Категорія №6.19
Іменем України
21 травня 2010 року Справа № 2а-24611/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів,
29 липня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 31 986,96 грн.
Ухвалою суду від 03 вересня 2009 року було зупинено провадження у даній справи до набрання законної сили рішенням по справі № 2а-23261/09/1270 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Урядового органу державного управління - Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області про скасування постанови № 15-12/050-1 від 08.05.2009 року.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2010 року поновлено провадження у справі за адміністративним позовом Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили суд їх задовольнити, дали пояснення щодо суті позовних вимог.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення прокурора, представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до п. 15 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, завтердженого наказом Державного комітету України з енергозбереження № 64 від 04.08.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції україни 25.09.2000 року за № 653/4874, рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати.
Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області проводилася перевірка стану використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства - Краснолуцького департаменту ТОВ «Луганськвода», в результаті якої виявлено нераціональне використання електроенергії на суму 15993,48 грн., що підтверджується актом перевірки № 15-12/050 від 07.05.2009 року.
На підставі акту перевірки № 15-12/050 від 07.05.2009 року Територіальним управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області 08.05.2009 року було винесено постанову № 15-12/050-1 про застосування економічних санкцій до ТОВ «Луганськвода» у вигляді підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 31 986,96 грн.
Вищевказана постанова від 08.05.2009 року була оскаржена ТОВ «Луганськвода» до Луганського окружного адміністративного суду.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2009 року у справі № 2а-23261/09/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Урядового органу державного управління - Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області про скасування постанови № 15-12/050-1 від 08.05.2009 року позовні вимоги задоволено у повному обсязі, скасовано постанову Урядового органу державного управління - Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління по Луганській області № 15/12/050-1 від 08.05.2009 року про застосування економічних санкцій до ТОВ «Луганськвода».
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2009 року у справі № 2а-23261/09/1270 залишено без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки постанова Луганського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2009 року у справі № 2а-23261/09/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Урядового органу державного управління - Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області про скасування постанови № 15-12/050-1 від 08.05.2009 року, якою було скасовано постанову Урядового органу державного управління - Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління по Луганській області № 15/12/050-1 від 08.05.2009 року про застосування економічних санкцій до ТОВ «Луганськвода», набрала законної сили, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 31 986,96 грн. по постанові № 15/12/050-1 від 08.05.2009 року.
У зв'язку з тим, що відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про розподіл судових витрат не вирішується.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 72, 87, 89, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Відмовити у задоволенні позовних вимог Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 26 травня 2010 року.
Суддя
Ушаков Т.С.