15 березня 2021 року Справа № 480/8913/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання - Бондаренко Л.В.,
представника позивача - Савенко Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8913/20 за позовом Державного підприємства "Дороги Сумщини" до Північно-східного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області про визнання протиправним та скасування висновку,-
11 грудня 2020 року позивач, Державне підприємство «Дороги Сумщини», звернувся до суду з адміністративним позовом, який його представник підтримав в судовому засіданні, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідачем, проведено моніторинг закупівлі, оголошеної Державним підприємством «Дороги Сумщини» за унікальним номером оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2020-06-26-007290-а, предмет закупівлі: «ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь /Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133, 34025000 UAH, 45233142-6, ДК021,1, послуга».
Відповідно до інформації, викладеної у Висновку, під час моніторингу проаналізовано: річний план (додаток) Державного підприємства «Дороги Сумщини» (далі - Замовник) на 2020 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою, тендерну документацію Замовника, затверджену рішенням тендерного комітету від 24.07.2020 № 24.07/2, звернення за роз'ясненнями від 25.08.2020, реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «АМК РЕМ- БУД» (далі - ТОВ «АМК РЕМ - БУД»), протокол щодо прийняття рішення тендерного комітету від 28.08.2020 № 28.08/1, повідомлення про намір укласти договір, договір від 08.09.2020 року № 16 Пс-МД/2610, додаткову угоду від 03.11.2020 року.
За результатами моніторингу встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції, чим порушено вимоги пункту 8 частини 2 статті 21 Закону № 922. Відповідно до частини третьої статті 10 Закону оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов'язково додатково оприлюднюються на вебпорталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для робіт - 5150 тисячам євро. Проте Замовником в електронній системі закупівель оголошення про проведення закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133, очікуваною вартістю 34 025 000,00грн додатково оприлюднено англійською мовою,чим порушено вимоги частини першої статті 10 Закону.
Крім того, Управлінням в ході моніторингу закупівлі встановлено наявність порушення вимог частини 1 статті 24 Закону № 922, які полягали, на думку вдповідача, у ненаданні протягом трьох днів відповіді на вимогу учасника ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС» про усунення порушення № UA-2020-06-26-007290-a.al, яка оприлюднена в електронній системі закупівель 25.08.2020.
Позивач не погоджується з висновками контролюючого органу, просить визнати їх протипривними, зазначаючи, що управлінням не враховано, що предметом закупівлі № ІІА- 2020-06-26-007290-а є не роботи, а послуги.
Згідно іформації, яка міститься в оголошення про проведення закупівлі в Розділі «Вид предмету закупівлі» Замовником вказано про закупівлю «послуги» з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 1 Закону № 922 послуги - будь- який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно- конструкторскі розробки, медичне та побутове обслуговування, най (оренда), а також фінансові та конструкторські послуги, поточний ремонт.
Частиною 3 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» вказано, що оголошення про проведення конкурсних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обовязково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:
для товарів і послуг - 133 тисячам евро;
для робіт - 5150 тисячам євро.
Враховуючи, що предметом закупівлі № UА-2020-06-26-007290-а є послуга, то її очікувана вартість відносно курсу євро з обов'язком додаткової публікації оголошення про її проведення англійською мовою, має перевищувати суму еквівалентну 133 тисячам євро. Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі. Станом на дату оголошення закупівлі, 26.06.2020 офіційний курс, установлений Національним банком України становив 29.9122 грн., а відтак закупівлі товарів і послуг, очікувана вартість яких перевищувала суму у розмірі З 978 322,60 грн (133 000 євро х 29.9122 грн) повинні обов'язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою.
Щодо ненадання відповіді ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС» , позивач зазначив, що 25.08.2020 о 17 годині 28 хвилин учасником торгів ТОВ "ХОЗХІМСЕРВІС" через Електронну систему подано вимогу про усунення порушення № UA-2020-06-26-007290-a.al за результатами розгляду його тендерної пропозицій.
За результатами розгляду поданої учасником вимоги, з дотримання строків, передбачених Законом № 922, Замовником сформовано відповідь (протокол засідання тендерного комітету від 27.08.2020 №27.08). Проте завантажити даний протокол у розділі «Вимоги/скарги», тобто у тому ж розділі, у якому опубліковано вимогу про усунення порушення № UA-2020-06- 26-007290-a.al, технічної можливості у Замовника не було, так як активне поле чи діалогове віконце, куди можна було б, розмістити відповідь, було відсутнє.
У вз'язку з цим, з метою недопущення порушення норм чинного законодавства щодо надання відповіді на вимогу учасника у п'ятиденний термін (частина 3 статті 31 Закону № 922), тендерним комітетом було прийнято рішення подати на оприлюднення протокол з відповіддю учаснику ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС» в єдиному можливому (активному) на момент публікації місці - «Оцінка документів кандидатів», яке в Електронній системі відобразилось у розділі «Протокол розкриття» в колонці «Рішення» учасника ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» папка з документами «Рішення скасовано». Тобто Замовник ужив всіх можливих заходів з метою недопущення порушення вимог Закону № 922 .
Враховуючи, що законодавством у сфері закупівель не вимагається публікація у конкретно визначеному місці чи шляхом заповнення обов'язкових полів відповідних форм, а лише міститься вимога (частина 3 статті 31 Закону № 922) надання відповіді на вимогу через електронну систему закупівель, то дії ДП «Дороги Сумщини» як Замовника, є правомірними.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи належним чином повідомлений, надав відзив на позов, в якому проти задоволення вимог заперечив, зазанчивши, що Законом України «Про публічні закупівлі» визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснює контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією, цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до доручення Державної аудиторської служби України від 16.09.2020 №003100-18/4941-2020 та відповідно до наказу від 03.11.2020 № 70, на підставі пункту 4 частини 2 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області було прийнято рішення про початок моніторингу процедури закупівлі Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133, 34025000UАН, 45233142-6, ДК021, 1, послуга ДК 021:2015:45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі Ргоzогго за номером ID: UА-2020-06-26-007290-а), проведеної Державним підприємством «Дороги Сумщини». За результатами моніторингу було складено висновок про результати моніторингу закупівлі від 24.11.2020 року, який 26.11.2020 року оприлюднено в електронній системі закупівель.
Відповідно до висновку Управлінням було виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель в частині правильності заповнення форм документів, оприлюднення інформації щодо закупівлі, своєчасності надання роз'яснень на вимоги про усунення порушення.
А саме, моніторингом встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції, чим порушено вимоги пункту 8 частини 2 статті 21 Закону № 922. Відповідно до частини третьої статті 10 Закону оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов'язково додатково оприлюднюються на вебпорталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для робіт - 5150 тисячам євро. Таким чином в залежності від очікуваної вартості, Замовник обов'язково додатково оприлюднює оголошення про проведення процедури закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, саме у разі якщо очікувана вартість закупівлі перевищує межі встановлені в частині третій статті 10 Закону. Поряд з цим, якщо очікувана вартість закупівлі не перевищує межі встановлені в частині третій статті 10 Закону, замовник зобов'язаний здійснювати таку закупівлю з дотриманням відповідних вимог Закону. Проте Замовником в електронній системі закупівель оголошення про проведення закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133, очікуваною вартістю 34 025 000,00грн додатково оприлюднено англійською мовою,чим порушено вимоги частини першої статті 10 Закону. Також за результатами моніторингу установлено, що Замовником на вимогу про усунення порушення UА-2020-06-26-007290-а.а1, яка оприлюднена в електронній системі закупівель 25.08.2020, відповідь протягом трьох робочих днів не надано.
Заслухавши представника позивача, дослідивши письомві докази у справі, суд вважає,що позовні вимоги підлягають задовленню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Державним підприємством «Дороги Сумщини» у відповідності до положень ч.3 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 19.04.2020) (далі - Закон №922) через електронну систему закупівель Ргоzогго оприлюднено оголошення за № UА-2020- 06-26-007290-а про закупівлю послуг за предметом закупівлі ГБН Г. 1-218- 182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення O191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133 з очікуваною вартістю закупівлі послуги у розмірі 34 025 000,00 грн. За результатами проведеної процедури закупівлі визначено переможця - TOB «АМК РЕМ-БУД», з яким у строк, передбачений законодавством про публічні закупівлі, укладено договір про надання послуг № 16 ПС-МД/2610 від 08.09.2020 ( а.с.23-27).
Відповідно до доручення Державної аудиторської служби України від 16.09.2020 №003100-18/4941-2020 та відповідно до наказу від 03.11.2020 № 70, на підставі пункту 4 частини 2 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області було прийнято рішення про початок моніторингу процедури закупівлі Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133, 340250001ІАН, 45233142-6, ДК021, 1, послуга ДК 021:2015:45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі Ргоzогго за номером ГО: UА-2020-06-26-007290-а), проведеної Державним підприємством «Дороги Сумщини» ( а.с.49,95).
За результатами моніторингу було складено висновок про результати моніторингу закупівлі від 24.11.2020 року, який 26.11.2020 року оприлюднено в електронній системі закупівель ( а.с. 92-94 ). В ході моніторингу Управлінням було виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель в частині правильності заповнення форм документів, оприлюднення інформації щодо закупівлі, своєчасності надання роз'яснень на вимоги про усунення порушення. Зобов'язано Замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку шляхом розірвання договору та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усуненння порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Зазначений висновок суд вважає протиправним і таким, що підлягає скасуванню, з оглдяу на таке.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 №43, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Згідно з підпунктом 3 пункту 4 цього Положення Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань: реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки державних закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель. Порядок здійснення моніторингу процедур публічних закупівель визначений у ст.8 Закону №922.
Під час здійснення моніторингу контролюючий орган дійшов висновку , що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції, чим порушено вимоги пункту 8 частини 2 статті 21 Закону № 922.
На думку суду, такий висновок не узгоджується з вимогами чинного законодавства. Так, згідно з частиною 1 статті 10 Закону № 922 замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю. Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.03.2016 № 477 (далі - Порядок), який був чинний на момент оприлюднення оголошення про закупівлю № UA-2020-06-26-007290-a, передбачає здійснення розміщення інформації в електронній системі закупівель замовником шляхом заповнення електронних форм, реалізованих в електронній системі закупівель, з окремими полями та завантаження відповідних електронних документів через автоматизоване робоче місце замовника (п. 3 Порядку). Оприлюднення інформації на веб-порталі здійснюється електронною системою закупівель автоматично. Тобто для оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів замовник має заповнити електронну форму оголошення про проведення відкритих торгів.
Форма оголошення про проведення відкритих торгів, як і інші форми документів у сфері публічних закупівель, затверджена Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» ( наказ був чинним на момент оприлюднення оголошення про закупівлю № UА-2020-06-26-007290-а, втратив чинність 17.07.2020). Відповідно до цього наказу форма оголошення про проведення відкритих торгів, затверджує обов'язкові поля, що заповнюються замовником шляхом унесення в них наявної інформації в електронній системі закупівель, а саме :
1. Найменування замовника*.
2. Код згідно з ЄДРПОУ замовника*.
3. Місцезнаходження замовника*.
4. Контактна особа замовника, уповноважена здійснювати зв'язок з учасниками.
4 1. Вид предмета закупівлі.
5. Конкретна назва предмета закупівлі.
6. Коди та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності).
7. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг.
8. Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг.
9. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг.
9 1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків).
10. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі.
10 1. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності).
10 2. Джерело фінансування закупівлі.
11. Розмір мінімального кроку пониження ціни.
12. Математична формула, яка буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки*.
12 1. Інші критерії, що застосовуватимуться під час оцінки тендерних пропозицій, та їх питома вага (за наявності).
13. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій.
14. Розмір забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).
15. Вид забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).
16. Дата та час розкриття тендерних пропозицій*.
17. Дата та час проведення електронного аукціону*.
18. Строк, на який укладається рамкова угода**.
19. Кількість учасників, з якими буде укладено рамкову угоду**.
Тобто, обв'язкового для заповнення замовником поля «Інформація про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції» під час оприлюднення оголошення про закупівлю, Уповноваженим органом не було передбачено.
Водночас, з огляду на положення пункту 8 частини 1 статті 21 Закону № 922, позивачем під час заповнення обов'язкових полів форми оголошення про проведення відкритих торгів, інформацію про мову було зазначено у полі «Примітки» і автоматично Електронною системою закупівель її розміщено у розділі «Інформація про предмет закупівлі» та зазначено, що під час проведення процедури закупівлі усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та складаються безпосередньо учасником, викладаються українською мовою. У разі надання учасником будь-яких документів іноземною мовою, вони повинні бути перекладені на українську мову. Переклад повинен бути посвідчений підписом перекладача та печаткою учасника торгів. Тексти повинні бути автентичними, визначальним є текст, викладений українською мовою ( а.с.26). Тобто на момент проведення моніторингу закупівлі інформація була розміщена в Електронній системі, про що відповідачу було повідомлено Замовником у зверненні, розміщеному в Електронній системі 27.11.2020 відповідно до порядку, передбаченого частиною 8 статті 8 Закону № 922.
Також, суд вважає безпідставним висновок відповідача про порушення позивачем ч.3 ст.10 Закону №922, що полягало в оприлюдненні оголошення про проведення публічних закупівель англійською мовою, оскільки вартість закупівлі не перевищувала 5150 тисяч євро. Так, відповідно до ч.3 ст.10 Закону №922 визначено, що оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов'язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:
для товарів і послуг - 133 тисячам євро;
для робіт - 5150 тисячам євро.
Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі.
Судом встановлено, що у даній процедурі предметом були саме послуги, про що вказано було в оголошенні про проведення закупівлі у розділі «Інформація про предмет закупівлі» у графі «Вид предмету закупівлі». Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 1 Закону № 922 послуги - будь- який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно- конструкторскі розробки, медичне та побутове обслуговування, най (оренда), а також фінансові та конструкторські послуги, поточний ремонт.
Станом на дату оголошення закупівлі, 26.06.2020 офіційний курс, установлений Національним банком України становив 29.9122 грн., а відтак закупівлі товарів і послуг, очікувана вартість яких перевищувала суму у розмірі 3 978 322,60 грн (133 000 евро х 29.9122 грн) повинні обов'язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою. Очікувана вартість закупівлі послуг ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0191513 Софіївка-Миколаївка-Хотінь-/Н-07/, км 5+000 - км 6+470, км 16+133 - км 19+133 становить 34 025 000,00 грн, що перевищує межі при яких оголошення про закупівлю публікується лише українською мовою. Враховуючи вищевикладене, визначення замовником закупівлі послуг, а не робіт та публікація оголошення про проведення закупівлі додатково англійською мовою здійснено з дотриманням вимог Закону № 922.
Також, суд не вбачає порушень ч.1 ст.24 Закону №922 у діях позивача при розгляді вимоги ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС» від 25.08.2020.
Відповідно до ч.1 ст.24 Закону №922 Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз'ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз'ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз'яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. Відповідно до інформації, що міститься в оголошенні про проведення закупівлі № UА-2020-06-26-007290-а (наявна у скріншоті з електронного системи закупівель «Рго20гго» з відображенням інформації оголошення про закупівлю № UІА-2020-06-26-007290-а) кінцевим терміном звернення за роз'ясненнями є 24 липня 2020 року.
Судом встановлено, що 25.08.2020 о 17 годині 28 хвилин учасником торгів ТОВ "ХОЗХІМСЕРВІС" через Електронну систему подано вимогу про усунення порушення № UA-2020-06-26-007290-a.al за результатами розгляду його тендерної пропозиції, тобто поза межами встановленого строку.
Водночас, за результатами розгляду поданої учасником вимоги, з дотримання строків, передбачених Законом № 922, Замовником сформовано відповідь (протокол засідання тендерного комітету від 27.08.2020 №27.08 ( а.с.28-30).
Завантажити даний протокол у розділі «Вимоги/скарги», тобто у тому ж розділі, у якому опубліковано вимогу про усунення порушення № UA-2020-06- 26-007290-a.al, технічної можливості у Замовника не було, так як активне поле чи діалогове віконце, куди можна було б, розмістити відповідь, було відсутнє. Тендерним комітетом прийнято рішення подати на оприлюднення протокол з відповіддю учаснику ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС» в єдиному можливому (активному) на момент публікації місці - «Оцінка документів кандидатів», яке в Електронній системі відобразилось у розділі «Протокол розкриття» в колонці «Рішення» учасника ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» папка з документами «Рішення скасовано».
Враховуючи, що законодавством у сфері закупівель не вимагається публікація у конкретно визначеному місці чи шляхом заповнення обов'язкових полів відповідних форм, а лише міститься вимога (частина 3 статті 31 Закону № 922) надання відповіді на вимогу через електронну систему закупівель, то дії ДП «Дороги Сумщини» як Замовника, є правомірними.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що оскаржуваний висновок Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області не відповідає критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, є протиправним, а позовні вимоги в частині його скасування - є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу належить відшкодувати судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 2102,00 грн. (а.с.13).
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Державного підприємства "Дороги Сумщини" ( код ЄДРПОУ 42524164, вул.Троїцька,9 м.Суми, 40022) до Північно-східного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області ( код ЄДРПОУ 40478572, майдан Свободи,5, держпром, 4 під"їзд, 1- поверх, м.Харків, 61022) про визнання протиправним та скасування висновку - задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати висновок Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області від 26.11.2020 про результати моніторингу закупівлі № UA-2020-06-26-007290-а, проведеної Державним підприємством "Дороги Сумщини".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Північно-східного офісу Держаудитслужби на користь Державного підприємства "Дороги Сумщини" 2102,00 грн. в рахунок відшкодування судового збору.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складене 29 березня 2021 року.
Суддя Л.М. Опімах