справа № 2а-4228/09/0770
рядок статзвіту - 6.6.4
код - 01
25 травня 2010 року 09 год. 55 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.
за участі:
представника позивача - Вередюк В.М. (довіреність № 11625/10-16 від 20 серпня 2009 року.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 813, 86 грн., -
Позивач - суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 813, 86 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримав та просив суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а. с. 6).
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець з 14 березня 2005 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, видане Тячівською районною державною адміністрацією Закарпатської області (а.с. 6).
Згідно з довідкою № 3416 від 24 березня 2005 року Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 узятий на облік у Державній податковій інспекції у Тячівському районі Закарпатської області (а.с. 7).
У відповідності до ст. 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю мають право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку за встановленою формою.
На підставі поданої відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності від 05 березня 2009 року (а.с. 9) Державною податковою інспекцією у Тячівському районі Закарпатської області було видано свідоцтво платника єдиного податку на право застосування спрощеної системи оподаткування, вид діяльності - 60.24.0 "діяльність автомобільного транспорту "(а.с. 10).
Ч. 2 ст. 2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Так, Рішенням 6 сесії V скликання Тячівської районної ради від 25 травня 2008 року "Про приведення та встановлення ставок єдиного податку у відповідність з Національним класифікатором України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" встановлено ставку єдиного податку для фізичних осіб - підприємців з розрахунку на місяць по виду діяльності зазначеному у заяві Відповідача - 140, 00 грн.
Згідно з ч. 6 ст. 2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Однак, в порушення вимог вищевказаного Указу відповідач не сплатив єдиний податок, в результаті чого за ним рахується заборгованість в сумі 813, 86 грн., що підтверджується витягом з електронного реєстру заборгованості (а.с. 8).
У відповідності до ст. 5 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 11 ст. 10 Закону України "про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області - задоволити повністю.
2. Присудити до стягнення з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету заборгованість в сумі 813 (вісімсот тринадцять) грн. 86 (вісімдесят шість) коп.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 травня 2010 року
Суддя Андрійцьо В.Д.