Постанова від 12.04.2021 по справі 208/620/21

справа № 208/620/21

№ провадження 3/208/1528/21

ПОСТАНОВА

12 квітня 2021 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Похваліта С.М., провівши підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої: адміністратор магазину «Червоний маркет», проживаючої: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 28.01.2021 року о 16.00 годині, ОСОБА_2 працюючи на посаді адміністратору магазину «Червоний Маркет» по проспекту Свободи 51 в м.Кам'янське допустила відкритий доступ до заборонних товарів, а також продаж заборонених товарів, чим порушила п.3 п.п.4 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року.

Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, одним з питань, яке вирішує суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, є питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Саме правильність складання протоколу, збір відповідних матеріалів, є запорукою правильного та швидкого розгляду справи у суді.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Враховуючи правову позицію ЄСПЛ, суддя не має права взяти на себе функції сторони обвинувачення, змінити обсяг інкримінованого правопорушення, усунути певні розбіжності та неточності, які мають місце в протоколі про адміністративне правопорушення, самостійно відшукувати докази винуватості особи, що становило б порушення ст.6 Конвенції в частині дотримання принципу рівності сторін і вимог змагального процесу

З матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП України, а саме: посадовою особою ОСОБА_3 інкримінується порушення п.3 п.п.4 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, натомість в фабулі правопорушення зазначено, що остання допустила відкритий доступ до заборонених товарів, що не відповідає диспозиції зазначеного пункту постанови.

Згідно протоколу посадовою особою, зазначено, що ОСОБА_3 допустила продаж заборонених товарів, але підтверджень того що продукція, котра реалізовувалась в приміщенні зазначеного магазину відноситься до заборонених товарів, суду не надано.

Місцем роботи та посадою ОСОБА_3 , зазначено як адміністратор магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », але підтверджень, що саме вона є відповідальною особою за регламент роботи вказаного закладу суду не надано.

Також в протоколі відсутня інформація щодо осіб відвідувачів, свідків правопорушення, пояснення яких могли б підтвердити факт здійснення продажу заборонених товарів в зазначеному магазині та вчинення відповідальною особою адміністративного правопорушення

Зазначені недоліки, позбавляють суд можливості всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин зазначеного в протоколі правопорушення.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення за таких обставин є неможливим.

Чинне законодавство не позбавляє суд можливості направити матеріали справи про адміністративне правопорушення органу, який їх склав, для усунення недоліків та належного оформлення.

Враховуючи вищезазначені недоліки, які перешкоджають суду у здійсненні повного та об'єктивного розгляду справи, керуючись положеннями ст.ст. 251, 256,278,283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , за ч.1 ст.44-3 КУпАП повернути до Кам'янського ВП для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Похваліта