Україна
Донецький окружний адміністративний суд
15 квітня 2021 р. Справа №200/8930/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача Ухова Р.В. про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 200/8930/20-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання виплатити недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги,
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року адміністративний позов задоволено, визнано протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Дружківської міської ради щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 недоплаченої частини щорічної разової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій у 2020 році, відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в розмірі 6800,00 грн., зобов'язано управління соціального захисту населення Дружківської міської ради виплатити ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій за 2020 рік, згідно статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн.
Вказане рішення набрало законної сили 09 лютого 2021 року.
13 квітня 2021 року від представника позивача Ухова Р.В. до суду надійшла заява про зміну способу та порядку виконання рішення у справі.
В обґрунтування поданої заяви зазначено, що рішення суду не виконано. Рішення має зобов'язальний характер та не підпадає під вимоги Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» і органи Державної казначейської служби не зможуть його виконати. Заявник просив суд змінити спосіб та порядок виконання судового рішення в порядку ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Статтею 370 КАС України передбачено, що судове рішення, що набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, само по собі є підставою для його виконання, що визначено ч. 2 ст. 372 КАС України.
Відповідно до приписів частини 1 статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно до частини 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
При цьому зміна способу виконання не повинна змінювати (зачіпати) суті самого судового рішення.
Наведена норма не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Під зміною способу та порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленим судом.
При цьому, завершальною стадією судового провадження є примусове виконання судових рішень, що реалізується шляхом здійснення виконавчого провадження, що закріплено у ст. 1 Закону України “Про виконавче провадження”.
Згідно з ч. 4 ст. 372 КАС України, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
За приписами ч. 1 ст. 5 Закону України “Про виконавче провадження”, примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Цим Законом виконавці наділені відповідним інструментами для застосування заходів примусового виконання рішень.
Позивачем не надано суду доказів звернення до органів, безпосередньо на яких згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України “Про виконавче провадження” покладено примусове виконання рішень.
Таким чином, представником позивача не надано доказів вжиття заходів, спрямованих на виконання рішення, зокрема, у примусовому порядку, як і доказів наявності обставин, що ускладнюють або унеможливлюють виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб.
Таким чином, станом на теперішній час суд не вбачає підстав для заміни способу та порядку виконання судового рішення у справі.
Керуючись наведеним вище, ст.ст. 241, 243, 248, 256, 294, 295, 297, 370, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву представника позивача Ухова Р.В. про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 200/8930/20-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання виплатити недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги - залишити без задоволення.
Ухвалу складено та підписано 15 квітня 2021 року.
Ухвала може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Є.В. Череповський