Рішення від 15.04.2021 по справі 360/1652/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

15 квітня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1652/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

31 березня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) ВП № 61020770 від 22 березня 2021 року про накладення штрафу в сумі 10200 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 21.01.2020 державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) відкрито виконавче провадження № 61020770 з примусового виконання виконавчого листа № 360/3677/19 виданого 03.12.2019 Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року.

Листами від 27.02.2020 № 1200-010301-8/3891 та від 07.09.2020 № 1200-010301-6/18405 (копії листів додаються) позивач повідомив відповідача про те, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 по справі № 360/3677/19, Головним управління Пенсійного фонду України в Луганській області відновлено нарахування пенсії з 01.05.2018 року. В частині негайного виконання рішення суду в межах виплати пенсії за один місяць Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області здійснено виплату за листопад 2019 р. у сумі 3534,83 грн., що підтверджується перерахунком пенсії за пенсійною справою № ФЕ47742 від 17.10.2019. Нарахована на виконання рішення суду сума пенсії за період з 15.10.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.10.2019 склала - 1938,46 грн., яка обліковується в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та буде виплачена на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (у редакції, чинній до 30 серпня 2019 року) та положення абзацу двадцятого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (у редакції, чинній з 30 серпня 2019 року), суми пенсій, які не виплачено за період до місяця їх відновлення, обліковуються в органі, що здійснює пенсійні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. На теперішній час такий порядок відсутній. Підстави для невиконання приписів постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 у позивача відсутні, оскільки ця постанова є чинною та не скасована.

Виплату пенсії стягувачу відновлено з 01.11.2019.

Пенсійні кошти, нараховані на виконання рішення суду за період з 01.05.2018 по 14.10.2019 в розмірі 57 734,72 грн. (підтверджується розрахунком на виконання Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 по справі № 360/3677/19 за пенсійною справою №ФЕ 47742) внесені до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою КМУ № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» (у редакції на час набрання рішенням суду законної сили та під час виконання рішення суду).

Таким чином, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 у справі № 360/3677/19 в частині відновлення нарахування пенсії ОСОБА_1 з 01 травня 2018 року та виплати пенсії з 01.11.2019, виконано в повному обсязі. Враховуючи ті обставини, що виконання виконавчого листа № 360/3677/19 залежить не тільки від боржника, а й від надходження відповідних коштів до органів Пенсійного фонду України з Державного бюджету України, позивач вважає, що у відповідача відсутні правові підстави для винесення постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 10200 грн.

Зважаючи на вищевикладене, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вважає, що постанова державного виконавця про накладення штрафу від 22.03.2021 ВП № 61020770 не відповідає критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно, є протиправною та підлягає скасуванню.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 01.04.2021 позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) залишено без руху. Встановлено позивачу строк для усунення недоліків заяви протягом семи календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду документу про сплату судового збору у сумі 2270 грн.

12.04.2021 від позивача надійшли докази сплати судового збору.

Ухвалою суду від 13.04.2021 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу. Вирішено справу розглянути у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін, із врахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, встановлених статтею 287 КАС України. Призначено відкрите судове засідання у справі на 15 квітня 2021 року.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, просив розглянути справу без його участі (а.с. 3 зв.).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, просив розглянути справу без його участі (а.с. 33), надав відзив на адміністративний позов від 15.04.2021 № 3320 (а. с. 30-33), у якому заперечував проти позовних вимог з таких підстав.

20.01.2020 на виконання до Відділу надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 03.12.2019 № 360/3677/19 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року.

21.01.2020 державним виконавцем, керуючись вимогами ст. ст. З, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 61020770. Копії постанови направлені боржнику для виконання, стягувану - для відома. У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів.

Листом від 27.02.2020 № 1200-010301-8/3891 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомляє наступне. На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 по справі № 360/3677/19, яким головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зобов'язане відновити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 , в частині негайного виконання рішення у межах виплати пенсії за один місяць управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, здійснено виплату пенсії за листопад 2019 року у сумі 3 534, 83 грн., яку було зараховано на її картковий рахунок відкритий в акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України» у листопаді 2019 року. Доплату по проведеному перерахунку за період з 15.10.2019 (дата набрання рішення суду законної сили) по 31.10.2019 у сумі 1 938, 46 грн. обліковано в Управлінні та буде виплачена на умовах окремого порядку Кабінету Міністрів України (пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»). Виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.05.2018 по 14.10.2019 у сумі 5 7 734, 72 грн. буде здійснюватись за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 (далі - постанова № 649). Згідно постанови № 649 інформація внесена до реєстру судових рішень за № 51422 (станом на 27.02.2020) та буде виплачена згідно порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду.

Таким чином, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 у справі № 360/3677/19 фактично виконано у повному обсязі.

З огляду на наведене, Головне управління просить винести постанову про закриття виконавчого провадження ВП № 61020770 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».

Таким чином, щодо фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів, надано не було.

Державним виконавцем, керуючись ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду. В листі від 07.09.2020 № 1200-010301-6/18405 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомило ті ж обставини, що в листі від 27.02.2020 № 1200-010301-8/3891.

Ураховуючи вищезазначене, 24.09.2020 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн., де також було зазначено про обов'язок боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів.

Щодо повного та фактичного виконання вищезазначеного рішення боржником не було надано інформації і станом на 22.03.2021.

Враховуючи вищезазначене, 22.03.2021 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у подвійному розмірі 10 200 грн., направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до органів досудового розслідування.

На підставі викладеного представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77,90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду у справі №360/3677/19 від 11 вересня 2019 року позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 пенсії з 01 травня 2018 року. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року.

Рішення суду від 11 вересня 2019 року у справі №360/3677/19 набрало законної сили 15 жовтня 2019 року.

03 грудня 2019 року по справі №360/3677/19 видано виконавчий лист (а.с. 35).

За заявою стягувача від 13 січня 2020 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) 21 січня 2019 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №61020770, якою боржнику встановлено строк для виконання рішення протягом 10 робочих днів (а.с. 34 зв.,36 зв.).

03 березня 2020 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області отримав від позивача лист від 27 лютого 2020 року №1200-010301-8/3891, в якому останній зазначив, що доплату по проведеному перерахунку за період з 15 жовтня 2019 року по 31 жовтня 2019 року у сумі 1938,46 грн обліковано в Управлінні та буде виплачена на умовах окремого порядку Кабінету Міністрів України (пункт І постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»). Виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01 травня 2018 року по 14 жовтня 2019 року у сумі 57734,72 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649. Згідно постанови № 649 інформація внесена до реєстру судових рішень за № 51422 (станом на 27 лютого 2020 року) та буде виплачена згідно порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду. На теперішній час інформації про прийняття рішення стосовно наявності підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунках, ОСОБА_1 від Пенсійного фонду України не надходило. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2019 року у справі № 360/3677/19 фактично виконано у повному обсязі (а.с.38).

01 вересня 2020 року за №10343 держаним виконавцем винесено вимогу у відповідності до ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої останній вимагав від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надати інформацію щодо повного та фактичного виконання вищевказаного рішення суду; інформацію щодо стану виконання рішення суду, а у разі не виконання надати обґрунтоване пояснення, чому вказане рішення суду не може бути виконано (а.с.40).

09 вересня 2020 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області отримав від позивача лист від 07 вересня 2020 року №1200-010301-6/18405, в якому останній зазначив, що бюджетні асигнування з Державного бюджету України Пенсійному фонду України не збільшувалися, отже виплата перерахованих пенсій продовжується з урахуванням бюджетних асигнувань, визначених на цю мету. Головне управління не має правових підстав для проведення виплат за рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2019 року по справі № 360/3677/19, оскільки вони не передбачені відповідними бюджетними законами. З 15 жовтня 2019 року пенсія стягувачу виплачується згідно рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2019 року у справі № 360/3677/19 (а.с.41-42).

Постановою відповідача від 24 вересня 2020 року ВП №61020770 про накладення штрафу, за невиконання рішення суду накладено на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області штраф у розмірі 5100,00 грн (а.с.43).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.11.2021 у справі № 360/3694/20 визнано протиправною та скасовано постанову Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 24 вересня 2020 року ВП №61020770 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області штрафу у розмірі 5 100, 00 грн. (а.с. 44-48).

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 23.12.2020 у справі № 360/3694/20 апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) задоволено. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2020 року у справі № 360/3694/20 скасовано. Прийняти нову постанову. У задоволені позовних вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу відмовлено у повному обсязі (а.с. 26-29).

Постановою начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 22.03.2021 накладено штраф на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області у сумі 10200 грн у зв'язку з невиконанням судового рішення (арк. спр. 10 зв.).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

За ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Відповідно до ст.ст. 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Частиною 4 ст. 372 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 9 частини другої статті 129 Конституції України визначено, що основними засадами судочинства є, зокрема, обов'язковість судового рішення.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України.

Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII).

Відповідно до статті 1 Закону №1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Згідно з частиною першою статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Пунктом 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII передбачено право виконавця під час здійснення виконавчого провадження накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Відповідно до частин першої-третьої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

Статтею 75 Закону №1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Судом встановлено, що у справі №360/3677/19 судовими рішенням, яке набрало законної сили, зокрема, зобов'язано управління відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року, в добровільному порядку боржником не виконано.

А тому, станом на дату винесення спірної постанови про накладення штрафу, відомості про повне виконання боржником рішення суду в добровільному порядку у державного виконавця були відсутні.

Враховуючи, що позивач, зазначаючи про виконання рішення суду, при цьому не надає жодних доказів його виконання, суд погоджується із висновком державного виконавця про доцільність накладення штрафу на позивача у розмірі 10200,00 грн. у ВП.

До таких самих висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 14 травня 2020 року по справі № 522/3268/17.

Суд не приймає доводи позивача як на вжиття заходів по виконанню рішення суду на те, що заборгованість з пенсії сформована та в електронному вигляді включена до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою з огляду на наступне.

Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 (далі - Порядок № 649).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 649 цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, коштами, передбаченими в державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.

Пунктами 4, 5 Порядку № 649 передбачено, що черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника.

Для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 649 виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету у спосіб перерахування коштів боржнику.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку про те, що виплата нарахованих (перерахованих) сум пенсій і за рішенням суду здійснюється, зокрема, коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Черговість виконання судових рішень визначається датою їх надходження.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що позивачем не надано суду доказів того, що рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/3677/19 включено до Реєстру судових рішень, що знаходяться на виконанні у казначействі за бюджетною програмою 3504040.

Таким чином, позивачем не вжито всіх заходів з метою виконання рішення суду у справі 360/3677/19.

Суд зазначає, що в матеріалах справи на зворотньому боці аркуші 6 знаходиться витяг не з Реєстру судових рішень, що знаходяться на виконанні у казначействі за бюджетною програмою 3504040, оскільки на сайті Державної казначейської служби України відсутня інформація про включення рішення суду у справі № 360/3677/19 до такого реєстру.

При цьому, наданий позивачем «витяг» підписано начальником управління пенсійного забезпечення військовослужбовців Водолазскін Р., а не посадовою особою Державної казначейської служби України.

Вказані обставини в їх сукупності свідчать про невиконання позивачем судового рішення, яке набрало законної сили, за відсутності поважних причин.

Крім того, постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 23.12.2020 у справі № 360/3694/20 апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) задоволено. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2020 року у справі № 360/3694/20 скасовано. Прийняти нову постанову. У задоволені позовних вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу відмовлено у повному обсязі (а.с. 26-29).

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що доводи відповідача про наявність правових підстав у державного виконавця для винесення постанови про накладення штрафу на боржника є обґрунтованими, тому постанова про накладення штрафу за невиконання рішення суду є правомірною та не підлягає скасуванню.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу № 61020770 від 22 березня 2021 року про накладення штрафу в сумі 10200 грн. відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя І.В. Тихонов