Постанова від 05.11.2009 по справі 2а-2729/09/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" листопада 2009 р. Справа № 2а-2729/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Могила А.Б.

при секретарі Надрага Л.Я.

представника позивача Сліпенчук Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області, вул. Грушевського, 21,м. Івано-Франківськ,76004

до відповідача: Комунального підприємства "Тлумач-Водоканал", с. Гончарівка,Тлумацький район, Івано-Франківська область,78000

про стягнення коштів в сумі 3580 (три тисячі пятсот вісімтдесят) гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Тлумач-Водоканал" про стягнення коштів в сумі 3580 (три тисячі пятсот вісімтдесят) гривень.

Позовні вимоги мотивовано тим, що в порушення абзацу 5 пункту 5.4.10 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", яким установелно 50-відсоткове обмеження щодо включення до складу валових витрат платника податку з прибутку витрат на оперативну оренду легкових автомобілів, головним бухлтером КП "Тлумач-Водоканал" дані витрати стовідсотково віднесено до реалізованої собівартості послуг, що призвело до завищення останніх на суму 7,4 тис. грн. та включення у розрахунок на відшкодування з бюджету різниці в ціні за 2007 рік - 5 місяців 2009 років. Як наслідок, за 2007 рік зайво нараховано дотації у сумі 1,25 тис. грн., 2008 рік - 1,99 тис. грн. та 5 місяців 2009 року - 1,52 тис. грн., всього 4,76 тис. грн., що є порушенням п.22, 29 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року. Крім того, згідно наданих до ревізії документів на надання послуг з роботи екскаватора стороннім організаціям встановлено, що в зазначені вище дні екскаватор проводив роботи для ТзОВ "Монтажрембуд". Внаслідок чого не підтверджено достовірність проведених робіт автомобілем ГАЗ 53 21.05.2008 року, 26.05.2008 року та 28-29.05.2008 року, за яку КП "Тлумач-Водоканал" проведено оплату приватній фірмі "ІВ" та безпідставно списано на затрати по водопостачанню та водовідведенню підприємства всупереч законодавству без отримання послуг кошти в сумі 2,12 тис.грн. Як наслідок дані витрати включено до економічно - обгрунтованої собівартості у розрахунок на відшкодування різниці в ціні за травень 2008 року. Відповідно до якого зайво отримано дотацію на відшкодування різниці в ціні за травень 2008 року в сумі 1,31 тис. грн., що є порушенням п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року.

Предствник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала з підстав наведених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. На адресу суду направив клопотання про те, що позов визнає повністю і просив справу розглядати без участі КП "Тлумач-Водоканал".

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши подані письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов слід задовльнити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним відділом в Тлумацькому районі проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприєства "Тлумач-Водоканал" за 2007-2008 роки та завершений звітний період 2009 року, про що складено акт від 19.05.2009 року за № 420-21-55.

У відповідності до абзацу 5 пункту 5.4.10 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" не включаються до складу валових витрат витрати платника податку (крім витрат на оплату праці) на утримання і експлуатацію приміщень житлового фонду (крім житлового фонду, визначеного у підпункті 5.4.9 цієї статті), побутових літальних апаратів, моторних човнів, катерів і яхт, призначених для відпочинку, що використовуються з іншими цілями, ніж зазначені у цьому підпункті, або іншими платниками податку, ніж зазначені у цьому підпункті; витрати, пов'язані з стоянкою та паркуванням легкових автомобілів, а також 50 відсотків витрат на придбання пально-мастильних матеріалів для легкових автомобілів та оперативну оренду легкових автомобілів. При цьому платник податку звільняється від обов'язків доведення зв'язку таких витрат з його господарською діяльністю.

У відповідності до пункту 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 показники видатків або надання кредитів з бюджету, що включаються до проекту кошторису, повинні бути обґрунтовані відповідними розрахунками за кожним кодом економічної класифікації видатків або класифікації кредитування бюджету і деталізовані за видами та кількістю товарів (робіт, послуг) із зазначенням вартості за одиницю.

Як встановелно актом первірки Контрольно-ревізійного відділу в Тлумацькому районі від 19.05.2009 року за № 420-21-55 головним бухгалтером Комунального підприємства "Тлумач-Водоканал" - Твердохліб П.М. дані витрати стовідсотково віднесено до реалізованої собівартості послуг, що привело до завищення останніх на суму 7,4 тис. грн. та включення у розрахунок на відшкодування з бюджету різниці в ціні за 2007 рік - 5 місяців 2009 років. Як наслідок, за 2007 рік зайво нараховано дотації у сумі 1,25 тис. грн., 2008 рік - 1,99 тис. грн. та 5 місяців 2009 року - 1,52 тис. грн., всього 4,76 тис. грн.

Згідно п.1 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно наданих до ревізії документів на надання послуг з роботи екскаватора стороннім органцізаціям перевіркою Контрольно-ревізійного відділу в Тлумацькому районі встановлено, що 21.05.2008 року, 26.05.2009 року та 28-29.05.2008 року екскаватор проводив роботи для ТзОВ "Монтажрембуд". Внаслідок чого не підтверджено достовірність проведених робіт атомобілем ГАЗ 53 21.05.2008 року, 26.05.2009 року та 28-29.05.2008 року, за яку КП "Тлумач-Водоканал" проведено оплату приватній агрофірмі "ІВ" та безпідставно списано на затрати по водопостачанню та водовідведенню підприємства всупереч законодавству без отримання послуг кошти в сумі 2,12 тис. грн. Як наслідок дані витрати включено до економічно - обгрунтованої собівартості у розрахунок на відшкодування різниці в ціні за травень 2008 року, відповідно до якого зайво отримано дотацію на відшкодування різниці в ціні за травень 2008 року в сумі 1,31 тис. грн., що є порушенням п.1 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

23.06.2000 року комунальному підприємству "Тлумач-Водоканал" направлено лист № 420-14/364 "Про наслідки ревізії фінансово-господарської діяльності комунального-підприємства "Тлумач-Водоканал" за 2007-2008 роки та завершений звітний період 2009 року", яким обєкт контролю зобовязано перерахувати в дохід державного бюджету зайво отриману дотацію з бюджету внаслідок завищення відповідних розрахунків 5,14 тис.

Листом від 23.07.2009 року за № 86 КП "Тлумач-Водоканал" повідомило контрольно-ревізійний відділ в Тлумацькому районі про хід виконання обовязкових вказівок. Зокрема, надано наказ директора підприємства Винників І.І. від 17.07.2009 року № 19, яким зобовязано головного бухгалтера Твердохліб П.М. забезпечити відшкодування в дохід державного бюджету зайво отриманих бюджетних коштів в сумі 5,14 тис. грн. Станом на 21.09.2009 року КП "Тлумач-Водоканал" перераховано в дохід державного бюджету 1,56 тис. грн.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочиннства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Тлумач-Водоканал" до Державного бюджету України, ГУДК України в Івано-Франківській області, Тлумацький район, р/р № 311120907000451, ЗКПО 20568085, МФО 836014, код платежу 21080500 "Інші надходження", кошти в сумі 3580 (три тисячі пятсот вісімтдесят ) гривень.

Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: /підпис/ Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 09.11.2009 року.