Рішення від 12.04.2021 по справі 200/10603/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2021 р. Справа№200/10603/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Бєломєстнова О.Ю.

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька, Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості з пенсійних виплат та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

13.11.2020 року позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька (код ЄДРПОУ: 21956033, місцезнаходження: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25), у якій просить:

- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька по припиненню нарахування і виплати ОСОБА_1 з червня 2014 року пенсії та скасувати рішення про припинення виплати йому пенсії;

- стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька заборгованість із невиплаченої пенсії за період з червня 2014 року по даний час в сумі за даними відповідача;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька поновити виплату ОСОБА_1 поточної пенсії.

У позовній заяві позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що він є отримувачем пенсії (пенсіонер МВС за вислугою років) , однак з червня 2014 року відповідачем йому була призупинена виплата пенсії. У травні 2020 року ним було направлено звернення до Головного управління ПФУ в Донецькій області, у якому просив відновити виплату йому пенсії та виплатити заборгованість із невиплаченої пенсії. У зв'язку з наведеним отримав в електронному вигляді лист-відповідь від 19.06.2020 року із роз'ясненнями. Вважає дії відповідача щодо припинення йому виплати пенсії протиправними та такими, що порушують його конституційні права пенсіонера.

Ухвалою суду від 17.11.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 23.12.2020 року зобов'язано сторін по справі та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати до суду додаткові докази по справі та письмові пояснення щодо діяльності УПФУ в Ленінському р-ні м.Донецька.

12.01.2021 року розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження та продовжено на 30 днів строк проведення підготовчого провадження у справі. Крім того, зобов'язано сторони та Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області надати до суду додаткові докази по справі.

25.01.2021 року від Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області до суду надійшли письмові пояснення, з яких вбачається, що Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька була здійснена перереєстрація на підконтрольну українській владі територію, а саме за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25. Однак, на теперішній час вказане управління тимчасово не здійснює свої функції. Діяльність управління не здійснюється у зв'язку з відсутністю організаційних та технічних умов, необхідних для його функціонування. Посадові особи управління звільненні за власним бажанням, керівний склад територіального управління на сьогодні відсутній.

Ухвалою суду від 27.01.2021 року залучено Пенсійний фонд України (код ЄДРПОУ: 00035323, місцезнаходження: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9) до участі у справі у якості другого відповідача.

Ухвалою суду від 02.03.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

15.03.2021 року ухвалено перейти до розгляду справи у порядку письмового провадження.

03.03.2021 року відповідач-2 через відділ діловодства та документообігу надав відзив на адміністративний позов, з якого слідує наступне. За даними обліку в централізованій підсистемі “Призначення та виплата пенсій” Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України та пояснень, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Позивачу нарахована та виплачена пенсія Головним управлінням включно по жовтень 2014 року. Зазначає, що пенсіонери з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, реалізують право на одержання пенсії після переміщення в населенні пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, і звернення до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення та взяття на обліку, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. З даною довідкою пенсіонер має звернутися до територіального підрозділу Пенсійного фонду України діля відновлення пенсійних виплат. За інформацією Головного управління позивач з довідкою про взяття його на облік як внутрішньо переміщену особу та про відновлення йому пенсійних виплат не звертався, відповідно виплата пенсії Головним управлінням з 01.11.2014 року не проводилась.

Зазначає, що Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька, яке позивач визначив відповідачем у справі, виплата пенсії позивачу не здійснювалася. Крім того, наголошує на тому, що вказане Управління було перереєстроване за адресою: вул. Ціолковського, 25, м. Костянтинівка. Рішення про ліквідацію, реорганізацію Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька Кабінет Міністрів України не приймав, відтак відсутні підстави встановлення правонаступника зазначеного Управління.

Пенсійним фондом України не приймалося жодних рішень з питань пенсійного забезпечення позивача, в розумінні припису статті 19 КАС України, які можуть бути оскаржені до суду. У зв'язку з наведеним просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України в повному обсязі.

Даний відзив надійшов до суду після встановленого для цього строку, а також після закриття підготовчого провадження, без клопотання про поновлення строку для його надання.

Відповідач-1 правом на надання відзиву не скористався.

Дослідивши подані сторонами докази, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 є громадянином України та пенсіонером за вислугу років. Зазначене підтверджується копіями паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 19.07.2012 року, виданим Пенсійним фондом України.

Відповідач-1 - Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька (код ЄДРПОУ: 21956033) є територіальним органом Пенсійного фонду України. Згідно пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №41/26486, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства (підпункт 7); забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункт 8).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.01.2021 року, відповідач-1 18.11.2014 року був перереєстрований за адресою: вул. Ціолковського, 25, м. Костянтинівка.

Відповідач-2 - Пенсійний фонд України (код ЄДРПОУ: 00035323) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Згідно п. 4, 7 Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. № 280, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо: призначення (перерахунку) і виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.

За змістом позовної заяви позивач стверджував про перебування на обліку та одержання пенсії від Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька, а також Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька.

Суд ухвалами від 23.12.2020 року, 12.01.2021 року зобов'язав позивача надати суду відомості щодо органу ПФУ, який здійснював виплати пенсії до її припинення (УПФУ в Ленінському або Куйбишевському районі м. Донецька).

Крім того, з метою з'ясування органу ПФУ, який знаходиться з позивачем у безпосередніх відносинах щодо нарахування та виплати пенсії, суд зобов'язував Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати суду письмові пояснення щодо органу ПФУ, який виконує функції з обліку нарахування та виплат пенсій особам, що залишилися проживати у м. Донецьку, зокрема позивача.

Вказані заходи не призвели до встановлення належного відповідача у справі, але було зясоване фактичне припинення виконання функцій територіального органу ПФУ відповідачем-1.

Судом встановлено, що позивач як внутрішньо переміщена особа на підконтрольній Україні території не зареєстрований, фактично проживає у м. Донецьку. На вимогу суду надати докази відкриття рахунків в АТ “Ощадбанк”, на які можливе було б зарахування пенсії позивач відповіді не надав.

Як вбачається з листа-відповіді Головного управління ПФУ в Донецькій області від 19.06.2020 року, позивачу було запропоновано для поновлення виплати пенсії звернутися до управління Пенсійного фонду України на території підконтрольній українській владі з відповідною заявою, довідкою департаменту соціального захисту населення про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або листом про відмову у видачі довідки та реквізитами рахунку в “Ощадбанку”.

Таким чином, спірним питанням даної справи є правомірність дій відповідача-1 стосовно припинення виплати пенсії позивачеві, який не вважається ВПО та не має відкритого банківського рахунку для отримання пенсії.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 1058).

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058 право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Стосовно позовних вимог позивача щодо визнання протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька по припиненню нарахування і виплати йому пенсії з червня 2014 року та скасування рішення про припинення виплати йому пенсії, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 47 Закону № 1058 пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що позовні вимоги позивача зверненні до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька, проте зі змісту позову вбачається, що він вважав, що перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м.Донецьку.

Як раніше зазначено, з метою з'ясування відомостей щодо органу ПФУ, який здійснював виплати позивачу пенсії до її припинення (УПФУ в Ленінському або Куйбишевському районі м. Донецька), 23.12.2020 року та 27.01.2021 року судом було ухвалено витребувати зазначені докази від позивача.

Разом з тим, у встановлені судом строки ці документи так і не були надані позивачем.

Відповідно до ч. 4 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

З урахуванням наведеного та для з'ясування органу Пенсійного фонду, у якому позивач перебуває на обліку, ухвалою від 23.12.2020 року витребувано у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області письмові пояснення щодо органу ПФУ, який виконує функції з обліку нарахування та виплат пенсій особам, що залишилися проживати у м. Донецьку, у тому числі позивача.

У відповідності до ч. 1 ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Суд наголошує на тому, що вказана ухвала щодо надання відомостей стосовно органу Пенсійного фонду, у якому перебуває на обліку позивач, - не виконана.

Разом з тим, 25.01.2021 року від Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області надійшли письмові пояснення, з яких вбачається, що Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька була здійснена перереєстрація на підконтрольну українській владі територію, а саме за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25. Однак, на теперішній час вказане управління тимчасово не здійснює свої функції. Діяльність управління не здійснюється у зв'язку з відсутністю організаційних та технічних умов, необхідних для його функціонування. Посадові особи управління звільненні за власним бажанням, керівний склад територіального управління на сьогодні відсутній.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька фактично не здійснює діяльність як територіальний орган Пенсійного фонду України, незважаючи на формальну наявність статусу юридичної особи публічного права та суб'єкта владних повноважень.

Пунктом 1 Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. № 280 встановлено, що Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Відповідно до п. 4, 7 того самого Положення Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо: призначення (перерахунку) і виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.

Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

За приписами статті 21 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади” територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.

Пропозиції щодо утворення, реорганізації та ліквідації територіальних органів центрального органу виконавчої влади на розгляд міністрові вносить керівник центрального органу виконавчої влади.

З перелічених положень нормативно-правових актів вбачається, що організація та контроль за роботою відповідача-1 щодо нарахування та виплати пенсії покладені на Пенсійний фонд України, який одночасно наділений повноваженнями вносити Міністру соціальної політики пропозиції щодо реорганізації та ліквідації територіальних органів фонду.

Позовні вимоги у даній справі стосуються бездіяльності управління Пенсійного фонду України у Ленінському р-ні м.Донецька щодо не виплати пенсії. Таким чином, предмет спору опосередковано пов'язаний з функціями Пенсійного фонду України, від діяльності якого залежить можливість отримувачів пенсій реалізовувати надані ним права.

У разі неможливості організувати роботу територіального органу, Пенсійний фонд України вправі ініціювати зміни в структурі його органів або передати окремі функції органу, який припинив діяльність, іншим територіальним органам.

Судом встановлено, що відповідач-1 не здійснює владні управлінські функції, не функціонує як територіальний орган Пенсійного фонду України і тому наразі не може виступати належним відповідачем у справі.

У зв'язку з наведеним та неможливістю з'ясування ставлення позивача до питання визначення складу відповідачів у справі, суд 27.01.2021 року ухвалив залучити Пенсійний фонду України у якості другого відповідача та витребувати від нього додаткові докази по справі.

03.03.2021 року відповідач-2 через відділ діловодства та документообігу суду на виконання ухвали надав письмові пояснення, з яких слідує наступне.

За даними обліку в централізованій підсистемі “Призначення та виплата пенсій” Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України та пояснень, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Позивачу нарахована та виплачена пенсія Головним управлінням включно по жовтень 2014 року.

Суд звертає увагу на те, що на виконання ухвали суду про витребування доказів, Головним управлінням ПФУ в Донецькій області не було надано суду інформації щодо підтвердження перебування у нього на обліку позивача як отримувача пенсії.

Отже, матеріали справи не містять доказів того, що позивач перебуває на обліку саме в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька, який в даній справі не є відповідачем.

Позовна заява та письмові пояснення Головного управління ПФУ в Донецькій області містять суперечливі твердження про орган ПФУ, який здійснює виплати позивачу. Відзив на позовну заяву відповідача-2 не може бути прийнятий до уваги, оскільки наданий після встановлених для цього судом строків.

Відповідно до частини 3 та 4 статті 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

У силу положень частини 2 статті 180 КАС України вирішення питання про залучення співвідповідача у справі можливе на стадії підготовчого судового засідання до початку розгляду справи по суті судом першої інстанції.

02.03.2021 року закрито підготовче провадження, а вищенаведені відомості від Пенсійного фонду України надійшли - 03.03.2021 року, тому процесуальним законом не дозволяється вирішення питання про заміну чи залучення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на стадії розгляду справи по суті.

З урахуванням зазначених норм та фактичних обставин справи, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька немає повноважень та підстав для здійснення дій щодо пенсійного забезпечення позивача.

Таким чином, відповідачем-1 не вчинялися дії та не приймалися будь-які рішення щодо пенсійного забезпечення позивача, тому позовні вимоги до нього не підлягають задоволенню.

Суд також зазначає, що бездіяльність відповідача-2, щодо не ініціювання змін в структурі Пенсійного фонду України щодо Управління ПФУ в Ленінському районі м. Донецька, який не функціонує як територіальний орган Пенсійного фонду України, або передання окремих функцій зазначеного органу іншим територіальним органам, за встановлених судом обставин не впливає на права позивача. Тому позовні вимоги до Пенсійного фонду України також не можуть бути задоволенні.

Суд вважає за необхідне зазначити, що ухвалення даного рішення не перешкоджає позивачеві звернутися до суду з позовом до інших органів ПФУ попередньо зясувавши місце знаходження на обліку як одержувача пенсії та додавши відповідні докази до позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька (код ЄДРПОУ: 21956033, місцезнаходження: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25), Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ: 00035323, місцезнаходження: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9) про визнання протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька по припиненню нарахування і виплати ОСОБА_1 з червня 2014 року пенсії та скасування рішення про припинення виплати йому пенсії; стягнення з Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька заборгованість із невиплаченої пенсії за період з червня 2014 року по даний час в сумі за даними відповідача; зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька поновити виплату ОСОБА_1 поточної пенсії - відмовити.

Повний текст судового рішення складено та підписано 12 квітня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Бєломєстнов О.Ю.