.2020 року на позачерговій черзі за тим же номером у списку.

Стягнути з військової частини НОМЕР_1 в користь держави 2724,00 гривні судового збору.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 19 квітня 2021 року.

Головуючий (підпис)

Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р.Вітер