Постанова від 30.03.2021 по справі 756/1710/21

30.03.2021 Справа № 756/1710/21

Унікальний 756/1710/21

Провадження № 3/756/1509/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2021 року м. Київ

Суддя Оболонського районного суду м. Києва Шестаковська Л.П., вивчивши справу про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 140 КУпАП, яка надійшла від Управління патрульної поліції в м. Києві стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого головним інженером КП ШЕУ Оболонського району, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР №124905 від 11.01.2021 року, складеного старшим інспектором ВБОР УПП у м. Києві ДПП капітаном поліції Бабаєвим П.П., 27.08.2020 року о 08 годині 35 хвилин в м. Києві по вул. Маршала Малиновського 9, ОСОБА_1 , працюючи старшим майстром КП ШЕУ Оболонського району, будучи відповідальним за експлуатаційний стан доріг, в порушення вимог п. 1.5 Правил дорожнього руху не вжив заходів щодо ліквідації ями шириною 120 см довжиною 110 см, глибиною 20 см на проїзній частині вулиці, чим порушив правила, норми та стандарти утримання автодоріг відповідно до вимог п.3.1.1 ДСТУ 3587, що стало супутньою причиною ДТП за участю автомобіля марки «HONDA» державний номерний знак НОМЕР_1 .

Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення разом з матеріалами справи для дооформлення органу, який їх склав, з наступних підстав.

Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. До цих ознак належать: об'єкт; об'єктивна сторона; суб'єкт; суб'єктивна сторона. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу адміністративного правопорушення в цілому.

Об'єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризують ознаки, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника. До них належать діяння (дія чи бездіяльність), їх шкідливі наслідки, причинний зв'язок між діяннями і наслідками, місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення проступку.

Згідно ст. 14 КУпАП - посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків, підлягають посадові особи.

В той же час в одному і тому ж протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 124905 від 11.01.2021 року спочатку зазначено, що ОСОБА_1 працює головним інженером КП ШЕУ Оболонського району, а нижче вказується, що ОСОБА_1 працює старшим майстром КП ШЕУ Оболонського району, що є недопустимим.

Виникає питання щодо того, яку ж посаду насправді займав ОСОБА_1 в КП ШЕУ Оболонського району на момент вчинення правопорушення, чи дійсно він взагалі займав хоч якусь посаду КП ШЕУ Оболонського району, якщо так, то чи входило в його посадові обов'язки дотримання вимог п.1.5. ПДР, чи повинен ОСОБА_1 нести відповідальність, передбачену ч. 4 ст. 140 КУпАП, виходячи з приписів ст. 14 КУпАП.

Указані недоліки адміністративного матеріалу унеможливлюють об'єктивний розгляд справи з постановленням законного та обгрунтованого судового рішення.

За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.

На виконання даної постанови слід усунуть недоліки адміністративного протоколу та долучених до нього матеріалів, які є неповними.

Керуючись ст.ст.14, 256, 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в м. Києв на дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Л.П. Шестаковська