Справа № 495/2407/21
Номер провадження 3/495/891/2021
12 квітня 2021 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Волкова Ю.Ф., розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України; не працює, місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
встановила:
07 квітня 2021 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання на 10:00 год. 12 квітня 2021 року ОСОБА_1 не прибув, при цьому про час, дату і місце слухання справи повідомлявся, шляхом направлення повістки про виклик до суду та під час складання адміністративного протоколу. Клопотань про відкладення розгляду справи не подавав. Причини неявки суду не повідомив.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
У рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначено, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Відповідно до статті 268 Кодексу під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, а також з урахуванням того, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 44-3 Кодексу, не передбачається обов'язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя дійшла висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 , який про дату і місце слухання справи повідомлений, клопотань про відкладення розгляду справи не подав.
На підставі матеріалів щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності установлено наступне.
01 квітня 2021 року о 10:00 год. ОСОБА_1 перебуваючи в селі Старокозаче, по вулиці Соборній, 34, в приміщені ОТГ без документів, які посвідчують особу, чим порушив вимоги постанови КМУ № 154 від 24 лютого 2021 року.
Старший ДОП СДОП Білгород-Дністровського РВП 01 квітня 2021 року склав протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №573218 відносно ОСОБА_1 за частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пояснень які містяться в адміністративному протоколі в графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 вину свою визнав.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 280 Кодексу при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Згідно із частиною першою статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною першою статті 44-3 Кодексу передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Як визначено пунктом 2 частини другої Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із наступними змінами і доповненнями), на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Отже, вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №573218 від 01 квітня 2021 року, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рапортом старшого ДОП СДОП відділу превенції Білгород-Дністровського РВП ГУНП від 01 квітня 2021 року.
Справу про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 44-3 Кодексу розглядають районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді) (стаття 221 Кодексу).
Проаналізувавши матеріали, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про наявність у діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 44-3 Кодексу. Протилежного доказам, з'ясованим в судовому засіданні, не встановлено.
Разом з тим, на підставі статті 22 Кодексу при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Вирішуючи питання про необхідність накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховуються, що хоча діяння формально й містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першої статті 44-3 Кодексу, але внаслідок конкретних обставин є незначним, враховуючи характер вчиненого правопорушення, підстави на основі яких було складено даний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, негативних наслідків від правопорушення не настало, у зв'язку із чим суд вважає, що останнього необхідно звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Керуючись статтями 22, 44-3, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від адміністративної відповідальності за частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежитись щодо нього усним зауваженням.
Провадження у справі №495/2707/21 закрити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.Ф. Волкова