Справа №: 385/323/21 Провадження № 3-в/385/9/21
14.04.2021 рокум. Гайворон
Суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Венгрин М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочення, відстрочення сплати штрафу,-
постановою Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 18 березня 2020 року в справі № 385/323/21 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 400,00 грн.
29.03.2021 ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Савранчука С.Л. звернувся до суду із заявою, в якій просить розстрочити, відстрочити йому на 12 місяців сплату штрафу в розмірі 20400 грн., накладеного на нього як адміністративне стягнення в справі № 385/323/20. В обґрунтування покликається на те, що в зв'язку з важким матеріальним становищем не має можливості одразу сплатити всю суму штрафу.
Від представника ОСОБА_1 - адвоката Савранчука С.Л. та представника Гайворонського районного відділу ДВС надійшли заяви про розгляд заяви за його та ОСОБА_1 відсутності.
Неявка вищевказаних осіб не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає що заяву ОСОБА_1 про розстрочення, відстрочення сплати штрафу слід задоволити з таких підстав.
Відповідно до ст. 298 КУпАП, постанова про накладання адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до ст. 307 даного кодексу, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Статтею 33 даного закону передбачено право державного виконавця, а також сторін виконавчого провадження, звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Зі змісту вказаної норми слідує, що підставою вирішення судом питання про відстрочку або розстрочку виконання, встановлення чи зміну способу і порядку виконання є наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Разом з тим, питання відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу врегульовано частиною другою статті 301 КУпАП, відповідно до якої відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно статті 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
При цьому нормами КУпАП передбачено лише розгляд питання про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, а розстрочка сплати штрафу нормами даного кодексу не передбачена.
Згідно ст. 303 КУпАП, у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП, перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки виконання рішення.
Будь-яких доказів на підтвердження тяжкого матеріального становища заявник не надав, однак враховуючи суму штрафу, яка кратна 600 прожитковим мінімумам доходів громадян, копію витягу з реєстру застрахованих осіб ДРЗДСС ПФУ щодо ОСОБА_1 , а також те, що виконання судового рішення не повинно становити особу у скрутне матеріальне становище та покладати на неї надмірний тягар, приходжу до висновку, що заяву ОСОБА_1 слід задоволити, відстрочивши виконання постанови Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 18.03.2021 про накладення адміністративного стягнення в частині сплати штрафу в розмірі 20400 грн.
Разом з цим, на переконання суду адміністративне стягнення, як санкція за правопорушення, має містити як виправний, так і каральний елемент, а тому виконання такого стягнення повинно змушувати особу покладати додаткових зусиль та зазнавати певних обмежень, а тому відстрочити виконання постанови слід на строк 10 місяців, що буде достатнім для виконання постанови.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 слід задоволити та відстрочити йому виконання постанови Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 18.03.2021 про накладення адміністративного стягнення в частині сплати штрафу в розмірі 20400,00 грн. на строк 12 місяців.
На підставі викладеного, ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» та керуючись ст.ст. 301,304,307 КпАП України, суд,-
постановив:
заяву задоволити.
Відстрочити виконання постанови Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 18.03.2021 по справі №385/323/21 (провадження №3/385/177/21) про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 20400 грн. на 12 (дванадцять) місяців - до 13.04.2022.
В задоволенні решти заяви - відмовити
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : М. В. Венгрин
Дата документа 14.04.2021