Справа № 420/2397/21
15 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за результатом якого позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951050197648 про відмову в перерахунку пенсії, реєстраційний номер 1757/03-18 від 01.02.2021, а саме про відмову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н.п.п. НОМЕР_1 , у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991 (зі змінами та доповненнями, які діяли на час призначення пенсії);
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати з 13.12.2019 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н.п.п. НОМЕР_1 , пенсію за вислугу років відповідно до частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ на підставі довідки Одеської обласної прокуратури № 40 від 06.01.2021. Перерахунок провести в розмірі 81 (вісімдесят один) відсоток від суми заробітної плати у розмірі 43157,34 грн., зазначеної у довідці Одеської обласної прокуратури № 40 від 06.01.2021, без обмеження максимального (граничного) розміру пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумами пенсії;
стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н.п.п. НОМЕР_1 , витрати на оплату судового збору.
В обґрунтування позовних вимог, зокрема зазначено, що з 11.04.1991 року по 28.02.2004 року позивач працював в органах прокуратури Одеської області, та згідно наказу №36 від 01.03.2004 року був звільнений з посади Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області на підставі ст. 38 КЗпП України у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ в редакції Закону № 2663-ІІІ від 12.07.2001 року (що була чинною на час призначення пенсії) - прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. 26.01.2021 позивач звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеської області із заявою про проведення перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до чинного законодавства України, до якої долучив довідку Одеської обласної прокуратури від 06.01.2021 № 40, згідно якої встановлено збільшений розмір заробітної плати прокурора міжрайонної прокуратури у сумі 43157,34 гривень, паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру. Згідно рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951050197648, реєстраційний номер 1757/03-18 від 01.02.2021, копію якого я отримав 11.02.2021, мені відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії з тих підстав, що «Право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненням, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. Постановою Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 № 1155 (далі-постанова № 1155), яка набрала чинності з 01.10.2020, затверджено схему посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур. При цьому, пунктом 7 постанови № 1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно Із Законом України «Про прокуратуру». Враховуючи вищезазначене, права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», згідно з довідкою про заробітну плату від 06.01.2021 №40 (розмір заробітної плати визначено на 06.09.2017 згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2017 № 657») Ви не маєте, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13 грудня 2019 року, які є підставою для перерахунків пенсії за вислугу років». Позивач вважає рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951050197648 протиправними та звернувся до суду.
Ухвалою суду від 23.02.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст. 262 КАС України).
29.03.2021 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який, відповідач зазначає, що позивач звернувся до Головного управління з заявою №1995/8 від 29.01.2021 та довідкою про заробітну плату №40 від 06.01.2021 виданою Одеською обласною Прокуратурою. Рішенням Головного управління за №951050197648 (за вих. №1757/03-18 від 01.02.2021) позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, з огляду на наступне. Згідно з наказом Генерального прокурора від 08.09.2020 №414 «Про день початку роботи обласних прокуратур» 11.09.2020 визначено днем початку роботи обласних прокуратур, з зазначеної дати здійснюється оплата прокурорів обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур) відповідно до ст. 81 Закону №1697. Враховуючи вищезазначене для перерахунку пенсії з 01.10.2020 позивачу необхідно звернутися до відділу обслуговування громадян №14 (сервісного центру) за адресою вул. Рішельєвська, буд. 60 та надати довідку про про заробітну плату станом на 11.09.2020 або надіслати поштою (заповнений бланк заяви та оригінал довідки). Щодо самого права на перерахунок, відповідно до ч. 13 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-УІІ (з наступними змінами), пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Згідно з ч. 20 цієї статті (в редакції Закону від 28.12.2014 №76-УІІІ), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Однак Кабінетом Міністрів України порядок та умови проведення перерахунку раніше призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено..
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
З 11.04.1991 року по 28.02.2004 року ОСОБА_1 працював в органах прокуратури Одеської області, та згідно наказу №36 від 01.03.2004 року був звільнений з посади Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області на підставі ст. 38 КЗпП України у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
З 09.03.2004 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси та мені була призначена пенсія за вислугу років згідно ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» із розрахунку 81 відсоток від заробітку, без будь-яких яких обмежень її максимального розміру. На час призначення пенсії мій загальний стаж роботи становив 42 роки 03 місяців 06 днів із них в Збройних Силах - 26 років 01 місяць 3 дні, на посадах офіцерського складу Збройних Сил - 22 роки 10 місяців 24 дні, стаж строкової військової служби складає 3 роки 02 місяців 09 днів (з 17.11.1964 по 26.01.1968), прокурорський стаж складає 12 р. 10 міс. 18 днів (з 11.04.1991 по 29.02.2004). Таким чином, згідно ч. 5 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 12.07.2001, мій стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугою років складає 16 років 00 міс. 27 дня. Згідно ч. 4 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 12.07.2001 «Працівникам, які не мають вислуги 20 років, якщо стаж служби в органах прокуратури складає не менше 10 років, після досягнення чоловіками 55 років при загальному стажі роботи 25 років і більше, а жінками 50 років при загальному стажі роботи 20 років і більше, пенсія призначається у розмірі, пропорційному кількості повних років роботи на прокурорських посадах з розрахунку 80 відсотків місячного заробітку за 20 років вислуги. За кожний рік загального стажу понад 25 років для чоловіків і 20 років для жінок пенсія збільшується на один відсоток місячного заробітку, з якого вона обчислюється.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління з заявою №1995/8 від 29.01.2021 та довідкою про заробітну плату №40 від 06.01.2021 виданою Одеською обласною Прокуратурою.
Рішенням Головного управління за №951050197648 (за вих. №1757/03-18 від 01.02.2021) позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії.
Позивач вважає вказану відмову протиправною та звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» N 1789-XII від 05.11.1991 року (в редакції чинній станом на час призначення пенсії позивачу), Прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Приписами ч.17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» N 1789-XII від 05.11.1991 року (в редакції чинній станом на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому, пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
15.07.2015 року набув чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII (далі - Закон №1697-VII) на підставі якого частина вісімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ втратила чинність.
Порядок пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури урегульовано статтею 86 Закону №1697-VII, відповідно до частини двадцятої якої (у редакції Закону України від 28.12.2014 року №76-VIII), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Проте, рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 положення частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
У пункті 2 резолютивної частини Рішення №7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, відповідні положення втратили чинність 13 грудня 2019 року.
Приписами ч.1 ст.97 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.
Конституційний Суд України у пункті 3 резолютивної частини Рішення №7-р(ІІ)/2019 установив такий порядок його виконання:
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (з 13 грудня 2019 року);
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Таким чином, суд робить висновок, що з 13.12.2019 року, тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України Рішення №7-р(ІІ)/2019, у Законі України «Про прокуратуру» №1697-VII відсутня вимога про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.
При цьому, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 року є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників.
З огляду на наведені положення законодавства, реалізація позивачем наявного у нього права на перерахунок раніше призначеної йому пенсії за вислугою років має бути здійснена відповідачем за дотримання таких вимог, як звернення до управління пенсійного фонду з відповідною заявою встановленого зразка та подання документів, підтверджуючими розмір заробітної плати за відповідною посадою.
Надана позивачем довідка Одеської обласної прокуратури № 40 від 06.01.2021 року складена уповноваженим органом, містить обов'язкові реквізити: дату та вихідний номер, підписана уповноваженими посадовими особами.
Таким чином, суд робить висновок, що надання позивачем до ГУ ПФУ в Одеській області заяви про перерахунок пенсії разом з довідкою № 40 від 06.01.2021 року є підставою для перерахунку пенсії позивача.
Суд вважає помилковими посилання відповідача в оскаржуваному рішенні № 951050197648 на те, що підставою для перерахунку пенсії є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019 року, оскільки чинна з 13.12.2019 норма частини 20 статті 86 Закону №1697-VII визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам. Грошове забезпечення працівників прокуратури істотно збільшилося ще в жовтні 2017 року.
Протягом усього періоду дії норми статті 86 Закону №1697-VІІ, яка визначала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати з огляду на бездіяльність Кабінету Міністрів України.
Верховний Суд в постанові від 24.04.2019 (справа №826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом №1697-VІІ покладено саме на уряд.
Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.
Реалізація такого права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019.
Доводи відповідача з приводу того, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, обов'язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019 року, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів.
Крім того, слід звернути увагу, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення уряду є рішенням про «підвищення заробітної плати прокурорським працівникам».
Вказані висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду, що наведені у рішення від 14.09.2020 року у справі № 560/2120/20.
Враховуючи викладене, суд робить висновок про наявність підстав для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки № 40 від 06.01.2021 року з 13.12.2019 року, тобто з дня, коли позивач набув право на такий перерахунок.
Таким чином, суд робить висновок щодо наявності підстав визнання протиправним та скасування скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951050197648 про відмову в перерахунку пенсії, реєстраційний номер 1757/03-18 від 01.02.2021, а саме про відмову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н.п.п. НОМЕР_1 , у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991 (зі змінами та доповненнями, які діяли на час призначення пенсії).
Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з 81% відповідних сум заробітку та без обмеження максимального розміру, суд зазначає наступне.
В оскаржуваному рішенні відповідача про відмову у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 не йшлося про відсотковий розмір пенсії за вислугу років та про обмеження пенсії позивача максимальним розміром. Предметом спору є право позивача на перерахунок пенсії, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657.
Відповідно питання щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і питання обмеження пенсії максимальним розміром є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
Суд зауважує, що відповідач у відповідь на заяву позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відтак, спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.
Також, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку, призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.
Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.
Також безпідставною є вимога позивача про перерахунок розміру пенсії на підставі частини вісімнадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії та визначала умовою перерахунку пенсії за вислугу років працівника прокуратури збільшення заробітної плати за посадою, з якої ця особа звільнялася на пенсію), оскільки зазначена норма ще з 01.01.2015 є нечинною.
У даному випадку, під час перерахунку до застосування належить стаття 86 Закону №1697-VII.
Вказані висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду, що наведені у рішення від 14.09.2020 року у справі № 560/2120/20.
Щодо посилання представника відповідача у відзиві на адміністративний позов на факт проведення перерахунку пенсії позивача з 11.09.2020 року, суд зазначає, що вказана обставина не має значення для вирішення даного спору, оскільки стосується іншого періоду перерахунку на підставі іншої довідки.
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому, суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Так як, суд частково задовольнив похідну вимогу, наявні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача всієї суми сплаченого судового збору, тобто 908 грн.
Відповідно до ч.1,2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд робить висновок, що адміністративний позов ОСОБА_1 належить до часткового задоволення.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951050197648 про відмову в перерахунку пенсії, реєстраційний номер 1757/03-18 від 01.02.2021, а саме про відмову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н.п.п. НОМЕР_1 , у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991 (зі змінами та доповненнями, які діяли на час призначення пенсії);
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахувати з 13.12.2019 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), пенсію за вислугу років відповідно до частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ на підставі довідки Одеської обласної прокуратури № 40 від 06.01.2021р. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумами пенсії;
В решті позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул.Канатна,буд.83, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на загальну суму 908 грн.
Рішення суду може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя К.С. Єфіменко