Рішення від 15.04.2021 по справі 420/13892/20

Справа № 420/13892/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, визначеного ч. 5 ст. 262 КАС України, адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторону відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторону відповідача - ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови від 18.09.2020 року ВП №57844712 про накладення штрафу в розмірі 10 200,00 грн. та від 18.09.2020 року ВП №57842171 про накладення штрафу в розмірі 10 200,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зазначило, що ним на виконання рішення Приморського районного суду м.Одеси від 30 липня 2018 року по справі №522/8099/18, 27.03.2018 року було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року. Внаслідок проведеного перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2018 року становить 3104,36 грн. В результаті зробленого перерахунку за період з 01.01.2016 року по 31.03.2018 року виникла доплата у розмірі в сумі 39225,30 грн.

Доплата в загальній сумі 21247,01 грн. була зарахована на картковий рахунок ОСОБА_1 , щомісячно окремою сумою у відповідному розмірі.

Залишок доплати пенсії в сумі 17978,29 грн. підлягав виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду та відповідно до Порядку ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженого правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 року №20-1.

При цьому зазначену суму у розмірі 17978,29 грн. в подальшому було зараховано на поточний рахунок ОСОБА_1 24.07.2020 року та виплачено їй у повному обсязі.

За таких обставин пенсійний орган зазначає, що ним було виконано рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по справі №522/8099/18, а тому оскаржувані постанови виконавчого органу є незаконними, необґрунтованими, а отже такими, що підлягає скасуванню.

01.03.2021 року ухвалою Одеського окружного адміністративного суду у справі було відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін в порядку ст.262 ч.5 КАС України за наявними у справі матеріалами з урахуванням особливостей розгляду справи, визначених ст. 287 КАС України. Відповідачу запропоновано в 5-денний строк з дня отримання ухвали суду про відкриття провадження у справі надати відзив на адміністративний позов.

Ухвалою суду від 02.03.2021 року провадження у справі було зупинено на підставі п.6 ч.2 ст. 236 КАС України та поновлено 07.04.2021 року.

26.03.2021 року від Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) до суду надійшли матеріали виконавчих проваджень №57844712 та №57842171 (а.с. 110-178) та відзив на адміністративний позов (а.с. 103-106). Як вбачається з відзиву на позовну заяву, відповідач позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області не визнає та зазначає, що рішенням Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по справі №522/8099/18 27.03.2018 року позивачем повторно не виконано в повному обсязі, а тому накладення на нього штрафу є правомірним.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторону відповідача - ОСОБА_1 ухвалу про відкриття провадження та адміністративний позов з додатками отримала 22.03.2021 року (а.с. 102), водночас жодних пояснень по суті спірних правовідносин до суду не надала.

Порядок розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження визначений ст.ст. 258, 262 КАС України.

Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі (частина 4 ст. 287 КАС України).

Судом у справі встановлено наступне.

Рішенням Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року у справі №522/8099/18 було задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (а.с. 141-143).

Зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

Зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області виплатити ОСОБА_1 борг за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік.

Також судом встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати через один місяць після набрання рішенням суду законної сили звіт про виконання рішення суду.

Рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2019 року у справі №522/8099/18 набрало законної сили 16 листопада 2018 року.

04.12.2018 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №57844712 з виконання виконавчого листа №522/8099/18, виданого 28 листопада 2018 року Приморським районним судом міста Одеси щодо зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру (а.с. 144-145).

У зазначеній постанові було вказано про необхідність боржнику виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.

19.12.2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надіслало до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області лист №21391/03 (а.с. 146), в якому повідомило відповідача, що на виконання рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року, ним 27.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області довідки №2289 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій за нормами, чинними на січень 2016 року, було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2018 року становить 3104,36 грн.; доплата за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 в сумі 4778,58 грн. зарахована на її картковий рахунок 04.04.2018 року.

Також судом встановлено, що 04.12.2018 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №57842171 з виконання виконавчого листа №522/8099/18, виданого 28 листопада 2018 року Приморським районним судом міста Одеси, щодо зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області виплатити ОСОБА_1 борг за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 рік (а.с. 111).

У зазначеній постанові було вказано про необхідність боржнику виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.

Листом від 19.12.2018 року №21390/03 Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, що доплата пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 в сумі 39225,30 грн. буде виплачена згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №649 та Порядком ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 року №20-1 (а.с. 114).

16.01.2019 року до відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області від ОСОБА_1 надійшла заява від 15.01.2019 року про те, що рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року пенсійним органом залишається не виконаним (а.с. 122).

08.02.2019 року на адресу відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області надійшов ще один лист стягувача, у якому повідомлено, що при перерахунку пенсії з 01.01.2016 року боржником враховано тільки посадовий оклад, оклад за званням та надбавку за вислугу років, інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством, враховані не були. Так, зокрема, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області не враховано при здійсненні перерахунку пенсії надбавку за виконання особливо важливих завдань - 50% та премію - 47,73%, внаслідок чого сума перехованої пенсії склала 3104,36 грн., а повинна складати 6740,00 грн. (а.с. 147-148).

З огляду на вищезазначене, 22.02.2019 року державним виконавцем на адресу Головного управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області було направлено вимогу №09.1-871/В-3 про негайне надання до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області деталізованого перерахунку пенсії, зробленого на виконання рішення суду (а.с. 148).

На вимогу державного виконавця №09.1-871/В-3 від 22 лютого 2019 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 10.03.2019 року було повідомлено, що 27.03.2018 року ОСОБА_1 з 01.01.2016 року було проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області довідки №2289 від 16 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій за нормами, чинними на січень 2016 року, яке становить 5969,93 грн. з урахуванням посадового окладу в розмірі 2500,00 грн., окладу за спеціальним званням - 2000,00 грн., надбавки за вислугу років 30% - 1350,00 грн. та премії 2,05% - 119,93 грн. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2018 року становить 3104,36 грн.

Сума обчисленої підвищеної пенсії за зазначений період, яка становить 39225,30 грн., виплачується у визначеному Постановою №103 порядку з 01.01.2019 року у розмірі 817,19 грн., а з 01.01.2020 року виплачуватиметься у розмірі 1634,39 грн. Доплата за січень 2019 року в сумі 817,19 грн. зарахована на поточний рахунок 04.01.2019 року, за лютий - 05.02.2019 року, за березень - 05.03.2019 року (а.с. 149).

Разом з тим, 15 серпня 2019 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Одеській області були винесені постанови ВП №57844712 та ВП №57842171, відповідно до яких за невиконання рішення суду у повному обсязі на позивача було накладено штраф у розмірі 5 100,00 грн. відповідно до кожної з постанов (а.с. 115, 156).

Не погоджуючись із зазначеними постановами, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області звернулось до суду з адміністративним позовом в адміністративній справі №420/5240/19.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 року та постановою П'ятого апеляційного адміністративного від 12.12.2019 року у справі №420/5240/19 (а.с. 159-165; 166-171), у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов №57844712 від 15 серпня 2019 року про накладення штрафу у розмірі 5 100,00 грн. та №57842171 від 15 серпня 2019 року про накладення штрафу у розмірі 5 100, 00 грн. було відмовлено.

28.04.2020 року та 19.05.2020 року (а.с. 133, 171) Управлінням забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) було знову направленні позивачу вимоги про надання доказів виконання рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року у справі №522/8099/18.

28.05.2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області направило до відповідача листи №3945 та №3918 (а.с. 133, 172), у яких знову зазначило, що ним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" 27.03.2018 року було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.

Доплата за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 в сумі 39225,30 грн. виплачується в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Станом на 01.06.2020 року ОСОБА_1 виплачено 17 978,23 грн. залишок виплати становить 21 247,07 грн.

При цьому 18.09.2020 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Щегловою Є.В. були винесені постанови ВП №57844712 та ВП №57842171 про накладення на позивача штрафів в розмірі 10 200,00 грн. (відповідно до кожної з постанови) за повторне невиконання рішення суду.

Не погоджуючись із винесенням оскаржуваних постанов від 18.09.2020 року, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом у справі №420/13892/20.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Дослідивши адміністративний позов, відзив Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч.ч.1-2 ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч. 2 та ч. 4 ст. 372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регламентовані Законом України №1404- VIII від 02.06.2016 року «Про виконавче провадження» (далі Закон №1404- VIII).

Статтею 1 Закону №1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій, визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно зі ст.5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Згідно частин 1, 2 статті 15 Закону №1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.

Статтею 18 Закону №1404-VIII встановлені обов'язки і права виконавців. Виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України №1404-VIII за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).

Згідно положень ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження", у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1 - 4 частини дев'ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Згідно зі ст. 63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 75).

Аналіз наведених правових норм показав, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження, складає сукупність дій, спрямованих на виконання рішень судів у строки, визначені Законом. При цьому, з'ясування обставин, що свідчать про не виконання без поважних причин судового рішення, ініціює державного виконавця вжити заходів впливу на боржника, у томі числі шляхом накладення штрафу.

На думку суду, виключенням щодо не виконання рішення суду є наявність поважних причин, що об'єктивно перешкоджають боржнику вчинити дії з його виконання у спосіб, визначений судом, а отже доведеність цих обставин покладається на особу, яка має вчинити відповідні дії на виконання судового акту.

Згідно положень ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 року та постановою П'ятого апеляційного адміністративного від 12.12.2019 року у справі №420/5240/19 було відмовлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області у задоволенні позовних вимог щодо скасування постанов від 15.09.2019 року №57844712 та №57842171 про накладення на позивача штрафів у розмірі 5100,00 грн.

При цьому зазначеними судовими рішеннями встановлено, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 , який був проведений пенсійним органом 27 березня 2018 року не свідчить про виконання ним рішенням Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року в адміністративній справі №522/8099/18.

Судами, зокрема, зазначено, що проведений пенсійним органом 27 березня 2018 року перерахунок пенсії був предметом розгляду Приморським районним судом міста Одеси від 30 липня 2018 року в адміністративній справі №522/8099/18 та судом у цій справі було зроблено висновок, що такий перерахунок не відповідає Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268».

З огляду на зазначене Приморським районним судом міста Одеси від 30 липня 2018 року в адміністративній справі №522/8099/18 було зобов'язано пенсійний фонд провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до чинного законодавства починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру. Крім того, Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області було зобов'язано виплатити ОСОБА_1 борг за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 рік.

Водночас судом встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області не було здійснено нового перерахунку пенсії на виконання рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по адміністративній справі №522/8099/18.

Впродовж всього часу Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області продовжує посилатись виключно на перерахунок пенсії, який ним був зроблений ще 27 березня 2018 року.

На підставі вищевикладеного, судом у справі №420/13892/20 вбачається, що позивачем повторно не виконано у встановлений державним виконавцем строк рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по адміністративній справі №522/8099/18 та не здійснено належного перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.

За таких умов суд доходить висновку, що повторне накладення на позивача штрафу постановою від 18.09.2020 року №57844712 є цілком правомірним та обґрунтованим заходом примусового виконання судового рішення.

Щодо виплатити ОСОБА_1 боргу за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 рік, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Зі змісту рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по адміністративній справі №522/8099/18 вбачається, що борг за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року повинен був бути виплачений пенсійним органом з урахуванням вже проведеного перерахунку пенсії, що включає в себе додаткові види грошового забезпечення.

Водночас, враховуючи те, що позивачем перерахунку пенсії на виконання рішення Приморського районного суду міста Одеси від 30 липня 2018 року по адміністративній справі №522/8099/18 з 01.01.2016 року здійснено не було, а отже і сума боргу яка утворилась за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 рік, належним чином не перерахована пенсійним органом та не виплачена ОСОБА_1 у повному обсязі.

З огляду на зазначене суд доходить висновку, що відповідачем було також правомірно винесено і постанову про накладення штрафу ВП №57842171 від 18.09.2020 в розмірі 10200,00 грн.

Виходячи з необхідності відмови судом у задоволенні позовних вимог позивача, у суду відсутні підстави, передбачені ст. 139 КАС України, для розподілу судових витрат у цій справі.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 12, 72-77, 139, 241-246, 255, 257, 258, 262, 287, 293, 295, 370 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

У задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65017, м.Одеса, вул. Канатна, 83) до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області (65091, м.Одеса, вул. Розумовського, 37), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторону відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про визнання протиправними та скасування постанов - відмовити.

Розподіл судових витрат не проводити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 272 КАС України.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 287 ч.6, 293, 295 та пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України протягом десяти днів з дня складення судового рішення.

Суддя О.В. Білостоцький

.