ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"21" травня 2010 р. Справа № 2a-1268/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
за участю секретаря Кузишин Р.М.
представника позивача: Державної податкової інспекції в Надвірнянсму районі - Клюфінської У.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Надвірнянсьому районі до приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_2 про про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій в розмірі 1085,00 грн., -
31 березня 2010 року Державна податкова інспекція в Надвірнянсьому районі Івано-Франківської області (далі - позивач) звернулася з позовом до приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій в сумі 1085,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та зазначила, що 20.10.2009 року працівниками Державної податкової інспекції в Надвірнянсьому районі здійснювалась планова перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом господарювання ОСОБА_2. В результаті проведеної перевірки складено акт перевірки №909601 від 20.10.2009 року, яким встановлено факт порушення п. 8, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". На підставі акту перевірки постановлено рішення №0001452302 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2009 року в сумі 1085,00 грн. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає задоволенню, виходячи із наступних мотивів.
Судом встановлено, що за результатами проведеної перевірки дотримання контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами господарювання, що відображена в акті перевірки №909601 від 20.10.2009 року, Державною податковою інспекцією в Надвірнянсьому районі 21.10.2009 року прийнято рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1085,00 грн.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №1776-111 від 01.06.2000 року.
З матеріалів справи вбачається, що застосування фінансових санкцій згідно рішення Надвірнянської оДПІ в Івано-Франківській області здійснено відповідно до вимог даного Закону та у зв'язку із виявленими перевіркою порушеннями, передбаченими п.п. 8, 13 ст. 3 зазначеного Закону, які полягали в порушенні порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: здійснено продаж товарів без забезпечення попереднього програмування найменування та цін товару, не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів за звітом РРО.
Пунктами 8, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено обов'язок приватного підприємця, який здійснює розрахункові операції в готівковій формі та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проводити розрахункові операції, а саме: реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614, реєстрація продажу товару (оплати послуг) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ видається покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.
Згідно п.п. 1, 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності , які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в розмірі 1085,00 грн.
Суд приходить до висновку, що відповідачем було порушено вимоги п.п. 8, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які полягали в порушенні порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а тому Надвірнянською оДПІ в Івано-Франківській області правомірно застосовано стягнення на підставі ст.17 та ст.22 даного Закону .
За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Добровільно сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
В зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 1085 (тисячу вісімдесять п'ять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Грицюк П.П.
Постанова складена в повному обсязі 26.05.2010 року.