< Список >
Україна
27 квітня 2010 року Справа № 2а-1002/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Яковлєва О.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Прокурора Петрівського району Кіровоградської області в інтересах Долинської міжрайонної державної податкової інспекції до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості , -
Прокурор звернувся до суду в інтересах Долинської міжрайонної державної податкової інспекції з вимогами про стягнення з Петрівського комбінату комунальних підприємств на користь держави в особі Долинської МДПІ, боргу з орендної плати за землі державної та комунальної власності в розмірі 1253,51гривень, за рахунок активів платника податків.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Петрівський комбінат комунальних підприємств зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа Петрівською районною державною адміністрацією та взятий на облік Долинською МДПІ. В порушення вимог Закону України "Про систему оподаткування", відповідач, не сплачував узгоджені суми податкових зобов'язань по земельному податку, тому станом на 09.03.2010р. заборгованість по земельному податку становить 1253,51 гривень. З метою примусового стягнення вищевказаної заборгованості суб'єкту підприємницької діяльності Петрівському комбінату комунальних підприємств направлялись податкові вимоги №1/100 від 13.11.2006року та №2/124 від 13.12.2006року, однак вжиті заходи результатів не дали. Тому, просить суд стягнути з відповідача податковий борг з вищевказаного податку в загальній сумі 1253,51 гривень, за рахунок активів платника податків.
Прокурор та представник Долинської МДПІ у судове засідання не з'явились, однак надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги в загальній сумі 1235,51гривень визнав повністю.
Згідно ухвали суду від 27.04.2010 року подальший розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.
Оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені докази в порядку письмового провадження, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом. Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Статтею 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" визначено, що державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю та повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Частиною 1 ст. 13 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно ст.1 Закону України "Про плату за землю", податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-ХІІ використання землі в Україні є платним і для власників землі та землекористувачів передбачено сплачувати до бюджету земельний податок.
Статтею 13 даного Закону визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності - договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до ст. 14 Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно ст.15 Закону України "Про плату за землю", власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 25 Закону визначено, що за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.
Згідно ст.27 Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
У відповідності з ч.1 ст.17 Закону №2535-ХІІ та п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181 -III (далі за текстом - Закон №2181 -III) земельний податок сплачується платниками за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 5.4.1. п.5.4 ст. 5 даного Закону визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Судом встановлено, що Петрівський комбінат комунальних підприємств, інд. номер 03347046 є юридичною особою, згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи, №580-р від 05.11.1996року (а.с.14) та довідки "Про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України" від 07.05.1997року (а.с.13). та перебуває на обліку, як платник податків в Долинській МДПІ.
Згідно податкових розрахунків земельного податку, поданих відповідачем до податкового органу на 2009 і 2010роки, відповідачем нараховано та повинно бути сплачено до місцевого бюджету Петрівської селищної ради, Петрівського району, Кіровоградської області земельний податок, за період - за грудень 2009року, у сумі 626,77гривень та за січень 2010 року, у сумі 626,74 гривень., а всього 1253,51гривень. В порушення вимог Закону України "Про систему оподаткування", відповідач, не сплачував узгоджені суми податкових зобов'язань по земельному податку, у зв'язку з чим станом на 09.03.2010року мав заборгованість, у сумі 1253,51гривень. З метою примусового стягнення вищевказаної заборгованості суб'єкту підприємницької діяльності Петрівському комбінату комунальних підприємств на підставі п.п.6.2.1. п.6 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»направлялись податкові вимоги №1/100 від 13.11.2006року та №2/124 від 13.12.2006року.
Відповідачем за відповідні періоди, в порушення вищевказаних норм, не сплачено земельний податок та доказів погашення суми заборгованості суду не надано.
Таким чином, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог прокурора та доцільність стягнення з Петрівського комбінату комунальних підприємств, податкового боргу по земельному податку, в загальній сумі 1235,51гривень, за рахунок активів платника податків.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 10, ст. 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.п.5.3.1. п.5.3. ст. 5, п.п.5.4.1. п.5.4 ст. 5, п.п.3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 1, 13, 14, 15, 25, 27 Закону України «Про плату за землю», ст. 71, ст.ст. 122, 158 -163, 186 КАС України, суд , -
Позов Прокурора Петрівського району Кіровоградської області в інтересах Долинської міжрайонної державної податкової інспекції до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Петрівського комбінату комунальних підприємств, ідентифікаційний код 03347046, Кіровоградська область, Петрівський район, смт. Петрове, вул. Дружби, б.68, р/р 35432007002477, МФО 823016 в управлінні Державного казначейства у Петрівському районі на користь місцевого бюджету Петрівської селищної ради, Петрівського району, Кіровоградської області, р/р 33216811700376, отримувач -ГУДКУ в Кіровоградській області, код 22224645, МФО 823016, код платежу 13050100 заборгованість по земельному податку, у сумі 1253,51гривень, за рахунок активів платника податку.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови -з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 05.05.2010року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Яковлєв