Ухвала від 14.04.2021 по справі 904/1200/21

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

14.04.2021м. ДніпроСправа № 904/1200/21

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Комунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" (51931, Дніпропетровська область, м. Кам,янське, вул. Москворецька, буд. 19, код ЄДРПОУ 31197458) про визнання грошових вимог у загальному розмірі 1 210 512,49 грн.

Представники:

від кредитора директор Маглиш Л.С. виписка з ЄДР від 29.05.19р.

від боржника представник не з'явився

розпорядник майна Проскурін Д.О. посв. № 380 від 27.02.13р.

від ГУ ПФУ в Дніпропетровській області представник Полевичек Д.В. дов. № 0400-010901-7/600 від 04.01.21р.

від ГУ ДПС у Дніпропетровській області представник Горбань Р.С. посв. ОН №000354 від 18.11.20р.

від ТОВ РІВ "Егрегор" директор Голуб П.М. наказ № 45-к від 20.11.18р.

від ДОВ Фонду соціального інвалідів представник Александрова І.І. дов. № 1/06-21 від 04.01.21р.

ОСОБА_1 не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАБЛ-ШУТЕР СЕРВІС" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунальне підприємство Кам,янської міської ради "Трамвай" (51931, Дніпропетровська область, м. Кам,янське, вул. Москворецька, буд. 19, код ЄДРПОУ 31197458).

Ухвалою господарського суду від 18.02.21р. прийнято заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАБЛ-ШУТЕР СЕРВІС" про відкриття провадження у справі про банкрутство омунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" (51931, Дніпропетровська область, м. Кам,янське, вул. Москворецька, буд. 19, код ЄДРПОУ 31197458) до розгляду в підготовчому засіданні, яке відбудеться 24.02.2021р. о 09:40год.

Ухвалою господарського суду від 24.02.21р. відкладено підготовче засідання суду на 04.03.2021р. о 12:00год. Зобов'язано боржника КП КМР "Трамвай" до дати відкладеного підготовчого засідання надати до господарського суду відзив на заяву кредитора, докази в обґрунтування заперечень, докази щодо відсутності спору про право по вимогах, заявлених кредитором, баланс на останню звітну дату, докази оплати заборгованості, копію статуту.

Ухвалою господарського суду від 04.03.21р. відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" (51931, Дніпропетровська область, м. Кам,янське, вул. Москворецька, буд. 19, код ЄДРПОУ 31197458). Визнані грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАБЛ-ШУТЕР СЕРВІС" в сумі 76 700,00 грн. - судові витрати та авансування витрат арбітражного керуючого (1 черга задоволення); 214 255,00 грн. - основний борг (4 черга задоволення). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до вимог ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства. Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів. Розпорядником майна Комунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" призначено арбітражного керуючого Проскуріна Дмитра Олександровича (свідоцтво № 380 від 27.02.13р., адреса: 51931, Дніпропетровська область, м. Кам,янське, вул. Ковалевича, 3, офіс № 2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ). Призначено попереднє засідання суду на 14.04.2021р. о 11:00год.

Після офіційного оприлюднення на веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі № 904/1200/21 про банкрутство Комунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" до господарського суду надійшли заяви ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, ГУ ДПС у Дніпропетровській області, ТОВ РІВ "Егрегор", ДОВ Фонду соціального інвалідів, ОСОБА_1 з кредиторськими вимогами до боржника.

Ухвалами господарського суду від 22.03.21р., 30.03.21р., 28.01.21р., 06.04.21р., 12.04.21р. прийняті до розгляду заяви ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, ГУ ДПС у Дніпропетровській області, ТОВ РІВ "Егрегор", ДОВ Фонду соціального інвалідів, ОСОБА_1 з кредиторськими вимогами до боржника в попередньому судовому засіданні, яке відкладено на 14.04.2021р. о 11:00год.

07.04.21р. до суду від розпорядника майна надійшло повідомлення про розгляд грошових вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Судом повідомлення прийнято до відома.

В судовому засіданні представник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надав суду заперечення на повідомлення розпорядника майна. Судом заперечення прийнято до відома.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.

Розглянувши в судовому засіданні 14.04.21р. заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Комунального підприємства Кам,янської міської ради "Трамвай" про визнання грошових вимог у загальному розмірі 1 210 512,49 грн., заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд встановив наступне.

Комунальне підприємство Кам'янської міської ради "Трамвай" (далі-Боржник 06.11.2000 зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (далі - Головне управління), як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду України та платник, який відшкодовує фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 - IV „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон України № 1058 - IV) в частині пенсій призначених відповідно до пунктів "а" та "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Комунальне підприємство Кам'янської міської ради "Трамвай" має заборгованість перед Головним управлінням по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "а" та "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 1-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з березня 2019 року по лютий 2021 року у сумі 1 210 512,49 грн., у т.ч в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" (Список № 1) за період з серпня 2019 року по лютий 2021 року на суму - 78 469,18 грн. (сімдесят вісім тисяч чотириста шістдесят дев'ять гривень 18 копійок), до пунктів "б"-"з" (Список № 2) за період з березня 2019 року по лютий 2021 року на суму - 1 132 043,31 грн (один мільйон сто тридцять дві тисячі сорок три гривні 31 копійка).

Отже, загальна сума заборгованості Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Трамвай" (51931, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Москворецька, буд. 19, код ЄДРПОУ 31197458) перед Головним управлінням складає 1 210 512,49 грн (один мільйон двісті десять тисяч п'ятсот дванадцять гривень 49 копійок).

Статтею 13 Закону № 1788 "Про пенсійне забезпечення" визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17.02.2000 вказана стаття, крім визначення категорій працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" та "б"-"з" статті 13 Закону № 1788.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України" від 17.02.2000 №1461-111 порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме - норму, що регулювала дане питання у статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400.

Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені статтею 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених статтею 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні до об'єкта оподаткування, який передбачений статтею 2 цього Закону.

Зокрема, у відповідності до вимог вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, якими є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до пунктів "а" та "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 1-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до розділу 6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 за №64/8663, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 № 2148-УШ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списками Хе 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних

копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом

Міністрів України; особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "а" та "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 1-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У відповідності до пунктів 6.4, 6.5, 6.7, 6.8 розділу 6 Інструкції № 21-1, зі змінами та доповненнями розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8 а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з датою призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону № 1058 передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону. Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

З огляду на викладені норми законодавчих актів Боржник, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний сплачувати Пенсійному фонду збір у 100 % розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам Боржника, у повному розмірі.

Відповідно до п. 6.9 Інструкції №21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства, тому управління стягує в судовому порядку заборгованість і по пенсіонерах, яким призначено пенсію в інших районних та міських управліннях Пенсійного фонду України.

У зв'язку з тим, що боржником не було відшкодовано суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в нього залишилась несплаченою заборгованість перед Головним управлінням щодо відшкодування зазначених сум по колишнім працівникам підприємства, які були зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списками № 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України за період з 01 березня 2019 року по 28 лютого 2021 року включно на загальну суму 1 210 512,49 грн.

Розпорядник майна визнав грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у загальному розмірі 1 210 512,49грн. з віднесенням до 4 черги задоволення.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заперечив проти віднесеннях грошових вимог ГУ ПФУ України в Дніпропетровській області та просить суд віднести грошові вимоги у загальному розмірі 1 210 512,49грн. до 2 черги задоволення.

Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення, заперечення учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд встановив наступне.

Статтею 64 Кодексу України з процедур банкрутства, визначено, що: у другу чергу задовольняються вимоги вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).

Як вбачається зі змісту заяви про визнання грошових вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та включення їх до реєстру вимог кредиторів, заявник зазначав, що загальна сума заборгованості складає 1 210 512,49 грн., це є борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1, №2.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (далі - Закон №2464-VI) платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частинами 2 та 3 ст. 25 Закону №2464-VI, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення (ч. 6 ст. 25 Закону №2464-VI).

Відповідно до ч. 1,2 ст. 20 Закону №1058-IV страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1. 2. 5 - 7. 9. 10. 12. 15. 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі, бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з п. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-1V пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (надалі - Закон №1788-ХІІ). У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (надалі - Інструкція) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 105 8-ІV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій (пункт 6.4 Інструкції).

Пунктом 6.8 Інструкції встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

За правилами п. 6.10 Інструкції відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду України за місцем його реєстрації.

Зміст наведених норм Законів №1788-ХІІ, №2464-VI, №1058-IV та Інструкції свідчить про те, що право спрямовувати суми на погашення заборгованості в порядку календарної черговості її виникнення надано пенсійному органу лише щодо недоїмки, пені та фінансових санкцій. Водночас суми, які підлягають сплаті страхувальниками в рахунок відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, не є страховими внесками, недоїмкою, штрафними санкціями чи пенею.

Такої правової позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 13.02.2018 року по справі №812/1347/17, Центральний апеляційний господарський суд у постанові від 30.09.2020 року по справі № 904/9932/16.

В зв'язку з тим, що грошові вимоги ГУ ПФУ в Дніпропетровській області складаються виключно з заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що не є страховими внесками чи недоїмкою по страховим внескам, застосування п. 2 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства є безпідставним.

А тому, господарський суд погоджується з розпорядником майна щодо віднесення грошових вимог ГУ ПФУ в Дніпропетровській області у розмірі 1 210 512,49 грн. до 4 черги задоволення.

Враховуючи вищенаведене, господарський суд вирішив визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 540,00 грн.(1 черга задоволення); 1 210 512,49 грн. (4 черга задоволення).

Керуючись статтями 45, 46, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 540,00 грн.(1 черга задоволення); 1 210 512,49 грн. (4 черга задоволення).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у 10-ти денний строк з дня її підписання до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.

Ухвала підписана - 15.04.2021р.

Копію ухвали надіслати боржнику, розпоряднику майна, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.

Суддя І.В. Владимиренко