Ухвала від 12.04.2021 по справі 420/3054/20

Справа № 420/3054/20

УХВАЛА

12 квітня 2021 року м. Одеса

Одеськийокружнийадміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання - Закуріної А.М.,

від позивача -не з'явився

від відповідачів - не з'явився

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенніОдеського окружного адміністративного суду клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14), Другого Київського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (код ЄДРПОУ 41407330, місцезнаходження: 65065, м. Одеса, вул. Генерала Петрова,1), Головного правління Державної казначейської служби України в Одеській області (код ЄДРПОУ 37607526, місцезнаходження: 65023. М. Одеса, вул. Садова.1-а), Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (65014, м.Одеса, вул.. Успенська, 4) про визнання протиправними та скасування постанов №168760 від 25 листопада 2019 року; №169574 від 16 грудня 2019 року та №169574 від 16 грудня 2019 року,зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа, підготовче засідання призначено на 12 квітня 2021 року.

Учасники на підготовче засідання не з'явились.

Відповідно до протоколу №11 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20 березня 2021 року відповідно до п.3-4 Постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення та території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-Cov-2» встановлено з 00 год. 00 хв. 23 березня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-Cov-2 на території міста Києва та Одеської області та застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного рівня» епідемічної небезпеки.

У зв'язку з цим, з 24 березня 2021 року в Одеському окружному адміністративному суді на період запровадження в Одеській області «Червоного рівня» епідемічної небезпеки діють особливості роботи та обмежено допуск осіб до будівлі суду.

До суду 12 квітня 2021 року (вхід. №ЕП/9826/21) від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до закінчення карантинних обмеженнь

Дослідивши матеріали справи, у зв'язку з оголошенням карантину в Україні, що перешкоджає учасникам справи бути присутніми під час розгляду справи, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягає задоволенню та провадження у справі має бути зупинено поліпшення протиепідемічної ситуації в м. Одесі, з таких підстав.

Так, відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням протоколу №11 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20 березня 2021 року відповідно до п.3-4 Постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення та території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-Cov-2» встановлено з 00 год. 00 хв 23 березня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-Cov-2 на території міста Києва та Одеської області та застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного рівня» епідемічної небезпеки.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.

Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 32 цього Закону, обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. Обмеженням підлягають ті види господарської та іншої діяльності, що можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб.

Види і тривалість обмежувальних протиепідемічних заходів встановлюються залежно від особливостей перебігу інфекційної хвороби, стану епідемічної ситуації та обставин, що на неї впливають.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», основними принципами профілактики інфекційних хвороб є, зокрема: визнання захисту населення від інфекційних хвороб одним із пріоритетних напрямів діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності; комплексність проведення профілактичних, протиепідемічних, соціальних і освітніх заходів, обов'язковість їх фінансування.

Статтею 236 КАС України передбачений вичерпаний перелік підстав, за яких суд зобов'язаний зупинити провадження у справі (ч. 1 вказаної статті), та за яких підстав має право зупинити провадження у справі (ч. 2 вказаної статті).

Однак, статтею 236 КАС України не передбачено підстав для зупинення провадження у справі через оголошення карантину.

В той же час, з метою вжиття необхідних обмежувальних протиепідемічних заходів, суд вважає необхідним, виходячи із конституційних принципів і загальних засад права, застосувати аналогію права, адже, згідно зі ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю, а також застосувати аналогію закону - п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, та зупинити провадження у справі до поліпшення протиепідемічної ситуації, оскільки суд доходить висновку, що об'єктивно неможливо розглянути цю справу без заслуховування сторін.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Аналогія закону і аналогія права є способами подолання прогалин у праві.

Прогалина у праві має місце, коли певні суспільні відносини, які належать до сфери правового регулювання, або не врегульовані взагалі, або врегульовані неповно. Аналогія закону - це поширення судом на відносини, не врегульовані правом конкретних правових норм, що регулюють подібні відносини.

Враховуючи вищевикладене, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, задля захисту життя та здоров'я учасників справи, суд доходить висновку щодо задоволення клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі до поліпшення протиепідемічної ситуації в м. Одесі.

Керуючись ст. ст. 236, 241, 243, 256, 295,297 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, - задовольнити.

Зупинити провадження у адміністративній справі №420/3054/20 за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14), Другого Київського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (код ЄДРПОУ 41407330, місцезнаходження: 65065, м. Одеса, вул. Генерала Петрова,1), Головного правління Державної казначейської служби України в Одеській області (код ЄДРПОУ 37607526, місцезнаходження: 65023. М. Одеса, вул. Садова.1-а), Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (65014, м.Одеса, вул. Успенська, 4) про визнання протиправними та скасування постанов №168760 від 25 листопада 2019 року; №169574 від 16 грудня 2019 року та №169574 від 16 грудня 2019 року,зобов'язання вчинити певні дії,- до поліпшення протиепідемічної ситуації в м. Одесі.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.ст. 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцеві положення КАС України.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано « 15» квітня 2021 року.

Суддя Л.Р.Юхтенко