справа №380/5508/21
про залишення позовної заяви без руху
14 квітня 2021 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Галицького відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) (79019, м. Львів, пр. Чорновола, б. 39) про скасування постанови,-
Встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Галицького відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції України, у якій просить суд:
- скасувати постанову старшого державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) Грабової Т.М. від 18.03.2021 про стягнення виконавчого збору у сумі 35558, 87 грн. з ОСОБА_1 у виконавчому провадженні № 64851704;
- зупинити постанову старшого державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) Грабової Т.М. від 18.03.2021 про стягнення виконавчого збору у сумі 35558, 87 грн. з ОСОБА_1 до набрання сили судовим рішенням за результатами розгляду позову.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу.
Як слідує із позовної заяви позивач самостійно скерував відповідачу позовну заяву з додатками.
Однак, частиною 1 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Отже, зважаючи на вищенаведене, позивачу необхідно надати позовну заяву та копії доданих до неї документів для відповідача для суду.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Втім, як вбачається з матеріалів позову, позивачем, у порушення вимог ст. 160 КАС України, в позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код відповідача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та відповідача, відомих номерів засобів зв'язку з позивачем та відповідачем.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду позовної заяви фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору позовних вимог майнового характеру становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2021 року становить 2270, 00 грн.
Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить сплатити 908, 00 грн судового збору за платіжними реквізитами: рахунок: UA128999980313101206084013951, отримувач: ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101, код класифікації доходів бюджету: 22030101, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код отримувача (ЄДРПОУ): 38008294, найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), відомча ознака: « 84» Окружні адміністративні суди. Зазначена інформація висвітлена на офіційному сайті Львівського окружного адміністративного суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір».
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається із змісту позовних вимог позивач стверджує, що спірну постанову він отримав 31.03.2021, однак у матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують вказані обставини.
Відтак, позивачу необхідно подати докази на підтвердження факту отримання ним спірної постанови.
Окрім того, відповідно до ст. 245 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи.
Відповідно до частини 2 вказаної статті КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю;
7) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
8) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
9) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;
10) інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів;
11) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України або про продовження строку такого затримання;
12) затримання іноземця або особи без громадянства до вирішення питання про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні;
13) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
14) звільнення іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації;
15) зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.
Однак, як слідує із змісту позовних вимог позивач просить суд зупинити постанову старшого державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) Грабової Т.М. від 18.03.2021 про стягнення виконавчого збору у сумі 35558, 87 грн. з ОСОБА_1 до набрання сили судовим рішенням за результатами розгляду позову, що не узгоджується із наданими суду повноваженнями.
Суддя зазначає, що вимога позивача зупинити спірну постанову стосується порядку забезпечення позову.
Порядок, підстави та умови вжиття заходів забезпечення позову, порядок розгляду відповідних заяв (клопотань), скасування вжитих заходів забезпечення позову чи їх заміна регламентовано ст.ст. 150-158 КАС України.
Статтею 152 КАС України передбачено зміст і форма заяви про забезпечення позову.
Таким чином для розгляду питання про зупинення спірної постанови позивачу необхідно звернутися до суду з заявою за формою і змістом, у порядку ст. 152 КАС України.
За вказаних обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишити позовну заяву позивача без руху та надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу надати строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
4. Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Р.М. Брильовський