Ухвала від 19.04.2021 по справі 915/1403/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про повернення заяви

19 квітня 2021 року Справа № 915/1403/20

м.Миколаїв.

Господарський суд Миколаївської області

головуючий суддя Коваль С.М.,

розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС”

про участь в режимі відеоконференції у судовому засіданні

у справі № 915/1403/20

заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС”,

про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат у справі №915/885/20

За позовом Ольшанської селищної ради Миколаївської району Миколаївської області,

вул. Костянтина Ольшанського, 1 А, смт. Ольшанське, Миколаївський район, Миколаївська область, 57113;

до товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС”,

вул. Жилянська, 126, оф. 7, м. Київ, 01032;

про стягнення грошових коштів у загальній сумі 295000 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС” звернулося в Господарський суд Миколаївської області з заявою від 08.04.2021, про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат у даній справі після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

Ухвалою від 13.04.2021 призначено заяву до розгляду в засіданні на 21.04.2021 о 10 год. 40 хв.

Від представника ТОВ “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС”, 16.04.2021 через офіційну електронну адресу суду, надійшла заява від 15.04.2021 № б/н про забезпечення участі представника ТОВ “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС” в указаному вище засіданні у режимі відеоконференції поза приміщенням суду.

Дане клопотання належить повернути без розгляду з огляду на наступне.

Згідно приписам ст. 196 ГПК України, розгляд справи відбувається в судовому засіданні, яке, в свою чергу, проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань, та окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятись за межами суду.

Разом з тим, згідно господарського процесуального законодавства, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ст. 197 ГПК України).

При цьому, норми ч.2 ст. 197 ГПК України стосуються оформлення заяви учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду без визначення порядку такого проведення - із використанням власних технічних засобів (ч.3 вказаної статті) або із використанням технічних засобів іншого суду, якому слід доручити проведення такої відеоконференції (ч. 7 цієї ж статті).

Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником (ч.ч. 1-2 ст. 170 ГПК України).

Із змісту указаних вище положень законодавства вбачається, що заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції має бути надіслана іншим учасникам справи.

Заявник, в силу приписів ст. 197 ГПК України, скористався своїм процесуальним правом та заявив про участь в даному судовому засіданні, місцем проведення якого є спеціально обладнане приміщення Господарського суду Миколаївської області, поза межами даного приміщення.

Судом встановлено, що заявлена суду заява ТОВ “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС” не містить відомостей щодо направлення такого клопотання іншим учасникам справи, відповідних доказів суду не надано.

Законодавством визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч. 4 ст. 170 ГПК України).

Ураховуючи викладене, заяву ТОВ “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС” належить повернути заявнику без розгляду.

При цьому, повернення заяви не позбавляє учасника справи повторно звернутись з заявою у визначені процесуальні строки та порядок, відповідно до ГПК України.

Керуючись ст.ст. 170, 197, 234 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повернути заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “ВЕСТБУД ПЛЮС” про участь у судовому засіданні 21.04.2021 у справі №915/1403/20 в режимі відеоконференції - без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.М.Коваль.

Попередній документ
96341827
Наступний документ
96341829
Інформація про рішення:
№ рішення: 96341828
№ справи: 915/1403/20
Дата рішення: 19.04.2021
Дата публікації: 21.04.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Миколаївської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (18.06.2021)
Дата надходження: 17.05.2021
Предмет позову: про стягнення грошових коштів у загальній сумі 295000 грн.
Розклад засідань:
21.04.2021 10:40 Господарський суд Миколаївської області
11.08.2021 11:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
25.08.2021 11:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТАРАН С В
суддя-доповідач:
КОВАЛЬ С М
КОВАЛЬ С М
ТАРАН С В
відповідач (боржник):
ТОВ Будівельна компанія "ВЕСТБУД ПЛЮС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Вестбуд Плюс"
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Вестбуд Плюс"
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Вестбуд Плюс"
заявник про винесення додаткового судового рішення:
ТОВ Будівельна компанія "ВЕСТБУД ПЛЮС"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Вестбуд Плюс"
позивач (заявник):
Ольшанська селищна рада
Ольшанська селищна рада Миколаївського району Миколаївської області
представник заявника:
Щербань Дмитро Миколайович
суддя-учасник колегії:
БУДІШЕВСЬКА Л О
ПОЛІЩУК Л В