Рішення від 15.04.2021 по справі 215/494/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2021 рокуСправа № 215/494/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича про визнання протиправною бездіяльності,-

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 29.01.2021 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича за результатом розгляду заяви від 30.06.2020 вх. С-301, яка виявилася у порушенні встановленого порядку статті 3, 22, 144 Конституції України та зобов'язати прийняти рішення в розумінні пункту 19 частини першої статті 4 КАС України;

- визнати протиправною бездіяльність голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича за результатом розгляду заяви від 30.06.2020 вх. С-301, яка виявилася у відмові подати клопотання Криворізькому міському голові та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) дисциплінарного стягнення з директора КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР ОСОБА_2 за порушення присяги і непідкорення статті 3, частині другій статті 22, статті 28, 49 Конституції України;

- визнати протиправною бездіяльність голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича за результатом розгляду заяви від 30.06.2020 вх. С-301, яка виявилася у відмові надати повідомлення про повноваження осіб, які розглядали заяву, і суму коштів на ліки відповідно до наданих рецептів від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № 187, № 188, № 189, від 23.03.2020 № 12, № 13, № 14, № 15, від 27.06.2020 № 240, № 241, № 242, № 243 (разом 12 рецептів);

- визнати протиправною бездіяльність голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича за результатом розгляду заяви від 30.06.2020 вх. С-301, яка виявилася у відмові надати копію наказу про прийняття на роботу чи договору між КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР і юристом Залюбовським В.В.

2. Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 01.02.2021 справу № 215/494/21 (провадження № 2-а/215/81/21) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича про визнання протиправною бездіяльності передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю відповідно до положень статей 20, 29 КАС України.

3. Справа № 215/494/21 надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 25.02.2021, та за результатами автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Верба І.О.

4. Ухвалою суду від 02.03.2020:

- клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду та звільнення від сплати судового збору задоволено, поновлено позивачу строк звернення до суду із цим позовом, звільнено позивача сплати судового збору за подання до суду цього позову;

- прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження, призначення відеоконференції відмовлено, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено учасникам справи строки для надання заяв по суті спору;

- клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, витребувано від відповідача належним чином засвідчені копії: заяви позивача від 30.06.2020 вх. С-301 із доданими до неї документами; відповіді на заяву від 30.06.2020 вх. С-301 із доданими документами (у разі наявності), із поясненнями чи запрошувався позивач для розгляду звернення з підтверджуючими документами; докази направлення (отримання) позивачем відповіді на заяву від 30.06.2020 вх. С-301; пояснення із підтверджуючими доказами, чи були подані позивачем заяви з аналогічними вимогами, які викладені у заяві від 30.06.2020 вх. С-301 (у разі наявності надати зазначені заяви та відповіді на них); пояснення із підтверджуючими доказами щодо порядку/процедури розгляду заяв (запитів) у Виконавчому комітеті Тернівської районної у місті ради.

5. 08.04.2021 засобами електронного зв'язку, 14.04.2021 засобами поштового зв'язку, відповідач надав відзив на позов.

6. Ухвалою суду, на підставі пункту 1 частини першої статті 238 КАС України, закрито провадження в адміністративній справі № 215/494/21 в частини позовних вимог ОСОБА_1 до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича про встановлення наявності компетенції (повноважень) дисциплінарного стягнення з директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР ОСОБА_2 за порушення присяги і непідкорення статті 3, частині другій статті 22, статті 28, 49 Конституції України.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

7. В обґрунтування позову позивач зазначив, що подав до відповідача заяву від 30.06.2020 вх. С-301, відповідач застосував неналежну процедуру розгляду заяви, відмовив у забезпечені фундаментальних абсолютних прав, не ліквідував причини звернення і цим не вжиті усі заходи для гарантування права на інформацію і не забезпечив права на попередження за можливістю страждань і болю і право на медичні профілактичні заходи, право на індивідуальний підхід до лікування, право на доступність у галузі здоров'я, право на медичну інформацію.

8. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України застосовується правовий акт, який має вищу юридичну силу, застосовуються норми Конституції України як норми прямої дії і після винесення рішення по заяві звертається до вищих установ виконавчої влади для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта чим наводе лад в державі.

9. Рішень, в розумінні пунктів 18, 19 статті 4 КАС України з приводу заяви від 30.06.2020 вх. С-301 не надано позивачу на ознайомлення.

10. Як вбачається з бездіяльності відповідача вона не переслідувала законну мету правового режиму розгляду заяв, відмовилася виконувати свої владні управлінські функції та не прийняла рішення яке вказаним положенням права відповідає.

11. Предметом позову є управлінська функція суб'єкта власних повноважень, нормативно-правовий акт - акт управління (рішення), який не наданий, так як не вжиті заходи для забезпечення гарантій держави для врегулювання питань надання адміністративних послуг.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

12. Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що за результатами розгляду звернення, що надійшло 03.07.2020 встановлено, що вирішення даних питань не належить до повноважень виконкому, про що заявнику направлено відповідну відповідь.

13. З метою дотримання вимог законодавства, виконком Тернівської районної у місті ради протягом п'яти днів, 08.07.2020 направив звернення ОСОБА_1 від 03.07.2020 № С-301 за належністю до виконкому Криворізької міської ради, про що повідомленням від 08.07.2020 № С-301 проінформував заявника.

14. Управління охорони здоров'я виконкому міської ради підпорядковане Криворізькій міській раді і його виконавчому комітету і в підпорядкуванні у виконкомі Тернівської районної у місті ради не знаходиться.

15. Голова Тернівської районної у місті ради не уповноважений керувати або даванні доручення начальнику управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради.

16. Виходячи з вищезазначеного, факт бездіяльності під час розгляду звернення ОСОБА_1 відсутній, ОСОБА_1 неодноразово надавались пояснення, стосовно повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради при розгляді його звернень медичного направлення.

17. Але, ОСОБА_1 і по теперішній час продовжує направляти заяви та скарги з метою вирішення його питань в порядку та у спосіб не передбаченому нормативно-правовими актами та поза межами повноважень виконавчого комітету районної у місті ради.

18. Так, за 2019 рік ОСОБА_1 направив до виконкому Тернівської районної у місті ради 32 звернення з різних медичних питань та питань, що стосуються діяльності медичних закладів, в 2020 році - 18 звернень (С-10, С-26, С-43, С-69, С-122, С- 160, С-224, С-247, С-260, С-301, С-315, С-332, С-350, С-360, С-458, С-574, С-673, С-727).

19. Таким чином, скаржник систематично намагається змусити виконком та його посадових осіб вчинити дії, що призведуть до перевищення повноважень та порушення вимог законодавства України.

20. Законом України «Про звернення громадян» не передбачено обов'язок суб'єктів владних повноважень надавати особам, які до них звертаються, відповіді саме того змісту та форми, якого зазначені особи прагнуть отримати, а також приймати позитивні рішення на кожну вимогу позивача, навіть якщо ця вимога суперечить нормам, встановленим законодавством України та виходить за межі повноважень суб'єкта владних повноважень.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

21. 30.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича із заявою (запитом), зареєстрованим за вх. № С-301, в якій, зокрема, зазначив, що КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР» не забезпечує його ОНКО хвору мою мати безкоштовними ліками, памперсами, штучно зменшує кількість ліків, не надає необхідну кількість ліків від болю, зниження цукру в крові, так як використовує кошти за не призначенням, чим завдає ушкодження здоров'я, сприяє стражданню від болю, яке приведе до зупинки серця, епілептичному шоку і передчасної смерті. Лікують ОНКО хвору, як особу з інвалідністю і лікарські засоби відпускають не безоплатно, відмовляють надавати препарати, та просив:

1) подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом зобов'язувати ОСОБА_3 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими вже вам рецептами від 04.06.2020 № № 320, 321, 322, 323, 323, 324 (разом 5 рецептів), та за поданими від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів), якщо відсутні у вас повноваження для належного реагування;

2) подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення права ОСОБА_4 хворої на попередження за можливістю страждань і болю стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України для безоплатного відпуску ОСОБА_5 лікарських засобів зазначених у рецептах від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів) та памперсами;

3) подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., який не видав наказ до 30.06.2020 щодо забезпечення ОСОБА_5 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 та який використовує бюджетні кошти за не призначенням;

4) подати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м Кривого Рогу Мурашко К.В., а саме просити надати пояснення про ліки за наданими в додатках вам рецептами від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів), чи призначені вони ОСОБА_5 для лікування її організму від ОСОБА_4 хвороби та просити перелікувати ліки зазначені в рецептах по пунктно для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;

5) надати і вираховувати суму коштів на ліки відповідно до наданих вам рецептів від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів), а також окремо зазначити 50% вартості цих ліків;

6) частково загладити мої моральні страждання сумою у 600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: 2102 грн х 600 = 1261200 грн;

7) надати запрошення для мене, з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду моєї заяви від 30.06.2020, а після розгляду її, висновки викласти в рішенні, постанов, тобто індивідуальному правовому акті, який надати мені;

8) подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме, просити профінансувати КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР для закупівлі індивідуальних реабілітаційних засобів особистої гігієни згідно ІПР Стояновськой А.І. за термін з 20.09.2019 по 01.01.2020, і за червень 2020 року, які на цей час не видані;

9) дисциплінарного стягнення директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР ОСОБА_2 за порушення своєї присяги, не підкорення статті 3, 22 частини 2 статті 28, 49 Конституції України, не забезпечення права на попередження за можливістю страждань та болю на медичні профілактичні заходи частина 1 статті 3, пункт 7 статті 4, статті 6, 10, пункт «а», «б» статті 10, статті 3, 32, 42, частини 1 статті 43, статті 53, пункт «а» статті 28 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», права на індивідуальний підхід до лікування пункт «д» частина 1 статті 6, частина 1 статті 38, частина 3 статті 39, частина 3 статті 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», права на доступність у галузі охорони здоров'я частина 4 статті 4, стаття 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», права на медичну інформацію пункт «е» статті 6, стаття 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»;

10) надати копію приказу про прийняття на роботу чи договору між КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» і юристом Залюбовським В.В.;

11) надати дві копії моєї заяви з вашими та Криворізького міськвиконкому реєстраційними номерами належно завірені.

22. До заяви додані: рецепти від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів).

23. 07.07.20202, на заяву (запит) позивача від 30.06.2020, зареєстровану 03.07.2020 за вхідним реєстраційним номером С-301, за результатами її розгляду, голова районної у місті ради ОСОБА_6 надав відповідь:

- пункт 1: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом зобов'язувати ОСОБА_3 видавати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими позивачем рецептами від 04.06.2020 № № 320, 321, 322, 323, 32. від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243;

- пункт 2: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення права ОСОБА_4 хворої на попередження за можливістю страждань і болю стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України для безоплатного відпуску ОСОБА_5 лікарських засобів зазначених у рецептах від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів);

- пункт 3: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу ОСОБА_7 , який не видав наказ до 30.06.2020 щодо забезпечення ОСОБА_5 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 та який використовує бюджетні кошти за не призначенням;

- пункт 4: виконкому Тернівської районної У місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м Кривого Рогу ОСОБА_7 , а саме просити надати пояснення про ліки за наданими рецептами від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів), чи призначені вони ОСОБА_5 для лікування її організму від ОСОБА_4 хвороби з переліком ліків по пунктах для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;

- пункт 5: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження надавати і вираховувати суму коштів на ліки відповідно до наданих позивачем рецептів від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14, 15 та від 27.06.2020 № № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів), а також зазначати 50% вартості цих ліків;

- пункт 6: районним у місті бюджетом не передбачені видатки, на відшкодування моральної шкоди в грошовій формі, тобто виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження частково загладжувати моральні страждання позивача сумою у 600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: 2102 грн х 600 = 1261200 грн;

- пункт 7: враховуючи те, що пункти звернення не входять до делегованих повноважень виконкому районної у місті ради, а відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про звернення громадян» були направлені за належністю до виконкому Криворізької міської ради, запрошувати позивача на розгляд звернення у виконком Тернівської районної у місті ради було недоцільним. Виконати вимогу ОСОБА_1 про запрошення на розгляд його звернення до виконкому Криворізької міської ради було недоцільним. Відповідно до статті 15 Закону України «Про звернення громадян» відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки;

- пункт 8: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження просити профінансувати КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» КМР для закупівлі індивідуальних реабілітаційних засобів гігієни згідно ІПР ОСОБА_5 за термін з 20.09.2019 по 01.01.2020, за червень 2020 року, які на цей час не видані;

- пункт 9: дисциплінарні стягнення працівників підприємств, установ, організацій та закладів району не належить до повноважень районної у місті ради;

- пункт 10: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження щодо контролю прийому на роботу працівників до медичних закладів району;

- пункт 11: враховуючи вищевикладене, Ваше звернення від 03.07.2020 реєстраційний номер С-301 відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» направлене на розгляд за належністю до виконкому Криворізької міської ради для вирішення питання по суті;

- з питання реєстрації Вашого звернення, Вам потрібно звернутись до канцелярії виконкому Криворізької міської ради після закінчення карантину, у зв'язку з недопущенням поширення захворюваності гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

24. Заява (запит) позивача від 30.06.2020, зареєстрована 03.07.2020 за вхідним реєстраційним номером С-301, супровідним листом від 07.07.2020 направлена 08.07.2020, відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», для вирішення питання по суті до виконкому Криворізької міської ради.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

25. Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі - Закон № 393/96-ВР) звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

26. Вимоги до звернення встановлені статтею 5 Закону № 393/96-ВР.

27. Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (частина перша статті 5 Закону № 393/96-ВР).

28. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства (частина шоста статті 5 Закону № 393/96-ВР).

29. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги (частина сьома статті 5 Закону № 393/96-ВР).

30. Згідно із частиною восьмої статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

31. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення (частина друга статті 7 Закону № 393/96-ВР).

32. Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки (частина третя статті 15 Закону № 393/96-ВР).

33. Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) виконавчі органи рад - це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

34. Згідно частини другої статті 5 Закону № 280/97-ВР у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.

35. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами (стаття 10 Закону № 280/97-ВР).

36. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (стаття 11 Закону № 280/97-ВР).

37. Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах (частина третя статті 41 Закону № 280/97-ВР).

38. Повноваження голови районної у місті ради визначені частиною шостою статті 55 Закону № 280/97-ВР:

- скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;

- забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

- представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;

- вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради;

- координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

- організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;

- організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

- організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення);

- призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради;

- здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;

- є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;

- підписує рішення ради, протоколи сесій ради;

- забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; веде особистий прийом громадян;

- забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;

- представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

- за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів;

- звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін;

- вирішує інші питання, доручені йому радою.

39. Згідно частини сьомої статті 55 Закону № 280/97-ВР голова районної у місті ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

40. Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить із того, що заявою (запитом) від 30.06.2020, зареєстрованою 03.07.2020 за вх. № С-301, позивач просив голову виконкому Тернівської районної у місті ради: подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом зобов'язувати ОСОБА_3 видати безоплатні рецепти, вжити заходи для якості надання медичних послуг, вжити заходи до начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу ОСОБА_7 , просити профінансувати КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР для закупівлі індивідуальних реабілітаційних засобів особистої гігієни згідно ІПР ОСОБА_5 ; подати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м Кривого Рогу Мурашко К.В., а саме просити надати пояснення про ліки чи призначені вони ОСОБА_5 для лікування її організму від ОНКО хвороби та просити перелікувати ліки зазначені в рецептах по пунктно для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби; дисциплінарного стягнення директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР ОСОБА_2 ; надати і вираховувати суму коштів на ліки відповідно до наданих вам рецептів, окремо зазначити 50% вартості цих ліків; загладити моральні страждання сумою 1261200 грн; надати копію наказу про прийняття на роботу чи договору між КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» і юристом ОСОБА_8 . Позивач також просив надати для нього запрошення з повідомленням про повноваження осіб, для розгляду заяви, прийняти індивідуальний правовий акт.

41. В цій справі позивач просить визнати протиправною бездіяльність голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради ОСОБА_9 , яка виявилась у неприйнятті за результатами розгляду заяви від 30.06.2020 індивідуального акта, неподання клопотань міському голові, не повідомлення про повноваження осіб, які розглядали заяву, не надання копії наказу про прийняття на роботу чи договору між КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР і юристом Залюбовським В.В.

42. Статтею 15 Закону № 393/96-ВР визначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

43. Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

44. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

45. Позивачу, за результатами розгляду заяви направлена відповідь, у якій по кожному поставленому питанню надана відповідь, із обґрунтуванням підстав відсутності повноважень для вирішення таких питань, повідомлено, про направлення заяви за належністю.

46. Суд зазначає, що відповідач не наділений повноваженнями на прийняття індивідуальних актів, подання клопотань міському голові по порушених позивачем питанням.

47. Оскільки заява для розгляду по суті направлена виконкому міської ради, відсутність позивача при розгляді заяви та визначенні відсутності у відповідача компетенції на вирішення поставлених питань, не призвела до порушень прав позивача.

48. Відповідач також не є розпорядником інформації щодо наказу про прийняття на роботу чи договору, укладеного КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР і юристом ОСОБА_8 , оскільки не є учасником таких трудових або цивільно-правових відносин.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

49. З аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

50. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

51. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Солода Віталія Михайловича (вул. Короленка, буд. 1А, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50079) про визнання протиправною бездіяльності - відмовити повністю.

52. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба